Başkan Atay'dan ejder meyvesi hasadı - Son Dakika

Başkan Atay'dan ejder meyvesi hasadı

06.09.2022 17:05

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Şevketiye Mahallesi'ndeki Efeler Belediyesi'ne ait arazi üzerinde kurulu serada yetiştirilen ejder meyvelerinin hasadını yaptı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Şevketiye Mahallesi'ndeki Efeler Belediyesi'ne ait arazi üzerinde kurulu serada yetiştirilen ejder meyvelerinin hasadını yaptı.

Efeler Belediyesi tarafından Şevketiye Mahallesi'ndeki belediyeye ait tarım arazisine 2020 yılında dikilen ejder meyvelerinden bu yıl hasat alındı.

Hasat yapılan ejder meyvelerinin Efe Bakkal'da uygun fiyatla vatandaşların tüketimine sunulacağını paylaşan Başkan Mehmet Fatih Atay, "Ejder meyvesi çok yıllık bir bitki olup dikilen fidanlardan 10 yıla kadar verim alınabiliyor. Yaz sezonu içerisinde 4 kez hasadı yapılan ejder meyvesinin her geçen yıl verimi artıyor. Tropik iklimi seven bu meyveyi Efeler ilçemizde yetiştirerek, ilçemizin ikliminin tropik meyveler için elverişli olduğunu göstermek ve ejder meyvesini Efeler halkı ile buluşturmak istedik. Ejder meyvesinin beyaz, kırmızı ve mor olmak üzere 3 çeşidi de seramızda mevcut. Vitamin zengini olan bu meyveyi Efeler halkının tüketimine sunacağımız için mutluyuz" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Başkan Atay ve beraberindeki heyet, kardeş şehir Güzelyurt'ta incelemelerde bulundu Başkan Atay ve beraberindeki heyet, kardeş şehir Güzelyurt'ta incelemelerde bulundu Uçuruma düşen köpeği itfaiye kurtardı Uçuruma düşen köpeği itfaiye kurtardı Efeler Belediye Başkanı Atay'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Ziyaret Efeler Belediye Başkanı Atay'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Ziyaret

Son Dakika Yerel Başkan Atay'dan ejder meyvesi hasadı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement