En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında 34 Ankaralı Şirket - Son Dakika

En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında 34 Ankaralı Şirket

27.07.2013 10:20
En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında 34 Ankaralı Şirket

Vali Yüksel: "Ankara'nın Türk sanayisinde yıldızının giderek parladığı ve lokomotif konumunda bulunduğu açıkça görülüyor"

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan " Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" arasında yer alan Ankaralı firmalarla ilgili, Ankara'nın Türk sanayisinde yıldızının giderek parladığı ve lokomotif konumunda bulunduğunun açıkça görüldüğünü bildirdi.

Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 34 Ankaralı şirketin bulunduğunu ve bunların 7'sinin kamu, 27'sinin özel sanayi işletmeleri olduğunu belirtti.

Ankara'nın Türk sanayisinde yıldızının giderek parladığı ve lokomotif konumunda bulunduğunun açıkça görüldüğünü ifade eden Yüksel, Ankara firmalarının Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Müdürleri'ne gönderdiği yazılı mesajında şunları kaydetti:

"Dünyada ve özellikle Avrupa Birliği ekonomisinde kronikleşen kriz ve küresel finans sisteminde halen devam eden istikrarsızlık nedeniyle risklerin olduğu sermaye, üretim ve pazarlama hareketlerinin her zamankinden çok daha kritik önem kazandığı 2012 yılında, üstün gayret ve ülkenize duyduğunuz sınırsız güven ile büyük bir başarıya imza atarak Ankara'yı gururlandıran Türkiye'de 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer almış olmanız her türlü takdirin üzerindedir. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim." - Ankara

YORUMLAR
500
2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri İso: İhracat İkliminde Şubat 2021'den Bu Yana Devam Eden İyileşme Dönemi Sona Erdi İso: İhracat İkliminde Şubat 2021'den Bu Yana Devam Eden İyileşme Dönemi Sona Erdi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında 34 Ankaralı Şirket - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement