Erdemli'de Şehir Tiyatrosu Kuruluyor - Son Dakika
Yerel

Erdemli'de Şehir Tiyatrosu Kuruluyor

Erdemli\'de Şehir Tiyatrosu Kuruluyor

Erdemli Belediyesi, ilçede ilk şehir tiyatrosunun kurulması için adım atarak tiyatro kursu açtı.

09.06.2015 14:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erdemli Belediyesi, ilçede ilk şehir tiyatrosunun kurulması için adım atarak tiyatro kursu açtı.

İlçede kültürel etkinliklerin arttırılması için Kültür Merkezi inşa ettiklerini açıklayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Artık sona yaklaşan binamızda belediyemize ait bir tiyatro grubu oluşturmak için çalışmalarımız başlamıştır" dedi. Bu anlamda belediyece açılan tiyatro kursunun Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ilk ayak sesleri olduğunu belirten Tollu, Erdemli'ye ilkleri yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Kursa kayıt yaptıran vatandaşları, kültüre ve sanata verdikleri önemden ötürü tebrik eden Tollu, belediye konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda şöyle devam etti; "Kültür Merkezi projemizde planlarımızın, herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu, her zaman için aktif olarak kullanabilen, içinde sinema salonları, tiyatro salonları bulunan bir merkez olarak yapıldığını daha önceden ifade etmiştik. Şimdi belediyemizin kendi tiyatro grubunun oluşturabilmesi adına çalışmalar hızlandırıldı. Bu tiyatro kursu da bu planın bir parçasıdır. Şehrimizde yaşayan insanlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması adına projelerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Çünkü biz ilklerin belediyesiyiz ve Erdemli'ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz.

Tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı da amaçlarının Türkiye çapında festivallere katılacak, Erdemli'yi temsil edecek, dolayısıyla şehrin turizm anlamında da tanıtımına katkı sağlayacak bir tiyatro grubu oluşturmak olduğunu belirtti. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erdemli'de Şehir Tiyatrosu Kuruluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement