Esenler Belediyesi 'Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamladı - Son Dakika
Yerel

Esenler Belediyesi 'Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamladı

Esenler Belediyesi \'Şehir ve Düşünce Akademisi\'ni tamamladı

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şehir ve Düşünce Akademisi' kapanış oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Prof. Dr. Saadettin Ökten, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu ve Prof. Dr. İsmail Koyuncu katıldı. Program sonunda katılımcılara sertifika ve kitap armağan edildi.

20.02.2024 09:24  Güncelleme: 09:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Esenler Belediyesi tarafından mimariden sosyolojiye, sağlıktan inovasyona kadar pek çok başlığın ele alındığı 'Şehir ve Düşünce Akademisi' final yaptı.

Esenler Belediyesi, doğal afetlere karşı toplumsal bilincin sağlanması ve etkili önlemlerin alınması için 9 hafta boyunca meraklılarıyla buluşturduğu "Şehir ve Düşünce Akademisi"nin kapanış oturumuna ev sahipliği yaptı. Şehrin teknik ve bilimsel birikimine katkı sunan akademinin kapanış oturumu, "Esenler Modeli" başlığıyla Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Prof. Dr. Saadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Küçükmehmetoğlu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu'nun katılımıyla gerçekleşti. Oturum Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı. Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamlamış olanlara ise program sonunda sertifika ve kitap armağan edildi.

"Şehre nereden bakarsanız. Şehrin o yönü okursunuz"

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Şehir düşünce merkezini ilk kurduğumuzda, şöyle bir tayyahülle yola çıkmıştık. Şehir konusunu bir beton meselesi olmadığını, bir müteahhitlik meselesi olmadığını gerçekten bir farkındalık oluşturmamız için anlatmamız gerektiğinden yola çıkarak bunun üzerine bir fikir çalışması yaptık. İnsanların şehrin bu yönüne dikkat çekecek noktaya getirebilir miyiz gayreti ile bu çalışmayı başlatmıştık. Şehre nereden bakarsanız şehrin o yönü okursunuz. Eğer yüksek bir yere çıkarsınız. Şöyle bakabilirsiniz. Şehir çok güzel beton evlerden oluşan bir mekan diye tasarruf edebilirsiniz. Ama o yüksek yerden şöyle de bakabilirsiniz. Şehir güzel insanların yaşadığı insanı merkeze alan içinde dua edenlerin olduğu, içinde hastaların da olduğu, şifa bekleyenlerin de olduğu güzel bir mekandır. Ben bu akademi de söz alan görev alan emek veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bize burada paydaşlık yapan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum

" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Esenler Belediyesi 'Şehir ve Düşünce Akademisi'ni tamamladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement