Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Eskişehir'de Rus Filmleri Gösterimi Galası Yapıldı - Son Dakika

Eskişehir'de Rus Filmleri Gösterimi Galası Yapıldı

Eskişehir'de Tepebaşı Merkez İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen "Pazartesi Sinema" etkinlikleri kapsamında "Rus Filmleri" gösteriminin galası yapıldı.

Eskişehir\'de Rus Filmleri Gösterimi Galası Yapıldı
02.01.2012 - 21:40,

Eskişehir'de Tepebaşı Merkez İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen "Pazartesi Sinema" etkinlikleri kapsamında "Rus Filmleri" gösteriminin galası yapıldı.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Andrey Buravov, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'ndeki etkinlik öncesinde yaptığı konuşmada, böylesine bir etkinlikte Eskişehir'de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Etkinlik sayesinde kent halkının Rus sinema yapıtlarını izleme şansı bulacağını ifade eden Buravov, "Kent halkı bu etkinlikten yararlanmalıdır" dedi.

Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş da belediye olarak sosyal ve kültürel hizmetleri öne alan bir belediyecilik yaptıklarını belirterek, farklı kültürleri tanıtmanın, farklı yaşamları öğrenmenin kent halkı açısından önemli olduğunu bildirdi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Amine Aygistova da kent halkının Rus filmleriyle dolu bir ay geçireceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından etkinlik Vladimir Menshov'un yönettiği, Vera Alentova, Irina Muravyova, Aleksey Batalov ve Raisa Ryazanova'nın rol aldığı, 1950'li yıllarda taşradan gelmiş 3 genç kızın Moskova'da aynı pansiyon odasında başlayan ve 20 yıla yayılan öykülerinin, umutlarının, hayallerinin ve aşklarının anlatıldığı "Moskova Gözyaşlarına İnanmıyor" adlı film gösterimiyle başladı.

Etkinliğe Eskişehir Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi İgor Mityakov ve davetliler katıldı.

- ESKİŞEHİR

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Eskişehir'de Rus Filmleri Gösterimi Galası Yapıldı - Son Dakika


Advertisement