Etü'den Stk'lara Tanıtım Ziyareti - Son Dakika

Etü'den Stk'lara Tanıtım Ziyareti

09.01.2012 12:46
Etü'den Stk'lara Tanıtım Ziyareti

Erzurum'da kurulacak olan yeni üniversite için çalışmalarını sürdüren Rektör Prof.Dr.Muammer Yaylalı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek yeni üniversite ile ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Erzurum'da kurulacak olan yeni üniversite için çalışmalarını sürdüren Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek yeni üniversite ile ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Erzurum Kalkınma Vakfını ziyaret eden Yaylalı daha önce Türkiye'de bulunmayan Spor Bilimleri fakültesinin Erzurum Teknik Üniversitesi'nde kurulacağını belirtti.

Erzurum'da kurulacak olan Erzurum Teknik Üniversitesi İçin çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Erzurum Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulunu ziyaret ederek kurulacak üniversite hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı sivil toplum kuruluşlarını tek tek gezerek üniversite hakkında bilgilendirmeler yapılacağını belirterek "Erzurum Üniversitesine sahip çıkmalı" diye konuştu.

Prof. Dr. Muammer Yaylalı,

2011 kış oyunlarının oynandığı Erzurum'da Türkiye'de ilk defa bir spor bilimleri fakültesinin kurulacağını dile getirdi. Yaylalı "Erzurum ve bölgesini esas almak kaydı ile olimpik kış sporları eğitimi bölümü açılmıştır bütün üniversitelerde beden eğitimi spor yüksek okulları var ancak ilk defa bir üniversitede spor bilimleri fakültesi olacak." Dedi

Eğitime 2012-2013 eğitim yılında başlanacağını dile getiren Yaylalı kampüs alanı olarak belirlenen alan için yapılan tartışmalara da değinerek " 4 bin dönüme yakın bir alanımız var. Kendi alanımız içerisinde eğitime faaliyetlerine başlayacağız. Bunun için arkadaşlarımız o amaçla çelik konstrüksiyon yapılarla hiçbir yere gitmeden çok amaçlı kullanım alanları oluşturup istediğimiz zaman istediğimiz yere götürebiliriz" diye konuştu.

ETÜ'ye ait Kampüs alanı ile ilgili alanın 1992 yılında tarihinde Atatürk Üniversitesine tahsis edildiğini söyleyen Yaylalı. bölgenin tarım arazisi değil imara açılan bir imar alanı olduğunu dile getirdi.

ER-VAK Başkanı Erdal Güzel ise yeni üniversitenin Erzurum'un gelişmesinde çok büyük katkılar sağlayacağını dile getirerek ER-VAK yönetim kurulu olarak yeni üniversitenin açılmasından son derece mutluluk duyduklarını ifade etti. - ERZURUM

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Etü'den Stk'lara Tanıtım Ziyareti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement