Flamingolar Arin Gölü'nü Mesken Tuttu - Son Dakika

Flamingolar Arin Gölü'nü Mesken Tuttu

06.11.2018 10:16

- Flamingolar Arin Gölü'nü mesken tuttuBİTLİS - Bitlis'in Adilcevaz ilçe sınırlarındaki Arin Gölü, her sene olduğu gibi bu yıl da flamingo ve ördeklerin meskeni haline geldi.

- Flamingolar Arin Gölü'nü mesken tuttu

BİTLİS - Bitlis'in Adilcevaz ilçe sınırlarındaki Arin Gölü, her sene olduğu gibi bu yıl da flamingo ve ördeklerin meskeni haline geldi.

Adilcevaz ilçesine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Arin Gölü, göç sırasında her yıl olduğu gibi bu dönemlerde de göçmen kuşların uğrak yeri haline geldi. Özellikle fotoğrafçıların dikkatini çeken flamingolar, bu yıl ördeklerle birlikte paylaştıkları Arin Gölü'nde yine kartpostallık görüntüler veriyor.

Göç sırasında Van'daki Erçek Gölü ve Adilcevaz'daki Arin Gölü'nü durak olarak seçen flamingolar, sürü halinde ördeklerle birlikte görüntülendi. Genellikle İran'daki Urumiye Gölü'nde yaşayan flamingolar, her yıl eylül ve ekim aylarında Arin Gölü'ne de gelerek yaklaşık bir ay gibi bir süre burada yaşıyorlar. Burada bir süre kalan flamingolar, havaların soğuması ile birlikte Afrika ülkelerine doğru yola çıkıyorlar.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Flamingolar Arin Gölü'nü Mesken Tuttu - Son Dakika


Advertisement