Gediz'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimi Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Gediz'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimi Yapıldı

Gediz\'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimi Yapıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis seçimleri yapıldı.

21.04.2014 12:21

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis seçimleri yapıldı.

Gediz Öğretmen Evinde İlçe Kaymakamı Mehmet Yılmaz başkanlığında yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısına, Köy muhtarları, İl Genel Meclisi Üyeleri ile bazı daire amirleri katıldı.

Toplantıda, gündem gereği; 1.ve 2. Meclis Başkan Vekili, 2 Adet Katip Üye, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Birlik Encümeni seçimleri yapıldı.

Birlik Encümenliğine İl Genel Meclisi Üyelerinden Hayri Öztürk ve Bünyamin Özer ile Köy Muhtarlarından Saruhanlar Köyü Muhtarı Özay Yağız ve Kayacık Köyü Muhtarı Abdullah Keskin seçildi.

Gediz Kaymakamı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından 2013 yılı faaliyetleri anlatıldı ve 2013 yılı kesin hesabı okunarak ibra edildi.

Birlik üyelerine, 2014 yılında köylerde yapılması planlanan işleri de anlatan Gediz Kaymakamı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mehmet Yılmaz, şu şekilde konuştu:

"KÖYDES, Özel İdare'den gönderilen ödeneklerle ve birliğimizin kendi imkanları ile geçmiş yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da köylerin alt yapı çalışmaları kapsamında, yol, içme suyu ve kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam edecek. İmkanlar dahilide bazı köylere de çocuk oyun parkları kurulacak."

Geçen dönem Birlik Meclisi ve Encümen Üyesi olan İl Genel Meclisi Üyesi Halil İbrahim Karahan, Suat Bilgili, Eray Pektaş ve Çukurören Köyü Muhtarı Mustafa Çelik'e yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı Gediz Kaymakamı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından Teşekkür Belgesi verildi.(MA-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gediz'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimi Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement