Gemlik Belediyesi'nin Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti Sürüyor - Son Dakika

Gemlik Belediyesi'nin Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti Sürüyor

09.12.2022 13:00
Gemlik Belediyesi'nin Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti Sürüyor

Gemlik Belediyesi’nin sağlık kurumlarına ulaşmakta sıkıntı çeken yurttaşların kullanımına sunduğu, hasta nakil ambulansı hizmeti sürdürüyor.

Gemlik Belediyesi'nin sağlık kurumlarına ulaşmakta sıkıntı çeken yurttaşların kullanımına sunduğu, hasta nakil ambulansı hizmeti sürdürüyor.

Hizmete açıldığı 2021 yılından bu yana bin 200 kez hasta nakil işlemi yapılan ambulans, yurttaşları Gemlik Belediyesi'nin uzman sağlık personeli gözetiminde, Bursa içindeki sağlık kuruluşlarına ücretsiz olarak naklediyor. Hasta nakil ambulansından özellikle ortopedi ameliyatı olan, kemoterapi ve radyoterapi tedavisi alan, yatağa bağımlı diyaliz servisi ile nakil olamayacak tam ve kısmi felç geçiren kişilere nakil olanağı sunuluyor.

Hasta nakil hizmetlerinin kendi görev sürecinde başladığını belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Bizim görev süremizden önce Gemlik Belediyesi'nin böyle bir hizmeti yoktu. İlçe halkı tarafından yıllarca eksikliği hissedilen bu hizmeti görev sürecimizde yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu zamana kadar bin 200 hemşehrimize nakil hizmetini sağladık. Gemliklilerden aldığımız geri dönüşler bizim için mutluluk verici oldu. Tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz bu hizmetimizi uzman personelimizle gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Polisi görünce kazayı göze alıp böyle kaçtı Polisi görünce kazayı göze alıp böyle kaçtı Harmancık'ta şiddetli yağışlarda taşan dere ıslah edilecek Harmancık'ta şiddetli yağışlarda taşan dere ıslah edilecek Bursa'da takla atan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı Bursa'da takla atan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı

Son Dakika Yerel Gemlik Belediyesi'nin Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti Sürüyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement