Gkv'liler İngilizce Grease Müzikali ile Büyüledi - Son Dakika
Yerel

Gkv'liler İngilizce Grease Müzikali ile Büyüledi

Gkv\'liler İngilizce Grease Müzikali ile Büyüledi

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Liseleri öğretmen ve öğrencileri tarafından her yıl geleneksel olarak sahnelenen İngilizce müzikalde bu yıl Grease adlı müzikal Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.

08.05.2014 09:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Liseleri öğretmen ve öğrencileri tarafından her yıl geleneksel olarak sahnelenen İngilizce müzikalde bu yıl Grease adlı müzikal Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.

Akademik başarıların değişmez lideri GKV Özel Okulları sosyal kültürel ve sanatsal alanlardaki etkinliklerini de başarıyla sürdürürken sahne sanatlarında ki üstün performanslarını da bir kez daha sergileyerek herkesi adeta büyüledi. Bu yıl İngilizce Müzikal geleneğini Grease Müzikali ile sürdüren GKV'liler gösterinin ardından ayakta alkışlandı. GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Atanur Vergili, Liseler Müdürü Müfit Taşlıyar, Ortaokul Müdürü Ali Bozgeyik, İlkokul Müdürü Hüseyin Emre ve Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistan'lının da izlediği müzikale çok sayıda konukta katıldı.

Sahne sanatlarının GKV'de bir gelenek olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Yrd. Doç. Dr.Atanur Vergili son her yıl biri İngilizce diğeri Türkçe olmak üzere Türk ve dünya klasiklerinden oyunların sahnelendiğini hatırlatarak, "Öğrencilerimizin öz güven duygusunun arttırılması yanında ekip ruhunun geliştirilmesine de önemli katkı sağlayan tiyatro gösterilerimiz kurumlarımızın bütün kademelerinde eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerimizin yakından ilgilendiği bir çalışmadır. Bu yıl geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrenci ve öğretmenlerimizin uzun ve gayretli çalışmaları sonucu GREASE adlı müzikal başarıyla sahneye hazırlanmıştır. Emeği geçenleri kutluyor, öğrencilerimizin gelecek yaşamını olumlu etkileyecek olan bu tür çalışmaların bundan sonraki süreçlerde de devam edeceği belirtmek istiyorum" dedi.

Grease adlı müzikalde Sandy ve Zuko'nun, ayrı şehirlerde yaşamak zorunda kaldıkları için istemeyerek biten yaz aşkları, tesadüfen Sandy'nin aynı okula kayıt yaptırmasıyla tekrar devam mı edecek?, yoksa Sandy büyük bir hayal kırıklığı mı yaşayacak? Sorusunun cevapları aranıyor. Grease İngilizce müzikalinin Broadway tarihinde Avrupa'dan Uzak Doğu'ya kadar dünyanın 26 ülkesinde, 1972-1980 yılları arasında tam 3 bin 388 kez sahnelenen ve hala Broadway tarihinin en çok sahnelenmiş müzikali olma özelliğini koruyan, Jim Jacobs ve Warren Casey ortak yapımı olan 'Grease' müzikali büyük ilgi gördü. Müzikalde 50'li yılların işçi sınıfı kökenli bir alt kültürü olan ve briyantinle saçlarını geriye doğru tarayan, 'Greasers' diye adlandırılan Amerikan gençliğinin aşkını, dostluğunu, gençlik isyanını, biraz da sınıf ruhu ve sınıf çatışmalarını sergilendi. Müzikalin sahne dekoru, kostümleri ve müziklerinin büyük bir bölümü GKV Özel Okulları öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştirildi. Müzikalin Genel Koordinatörlüğünü GKV Özel Liseleri İngilizce Öğretmenlerinden Nursev Kadıoğlu yaparken İngilizce Öğretmenleri Nilüfer Bolat ve Hakan Anlıaçık yönetmenliğini yaptı. Müzikalin koreografisi ise dans alanında Gaziantep'in önde gelen isimleri arasında yer alan Meltem Seçilir tarafından hazırlandı. Sahne dekorları ise GKV'li resim öğretmenleri Hayal Bazoğlu, Şeyma Aslantaş ve Ahmet Öz tarafından yapılırken müzik direktörlüğünü Mehmet Serçeler yaptı. GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Sevgi Ayalp ve GKV'li teknik görevlilerden Mustafa Özbal, Coşkun Aykanat, Kadir Taşçılar ve Endam Aslan'ın da katkı sağladığı müzikalin grafik ve tasarım çalışmaları Sevgi Akyüz tarafından gerçekleştirildi. Müzikalde toplam 39 öğrencinin rol aldı.

GKV'liler tarafından sahneye konulan müzikalde Danny Zuko- Batuhan Yaşar, Sandy Olsson-Ecem Ümran Özbağ, Betty Rizzo- Elif Elvin Çöçelli, Kenickie -Furkan Atmaz, Putzie- Mustafa Fevzi Erbağcı, Sonny- Baha Orhan, Doody - Ozan Yaşar, Patty Simcox- Dila Ertürküner, Frenchy -Tuğba Göğüş, Jan-Ezgi Kabakoğlu, Marty Maraschino- İpek Ekmekçi, Mrs Busky -Yaren Mahsereci, Vince Fontaine- Görkem Öztosun, Coach Calhoun-Edip Can Sevindi, Cha Cha - Ece Aksoy, Mrs Blanche -Elif Büdeyri, Mrs Swan -Sevgi Hande Demir, Gang Boy- Sertan Vurgun, Hillary- İzel Kervancıoğlu, Amanda- İrem Özyaşar, Gang Boy- Ata Demirçubuk, Basketball Player- Berkay Erbağcı, Boxer- Serkan Bozgeyik, Ayça Bilgiç, Sena Baştan, Bengi Güralp, Pelin Çeliksöz Görev Alırken Dansları İse Beyza Öztüzün, Sahsenem Emre, Gülay Emre, Zelal Öztürk, Aslı Kozlu, Melisa Atmaz, Pelin Çeliksöz, Eylül Kasapoğlu, Deren Durucu, Emre Güntin, Umut Kireçci, Onur Kutlar, Onur Deng Alagöz, Orhan Kaan Küçük, Kürşat Bay ve Aybala Yıldırım sahneledi. Büyük bir ilgiyle izlenen müzikalin sonunda GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili görev alan öğretmen ve öğrencileri kutlayarak çiçek verdi. Müzikal geleneğinin önümüzdeki dönemlerde de süreceği açıklandı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gkv'liler İngilizce Grease Müzikali ile Büyüledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement