Gönül Sohbetleri'nde Mitoloji Konuşuldu - Son Dakika

Gönül Sohbetleri'nde Mitoloji Konuşuldu

04.05.2012 11:40
Gönül Sohbetleri'nde Mitoloji Konuşuldu

Kepez Belediyesi'nin 15 günde bir geleneksel olarak düzenlediği Gönül Sohbetleri'nde bu hafta mitolojik hikayeler anlatıldı.

Kepez Belediyesi'nin 15 günde bir geleneksel olarak düzenlediği Gönül Sohbetleri'nde bu hafta mitolojik hikayeler anlatıldı.

Kent Ormanı Kanuni Otağı'nda her 15 günde bir düzenlenen Gönül Sohbetleri'nin bu haftaki konuğu Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nevzat Çevik oldu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün ev sahipliğinde konuşmacı olarak programa katılan Nevzat Çevik, yaklaşık 500 bin yıllık geçmişe sahip olan Antalya'da halen kent bilincinin oluşmadığını söyledi. Türk kültürünün bir parçası olan göçebeliğin uzun yıllar sürdüğüne değinen Çevik, bu nedenle şehircilik anlamında çok yol kat edilemediğine değindi. Çevik, geçmişten gelen çarpık kentleşmeye rağmen, insanlığın Antalya'nın doğal güzelliğini bozamadığını söyledi. Antalya'da değişim rüzgarlarının daha çok Kepez üzerinden estiğine dikkat çeken Çevik, kenti daha güzel kılmak için yeni şeyler yapmak yerine, yapılan çarpık yapıları yıkmanın yeterli olacağını kaydetti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de gerçekleştirdikleri projelerin mimari yapısına, özellikle tarihi yansıtacak bir parça koymaya çalıştıklarını bildirdi. Hayata geçirilen ve henüz yapım aşamasında olan projelerin isimlerini yine aynı düşünceyle belirlediklerini dile getiren Tütüncü, gençlere bırakacakları eserlerle onlara tarihten ışık tutmak istediklerini dile getirdi.

Gönül Sohbetleri, konuşmaların ardından Zehra Özçelik ve arkadaşlarının seslendirdiği şarkılarla devam etti.

- ANTALYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
'ORMAN KÜTÜPHANESİ', KİTAP TUTKUNLARINI AĞIRLIYOR 'ORMAN KÜTÜPHANESİ', KİTAP TUTKUNLARINI AĞIRLIYOR

Son Dakika Yerel Gönül Sohbetleri'nde Mitoloji Konuşuldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement