Gül, Darbe Girişimi Gecesini Anlattı - Son Dakika

Gül, Darbe Girişimi Gecesini Anlattı

14.07.2017 10:13
Gül, Darbe Girişimi Gecesini Anlattı

Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kentte meydana inerek askerin önünde set durduklarını anlattı.

Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kentte meydana inerek askerin önünde set durduklarını anlattı.

Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşananları anlattı. Aynı zamanda 12 Eylül darbesinin bir mağduru olduğu için darbelerin bıraktığı travmaları çok iyi bildiğini aktaran Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimini haber aldıklarında sokaklara çıkarak askeri araçların önünde set durduklarını söyledi. Gül, olayın yaşandığı gece abdest alarak meydana indiğini belirterek, "O gece misafirlerim gelmişti. Telefon geldi ve bir kalkışmanın olduğunu televizyonda izledik. Hatta Başbakan çıkıp 'Bu bir kalkışmadır, ucunda ölüm bile olsa kabullenmeyiz' dedi. Hemen abdest alıp meydana indik. Bilhassa Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a yönelik yaşanan bu darbe girişimi karşısında Tüm Türkiye olarak dimdik durduk. O gece Cumhurbaşkanı'mızın bağlandığı bir televizyonda 'Sokağa inin' çağrısı karşısında bir an bile tereddüt etmedik. Hemen şehrin en kalabalık caddesi Güres'ten meydana/valilik önüne geldim. Nihayetinde kalabalıkla valilik önünde zırhlı araçlarla bekleyen askeri aracın önünde set olduk. Asker anonsunda 'Bu bir darbedir çekilin' demesine rağmen, ölüm pahasına çekilmedik. Daha sonra üzerimize uçaksavar mermileri patlatmalarına rağmen dik durduk geri adım atmadık. Valiyi de vermedik. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Türkiye'yi hedef alan 15 Temmuz darbe girişimi halkımızın gençlerimizin cesareti sayesinde boşa çıktı" dedi. - SİİRT

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdullah Gül ile olan fotoğrafını manidar sözlerle paylaştı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdullah Gül ile olan fotoğrafını manidar sözlerle paylaştı Fenerbahçe, Süper Lig'in ikinci haftasında Kasımpaşa'ya konuk oluyor Fenerbahçe, Süper Lig'in ikinci haftasında Kasımpaşa'ya konuk oluyor Malezya Kralı Sultan Abdullah Türkiye'yi ziyaret edecek Malezya Kralı Sultan Abdullah Türkiye'yi ziyaret edecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gül, Darbe Girişimi Gecesini Anlattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement