Gümüşhane İl Özel İdaresinin İşçileri Sandık Başına Gitti - Son Dakika
Yerel

Gümüşhane İl Özel İdaresinin İşçileri Sandık Başına Gitti

Gümüşhane İl Özel İdaresinin İşçileri Sandık Başına Gitti

Gümüşhane İl Özel İdaresinde çalışan ve Türkiye Yol-İş Sendikasına üye işçiler sandık başına gitti.

16.05.2014 16:05

Gümüşhane İl Özel İdaresinde çalışan ve Türkiye Yol-İş Sendikasına üye işçiler sandık başına gitti.

Sendikaya kayıtlı 239 işçiden 154'ünün oy kullandığı ve tek liste ile gizli oylama yöntemiyle yapılan seçimlerde mevcut başkan İlyas Kocaman yeniden başkanlığa seçildi.

Trabzon 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Balaban ve yönetim kurulu üyelerinin gözetiminde gerçekleştirilen seçimin ardından Gümüşhane Yol-İş 2 Nolu Şube yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: İlyas Kocaman, Cevdet Şişman, İsa Ateş, Adem Yılmaz, Recep Taşdelen, Baki Çilenk, Atilla Kocabıyık, Fatih Ulutaş, Turgay Harmancı, Musa Uçan, Osman Çetiner, Ceyhun Cinal, İlyas Aslan, Mehmet Karabulut, Ayhan Ataman ve Erkan Yurttaş.

Seçimlerin ardından konuşan Trabzon 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Balaban, Gümüşhane İl Özel İdaresi çalışanlarının seçimlere gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, diğer illerde de seçimlere yoğun bir katılım beklediklerini söyledi.

Şube olarak 9.olağan genel kurula hazırlandıklarını, bu bağlamda ilk delege seçimlerini Trabzon'da başlattıklarını dile getiren Balaban, Rize ve Gümüşhane seçimlerinin ardından Giresun, Bayburt ve Artvin seçimlerini de yaptıktan sonra 14 Haziran tarihinde bu illerde seçilen delegelerle Trabzon Şube Başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Güzel bir seçimle Gümüşhane'de demokrasinin bir gereğini yerine getirdiklerini kaydeden Balaban, "Çalışma hayatını daha iyi ve daha verimli bir hale getirmek için bu tür seçimler birlik ve beraberlik içerisinde yapılmalı. Katılım ne kadar fazla olursa bizim için o kadar anlamlı oluyor. Diğer illerimizde de aynı şekilde katılım bekliyoruz. Çalışma hayatına katkı koyan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane İl Özel İdaresinin İşçileri Sandık Başına Gitti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement