Gurbetçiler Türkiye'ye akın ediyor - Son Dakika

Gurbetçiler Türkiye'ye akın ediyor

28.06.2022 14:09

Gurbetçiler Türkiye'ye akın ediyorEDİRNE Yaz tatilini ve Kurban Bayramını anavatan Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler, Edirne'deki sınır kapılarından akın akın giriş yapmaya devam ediyor.

Gurbetçiler Türkiye'ye akın ediyor

EDİRNE Yaz tatilini ve Kurban Bayramını anavatan Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler, Edirne'deki sınır kapılarından akın akın giriş yapmaya devam ediyor.

Çoğunlukla Kapıkule Sınır Kapısını tercih eden gurbetçiler, zaman zaman yoğunluk oluşturuyor. İpsala ve Lalapaşa ilçelerinde bulunan diğer sınır kapılarına da yönelen gurbetçiler, günler süren yolculuğun ardından Türkiye'ye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Sınır kapılarından giriş yaparken ay yıldızlı Türk bayrağını görünce duygu dolu anlar yaşadıklarını anlatan gurbetçiler, Türkiye'nin hasretiyle yaşadıklarını anlattı. Almanya'da yaşayan Aylin Kaplan Türkiye sınırlarına girince çok duygulandığını vurgulayarak, "Almanya'da yaşıyorum. Türkiye'ye tatil yapaya, ailemizi görmeye geldik. Kapıkuleye varınca gözlerim yaşardı. Gururlandım, mutlu oldum ve ailem, arkadaşlarım aklıma geldi. 1 senedir göremiyorum. Arkadaşlarımı, ailemi göreceğim. Türkiye çok başka benim her şeyim. Almanya'da doğdum. Arkadaşlarım orada Türkiye'ye gelince çok mutlu oluyorum, çok güzel bir ülke. Burada huzur var" dedi.

Memleketi Şanlıurfa'ya gideceğini Sündüz Doğan belirterek, "Her sene diyoruz araba ile gelmeyeceğiz ama her senede geliyoruz. Önce İstanbul'a gideceğiz oradan da Şanlıurfa'ya gideceğiz. 1 - 2 hafta kaldıktan sonra iş başına döneceğiz. Sevdiklerimizi çok özledik" şeklinde konuştu.

Almanya'dan memleketi Şanlıurfa'ya giden Abuzer Doğan Türk bayrağını gördüğü gibi çok mutlu, huzurlu olduğunu söyledi.

YORUMLAR
500
Hande Yener, YouTube'da dinlenme sayısı çok görünen ancak konser veremeyen meslektaşlarıyla dalga geçti Hande Yener, YouTube'da dinlenme sayısı çok görünen ancak konser veremeyen meslektaşlarıyla dalga geçti Meral Akşener'den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz Meral Akşener'den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı: Böyle lider görülmedi, bizleri öyle çalıştırıyor ki Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı: Böyle lider görülmedi, bizleri öyle çalıştırıyor ki
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gurbetçiler Türkiye'ye akın ediyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement