Güroymak'ta 'Ben olsaydım' temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı - Son Dakika

Güroymak'ta 'Ben olsaydım' temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı

08.04.2022 12:44
Güroymak'ta 'Ben olsaydım' temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı

Bitlis'in Güroymak ilçesi genelinde her türlü bağımlılık çeşidiyle mücadele edebilmek amacıyla sorun ve çözüm önerilerinin dile getirildiği "Ben olsaydım" konulu çalıştay düzenlendi.

Bitlis'in Güroymak ilçesi genelinde her türlü bağımlılık çeşidiyle mücadele edebilmek amacıyla sorun ve çözüm önerilerinin dile getirildiği "Ben olsaydım" konulu çalıştay düzenlendi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Güroymak Öğretmenevinde gerçekleştirilen programın açılışında bir konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yunus Taşdemir, Türkiye'de ve dünyada tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranlarının hızla arttığını ve maddeye başlama yaşı gittikçe düştüğünü belirterek, "Bunlara ek olarak teknolojide ki hızlı gelişmeler sonucunda teknoloji bağımlılığı kavramında hayatımıza girmiştir. Madde bağımlılığı çerçevesinde tütün, alkol, uyuşturucu madde bağımlılığının ve davranışsal bağımlılık çerçevesinde dijital oyun bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı, internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, akıllı telefon ve tablet bağımlılığı gibi başlıkları ele alınması bunlara etkin mücadele açısından önemlidir. Bu çerçevede çalıştayın temel amacı bağımlılıkla mücadelede sorun ve çözüm önerilerinin tartışılmasının yanı sıra, katılımcılarının tecrübe ve bilgi birikimlerini paylaşabilmelerine zemin oluşturup ülkemizde yürütülen çalışmalarında katılımcılar ve kamuoyuna aktarıla bilmesi önemli olacaktır" diye konuştu.

Bağımlılık Koordinasyon Kurulu'nun çalıştay verilerinin sunumu ve değerlendirilmesi ile çalıştay son buldu. - BİTLİS

YORUMLAR
500
VEDAŞ çalışanları, rüzgarın elektrik enerjisine dönüşünü yerinde inceledi VEDAŞ çalışanları, rüzgarın elektrik enerjisine dönüşünü yerinde inceledi Van Gölü'nde 'dip temizliği' başladı Van Gölü'nde 'dip temizliği' başladı Güroymak'ta karpuz tarlada kaldı Güroymak'ta karpuz tarlada kaldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Güroymak'ta 'Ben olsaydım' temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement