Havsa Kaymakamı Demirtaş Açıklaması - Son Dakika

Havsa Kaymakamı Demirtaş Açıklaması

Havsa Kaymakamı Demirtaş Açıklaması
Son Güncelleme: 03.01.2012 13:00

Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Havsa Sokullu Hamamı Restorasyon Projesi'nin çizimlerine başlandığını bildirdi.

Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Havsa Sokullu Hamamı Restorasyon Projesi'nin çizimlerine başlandığını bildirdi.

Demirtaş, AA muhabirine 2011 yılını değerlendirdi. 2011 yılının verimli bir yıl olarak geçtiğini ifade eden Demirtaş, 2012 yılında verimli geçeceğine inandığını belirtti.

2011 yılında Havsa Sokullu Hamamı Restorasyonu için Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile irtibata geçildiğini anımsatan Demirtaş, "Havsa Sokollu Hamamı Restorasyon Projesi için Havsa Kaymakamlığı, Havsa Belediyesi, Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile gönüllük esasına dayalı bir çalışma başlatılarak alan çalışması yapıldı. Projenin çizimlerine başlandı. 2012 Haziran ayına kadar tamamlanarak Anıtlar Kurulu'na sunulacak' dedi.

Sokullu Camisi son cemaat yeri ve hamama bitişik olan çeşme restorasyonu ile ilgili projenin, Kaymakamlık tarafından hazırlandığını belirten Demirtaş, projeye ödenek sağlanması Trakya Kalkınma Ajansı'na başvuru yapıldığını belirtti.

Değerlendirme aşamasında olan projenin mart ayında sonuçlanacağını ifade eden Demirtaş, "Projemiz olumlu değerlendirilirse önümüzdeki yıl yaz döneminde restorasyon çalışmalarına başlanacaktır. Bu proje ayrıca çevre düzenlemesini de içermektedir' diye konuştu.

-Anahtar teslimi ev-

Kaymakam Barış Demirtaş, geçen yıl Havsa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla Oğulpaşa ve Şerbettar Köylerinde ikamet eden evsiz ihtiyaç sahibi 2 aileye 37 metre kare dayalı döşeli ev yaptıklarını bildirdi.

Köy ve mahalle muhtarlarından böyle bir talep gelmesi halinde bu şekilde çalışma yapacaklarını kaybeden Demirtaş, 9 vatandaşın da evinin tadilatının yapıldığını ifade etti.

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Havsa Kaymakamlığı Köylere Götürme Birliğince Köydes Projesi kapsamında 7 Köyümüzde içme suyu gömme depoları onarım işleri 102.659,75 TL bedel ile tamamlanmış ve köylerimizin sağlıklı içme suyu sağlanmıştır. Birliğimizin gelirleri 1 milyon 289 bin 945 lira ve giderleri de 1 milyon 153 bin 531 lira.

Köydes Projesi kapsamında 2 köyümüzün İkinci kat asfalt yapım işi için Kuzucu ve Şerbettar arası 7 kilometre yol yapımı tamamlanmış ve vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Birliğimizce 22 Köyünde yürütülen çevre düzenleme, Umumi tuvalet, köy muhtarlık binası, cami,, sağlık evi onarımı, köy futbol sahası yapımı gibi bakım ve onarım işleri için 591 bin 761 lira ödeme yapıldı.

Bu faaliyetlerimizden Havsa ilçemizin futbol sahası suni çim yapılması Kaymakamlığımızın girişimleri ile başlatılmış olup, devlet, vatandaş işbirliği ile yapılan futbol sahası en kısa sürede atletizm pisti ile birlikte Havsalıların hizmetine sunulacaktır."

- EDİRNE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Havsa Kaymakamı Demirtaş Açıklaması - Son Dakika


Advertisement