Hayvanat Bahçesi Sakinlerine "Buzlu Kokteyl" - Son Dakika

Hayvanat Bahçesi Sakinlerine "Buzlu Kokteyl"

25.07.2015 14:55
Hayvanat Bahçesi Sakinlerine "Buzlu Kokteyl"

Gaziantep Hayvanat Bahçesi sakinlerine, 40 dereceyi bulan yaz sıcaklarında serinlemeleri için buzlu kokteyl veriliyor.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi sakinlerine, 40 dereceyi bulan yaz sıcaklarında serinlemeleri için buzlu kokteyl veriliyor.

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından dünyanın önde gelen hayvanat bahçelerinden Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki kaplan, aslan, leopar, puma ve jaguar gibi yırtıcı hayvanlar, havanın en sıcak olduğu saatlerde buzlu et kokteyliyle serinletiliyor.

Ayılar ise karpuz, elma, portakal, kivi, çilek, muz ve üzümden oluşan meyve kokteyliyle besleniyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, yaptığı açıklamada, havaların ısınmasıyla bahçelerindeki bazı hayvanların da serinlemeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Özellikle ayı, kaplan, fil, deve kuşu ve deveye özel sulama ve buzlu kokteyl yapıldığını ifade eden Özsöyler, "Özellikle ayılar ve yavru ayılarımıza meyve kokteyli veriyoruz ve bunların serinlemesi için havuzlarına buz atıyoruz. Çünkü sıcaktan sular da ısınıyor, buzlarla suları serinletmeye çalıyoruz. Ayrıca kaplanlarımıza dondurulmuş et kokteyli hazırlıyoruz" dedi.

Hayvanların mutlaka serinletilmesi gerektiğini vurgulayan Özsöyler, aksi takdirde 40 dereceyi aşan sıcaklardan hastalanabileceklerini kaydetti.

YORUMLAR
500
RİZE'DE İLK UÇAĞIN İNİŞİNİ ÇAY BAHÇELERİNDEN İZLEDİLER RİZE'DE İLK UÇAĞIN İNİŞİNİ ÇAY BAHÇELERİNDEN İZLEDİLER Güney Kore heyeti, Demirci'de kiraz bahçelerini gezdi Güney Kore heyeti, Demirci'de kiraz bahçelerini gezdi BAKAN KURUM'DAN ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ PAYLAŞIMI BAKAN KURUM'DAN ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ PAYLAŞIMI

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hayvanat Bahçesi Sakinlerine 'Buzlu Kokteyl' - Son Dakika


Advertisement