Hırvatistan İş Heyeti İZTO'da - Son Dakika

Hırvatistan İş Heyeti İZTO'da

13.09.2012 12:07
Hırvatistan İş Heyeti İZTO'da

İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eskinazi, Hırvatistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin yetersiz olduğunu ve ticari ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, Hırvatistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin yetersiz olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Hırvatistan'ın Pula Şehri Ekonomi Odası Başkanı Jasna Jaklin Majetic ile beraberindeki heyet, İZTO'yu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Jasna Jaklin Majetic, iki ülke arasındaki ticareti geliştirmek için yatırımların artması gerektiğini vurguladı. Majetic,

"Hırvatistan'dan gelen ürünleri piyasada bulundurmak için işbirliği yapmak istiyoruz. Aynı zamanda sizden gelen ürünlerde bizim piyasamızda bulunsun istiyoruz. Türk iş adamlarının Hırvatistan'daki uluslararası organizasyonlara katılmalarını istiyoruz" dedi.

İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi ise Hırvatistan ile siyasi ilişkilerin son durucu iyi olduğunu ancak bu durumun ticari ilişkiler için söz konusu olmadığını dile getirdi. Eskinazi, "Hırvatistan ile 2010 yılında 460 milyon dolar, 2011 yılında 570 milyon dolarlık bir ticaret rakamımız var. Dış ticaretimize baktığımız zaman Hırvatistan ile ticari ilişkilerimizi geliştirmeliyiz" diye konuştu.

Muhabir: Ramazan Ercan

Yayıncı: Zülal Eser - İZMİR

YORUMLAR
500
ADÜ atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu ADÜ atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu ALKÜ'lü bisikletçilerden Türkiye Şampiyonasında dereceler ALKÜ'lü bisikletçilerden Türkiye Şampiyonasında dereceler İzmir'de Azerbaycan Kültür Günleri başladı İzmir'de Azerbaycan Kültür Günleri başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hırvatistan İş Heyeti İZTO'da - Son Dakika


Advertisement