"Hurrem Sultan" Mersin ve Gaziantep'te - Son Dakika
Yerel

"Hurrem Sultan" Mersin ve Gaziantep'te

"Hurrem Sultan" Mersin ve Gaziantep\'te

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Devlet Sanatçısı Nevit Kodallı'nın unutulmaz eseri "Hurrem Sultan" balesini, doğum gününde bir kez daha sahneleyecek."Hurrem Sultan" yarın Mersin'de, 14 Ocak Cumartesi günü de Gaziantep'te sanatseverlerle buluşacak.

11.01.2012 11:13

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Devlet Sanatçısı Nevit Kodallı'nın unutulmaz eseri "Hurrem Sultan" balesini, doğum gününde bir kez daha sahneleyecek. "Hurrem Sultan" yarın Mersin'de, 14 Ocak Cumartesi günü de Gaziantep'te sanatseverlerle buluşacak.

MDOB'dan yapılan açıklamada, Mersinli sanatçı Kodallı'nın eseri "Hurrem Sultan" balesinin, prömiyerinden bu yana Mersinli sanatseverlerden yoğun ilgi gördüğü ve her temsilinin kapalı gişe oynadığı belirtildi. Eserin, 2009 yılında yaşama veda eden Kodallı'nın doğum günü olan 12 Ocak 2012 Perşembe günü saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde yeniden sahneleneceği bildirilirken, 14 Ocak 2012 Cumartesi günü de Gaziantep Üniversitesi Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluşacağı kaydedildi.

Türkiye prömiyeri 20 Ocak 1977'de gerçekleşen eserin orkestra şefliğini Murat Kodallı yaparken, libretto ve koreografisi Oytun Turfanda'ya ait. Deniz Olgay Yamanus'un sahneye koyduğu eserin dekor tasarımını Ahmet Seyhan Atamer, kostüm tasarımını Serdar Başbuğ, ışık tasarımını da Tarı Deniz yapıyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşamından önemli kesitlerin anlatıldığı eserde oldukça kalabalık bir sanatçı kadrosu görev alırken, eserde Kanuni'yi Ender Üçdemir, Hurrem Sultan'ı Özlem Şenormanlılar canlandıracaktır. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Hurrem Sultan' Mersin ve Gaziantep'te - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement