İlköğretim Öğrencilerine Afet Eğitimi - Son Dakika

İlköğretim Öğrencilerine Afet Eğitimi

10.01.2012 13:40
İlköğretim Öğrencilerine Afet Eğitimi

Kayseri'de, ilköğretim okullarında doğal afetlerden korunmaya yönelik eğitim ve tatbikat programı başlatıldı.

Kayseri'de, ilköğretim okullarında doğal afetlerden korunmaya yönelik eğitim ve tatbikat programı başlatıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Acil Durum ve Afet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen eğitim ve tatbikat programı, Mehmet Tarman Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda başladı.

Program kapsamında önce öğrencilere, ekipler tarafından acil yardım ve yaralı taşıma, doğal afetler ve depremden korunma yolları, yangın ve yangın güvenliği ile çevre temizliği konularında seminer verildi.

Daha sonra, okulda olası bir afet durumunda okulun tahliye edilmesi canlandırıldı. Verilen alarmla birlikte öğrencilerin daha önceden belirlenen koridorlardan tahliye edilmeleri sağlandı.

Okulun bahçesinde itfaiye ekipleri tarafından yangına müdahalenin nasıl yapılması gerektiği de uygulamalı olarak gösterildi. Tanklarda yakılan ateşe öğrenciler ve öğretmenler tarafından yangın söndürücülerle müdahale edildi.

Eğitim ve tatbikat programlarının 3 ay süreyle diğer okullarda da uygulanacağı bildirildi.

- KAYSERİ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kayseri'de uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Kayseri'de uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Kayseri'de uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Kayseri'de uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Son Dakika Yerel İlköğretim Öğrencilerine Afet Eğitimi - Son Dakika


Advertisement