İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar - Son Dakika

İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar

11.01.2013 14:54
İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar

Adana'da, 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki ibadethanenin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığıyla ilgili protesto gösterileri düzenlendi.

Adana'da, 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki ibadethanenin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddialarıyla ilgili protesto gösterileri düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi üyesi bir grup, 10. Tanker Üs Komutanlığı'nın da bulunduğu İncirlik Mahallesi'nde yer alan İncirlik Merkez Camisi'nde Cuma Namazı'nı kıldıktan sonra cami önünde protesto gösterisi düzenledi.

Grup adına açıklama yapan Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, camiye ve Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılara kayıtsız kalamayacaklarını ifade etti.

İddiaları araştırmak için içerisinde sivil toplum örgütü temsilcilerinin de olduğu bir komisyonun kurulmasını isteyen Kıranşal, araştırma sonucunun kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini ifade etti. Kıranşal, İncirlik Üssü'nde bulunan ABD askerlerinin Türkiye'yi terk etmeleri gerektiğini de sözlerini ekledi.

Çeşitli sloganlar atan grup daha sonra 10. Tanker Üs Komutanlığı yakınlarına kadar yürüdü. Üsse yakın bir noktada Kur'an-ı Kerim okuyan ve dua eden gruptan bir kişi, Kıranşal'a Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Protesto gösterisi sırasında İncirlik Mahallesinin girişinde ve bazı sokaklarında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bu arada İşçi Partisi üyesi bir grup da, otobüslerle ABD'nin Adana Konsolosluğu yakınlarına geldi. Araçtan inerek yürüyen grup, binanın yakınında basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı. Protesto gösterisi nedeniyle çevik kuvvet ekiplerinin konsolosluk çevresinde geniş güvenlik önemleri aldığı görüldü.

Adana'da yerel bir gazetede yer alan haberde, İncirlik Mahallesinde 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki ibadethanenin, üs içinde konuşlu 39. Hava Üs Kanat Komutanlığı'nda görevli ABD'li askerler tarafından tahrip edildiği ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığını iddiaları yer almıştı.

Muhabir: Anıl Bağrık

Yayıncı: Tevfik Işık - ADANA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
ABD, rejim muhalifi bir gazeteciye İran destekli cinayet planı kurulduğunu iddia etti ABD, rejim muhalifi bir gazeteciye İran destekli cinayet planı kurulduğunu iddia etti ABD, rejim muhalifi bir gazeteciye İran destekli cinayet planı kurulduğunu iddia etti ABD, rejim muhalifi bir gazeteciye İran destekli cinayet planı kurulduğunu iddia etti İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Adana protesto edildi İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Adana protesto edildi

Son Dakika Yerel İncirlik'teki Camiyle İlgili İddialar - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement