İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika

İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
Son Güncelleme: 30.04.2016 19:52

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen ve her yıl yüzlerce filmin birbiriyle yarıştığı İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’nin 9’uncusu düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen ve her yıl yüzlerce filmin birbiriyle yarıştığı İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali'nin 9'uncusu düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Gösteri Salonunda gerçekleştirilen festivalin kapanış ve ödül törenine Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Işık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Metin Karkın, Kısa Film Festivalinin jüri üyeleri, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Bir işe katılanların sayısından ziyade, yaptığımız işin devamlılığı, sürekliliği son derece önemlidir. Bir Anadolu üniversitesi 9'uncu kez film festivali yapıyorsa, o üniversitenin artık kurumsallaştığını ve bu faaliyetin gelenekselleştiğini ifade etmektedir. Umuyorum ki, bu faaliyet daha da kaliteli ve güzel bir şekilde sürdürülecektir. Üniversitemiz sadece sağlıkta, güzel sanatlarda, mühendislikte değil, aynı zamanda iletişimde, müzikte, filmde de sesi duyulan bir üniversite olmayı başarmıştır. Bu hususta gösterilen gayretleri önemsiyorum. Bu yıl 9'uncusu yapılan ve uluslararası nitelikte olan Kısa Film Festivalinin bundan sonra da böyle başarılara imza atmasını diler, emeği olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu. Festivalin geleneksel hale getirilerek her yıl başarıyla yapılmasının mutluluk verici olduğunu belirten İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Işık ise ulusal ve uluslararası kategorilerinde 578 filmin başvuru yaptığını belirterek 4 gün süren festival boyunca kısa filmlerden özel gösterimler, atölye çalışmaları, oturumlar ve söyleşiler düzenlendiğini söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra, Ulusal Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Ulusal Deneysel kategorileri, Uluslararası Kısa Filmler içinde ise Uluslararası Kurmaca, Uluslararası Deneysel, Uluslararası Belgesel dallarında derece yapan çalışmaların sahiplerine ödülleri verildi. - MALATYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika


Advertisement