İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak - Son Dakika

İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak

02.07.2022 13:42
İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak

13. Boğaziçi Zirvesi, 10-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.

13. Boğaziçi Zirvesi, 10-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. Üç gün sürecek olan etkinlikte 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı ağırlanacak. Bu yılki zirvenin ana teması 'Büyük Dönüşüm'.

Bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dünyadan 9 cumhurbaşkanı, 8 başbakan, 68 bakan, 2 prenses ve 4 prens ağırlayan zirvenin 13.'sü için geri sayım başladı. 10-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek zirve, Türkiye'den ve dünyadan alanının önde gelen isimleri ile birlikte dünyanın nabzını İstanbul'dan tutacak.

Uluslararası İşbirliği Platformu Kurucusu Cengiz Özgencil, "13. zirve dünyadaki büyük dönüşümü ele alacak. Bunlar, teknolojide dönüşüm, şehirlerdeki dönüşüm, gıda arzındaki dönüşüm ve sanayideki dönüşüm. Her bir oturumda hem devletler nezdinde temsilciler hem de iş dünyasının Türk ve yabancı temsilcileri bu dönüşümlere ışık tutmaya çalışacak. Bu yıl olağanüstü bir durum olmazsa fiziksel katılımın, konuşmacılar ve izleyiciler olmak üzere toplamda 3 bini bulmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve bakanlar olmak üzere küresel bazda toplamda 280'in üzerinde davet mektubu gönderdik. Küresel sorunların çözüm yollarına yine İstanbul'dan ışık tutacağız. Asıl hedefimiz davet ettiğimiz yabancı misafirlerimize ülkemizdeki yatırım ve ticaret potansiyelini yerinde göstermek ve Türkiye'ye yurt dışından gelen yatırımlara katkıda bulunmak" dedi. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
İmamoğlu, Ardahan'da: '3 Yıllık Süreci 1000 Kayıp Gün Olarak Tasavvur Etmişler. İmamoğlu, Ardahan'da: '3 Yıllık Süreci 1000 Kayıp Gün Olarak Tasavvur Etmişler. Ukrayna'ya gidecek olan 'Osprey S' adlı boş gemide denetimler tamamlandı Ukrayna'ya gidecek olan 'Osprey S' adlı boş gemide denetimler tamamlandı AK Partili Özhaseki Van'da tekstil fabrikasının açılışında konuştu Açıklaması AK Partili Özhaseki Van'da tekstil fabrikasının açılışında konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstanbul'da 80 ülkeden 200'ün üzerinde yabancı 'büyük dönüşüm'ü ele alacak - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement