Kadirli Turpu Marka Olma Yolunda - Son Dakika
Yerel

Kadirli Turpu Marka Olma Yolunda

Kadirli Turpu Marka Olma Yolunda

Türkiye'nin turp ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayan Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, markalaşma yolunda çalışmalara başlandı.

26.01.2012 16:09

Türkiye'nin turp ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayan Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, markalaşma yolunda çalışmalara başlandı.

Turp havuzlarını ziyaret eden Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, paketlemedeki sıkıntılara dikkat çekerek turp üreticilerinin kendi turplarının tanıtımını yapmak için poşetledikleri turpun üzerine 'Kadirli Turpu' yazmasını istemişti. Vali Cerrah'ın bu talimatı üzerine harekete geçen turp üreticileri paketlemede bu uygulamaya geçerek markalaşma yolunda ilk adımı attılar. Turp üreticisi Soner Topalhan, Vali Cerrah'ın kooperatifleşme yönünde kendilerine verdikleri tavsiyelere de uyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Turp üreticilerinin bir kooperatif altında hizmet vermesini sağlamak için kooperatif kurma çalışmalarına başladık. En kısa zamanda da üreticiler olarak bir kooperatif çatısı altında birleşeceğiz. Sezon boyunca 5 bin kişiye iş istihdamı sağlayan bacasız fabrika turpun markalaşması, biz üreticilerinde menfaatine olacaktır. Kadirli ekonomisine katkısı bir hayli fazla olan turpun Türkiye çapında da ün yapmasını ve kooperatif bünyesinde turp üreticilerinin faaliyetlerini sürdürmeleri için birlik ve beraberlik içerisinde olmak adına gerekli tüm adımları atıyoruz." - OSMANİYE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kadirli Turpu Marka Olma Yolunda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement