Son Dakika Son Dakika Son Dakika
"Kalite Şehrinde Kalite Günleri" Uü'de Yapılacak - Son Dakika

"Kalite Şehrinde Kalite Günleri" Uü'de Yapılacak

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından düzenlenen "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adlı eğitim programları, Uludağ Üniversitesinde (UÜ) yapılacak.

"Kalite Şehrinde Kalite Günleri" Uü\'de Yapılacak
04.01.2012 - 13:00,

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından düzenlenen "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adlı eğitim programları, Uludağ Üniversitesinde (UÜ) yapılacak.

TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, yaptığı açıklamada, kalitenin her alanda aktif olması için yapmayı planladıkları eğitim programı dahilinde UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek'i ziyaret ederek, eğitim programına ilişkin işbirliği teklifinde bulundu.

Geçen yıl vefat eden eski Rektör Prof. Dr. Mete Cengiz, döneminde yarım kalan projelerini aynı şekilde devam ettirmek istediklerini belirten Karaman, şöyle konuştu:

"TSE, bu konuda akredite bir kuruluştur. Herhangi bir kar amacı gütmeyen kurumumuz, öğrencilerin de rant aracı olarak görülmesine karşıdır. Üniversiteden mezun olan öğrencilerin, bu seminerlerle sanayiye ve üretim sektörüne katkısı çok büyük olacaktır. Bu amaçla TSE ve UÜ arasında söz konusu olan protokolü imzalayıp, bu iki kurum arasındaki tel örgüleri kaldırma kararlılığındayız."

Eğitim programıyla kaliteyi kamu kurumlarında yaygın hale getirmek istediklerini dile getiren Karaman, özellikle "Temel Dökümantasyon, İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitim seminerleriyle kaliteyi her alanda artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Rektör Dilek ise üniversite olarak projeyi desteklediklerini ifade ederek,

"Memnuniyetle katkı sağlayacağız. İşbirliği teklifinize destek olmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

"Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında düzenlenecek eğitim, TSE bünyesindeki eğitmenler tarafından verilecek.

- BURSA

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel 'Kalite Şehrinde Kalite Günleri' Uü'de Yapılacak - Son Dakika


Advertisement