Kardeşinin otomobilini üzerine aldı, evine haciz geldi - Son Dakika

Kardeşinin otomobilini üzerine aldı, evine haciz geldi

20.05.2022 10:24

Kardeşinin otomobilini üzerine aldı, evine haciz geldi Adana'da ehliyeti olmayan bir kadın, üzerine aldığı kardeşinin otomobili ölümlü kazaya karışınca evine haciz geldi Dursun Doğan: "Kardeşim 'borcum var otomobilin ruhsatını üzerine al dedi' bende iyilik olsun diye aldım" Adana'da...

Kardeşinin otomobilini üzerine aldı, evine haciz geldi

Adana'da ehliyeti olmayan bir kadın, üzerine aldığı kardeşinin otomobili ölümlü kazaya karışınca evine haciz geldi

Dursun Doğan:

"Kardeşim 'borcum var otomobilin ruhsatını üzerine al dedi' bende iyilik olsun diye aldım"

ADANA - Adana'da ehliyeti olmayan kadın, üzerine aldığı kardeşinin otomobili ölümlü kazaya karışınca evine haciz geldiğini söyledi. Yaşlı kadın, "Ehliyetim bile yok. Kardeşime iyilik yaptım, sonu bu oldu" dedi.

Kocası hayatını kaybeden Dursun Doğan (60), eşinden kalan emekli maaşı ile geçimini sürdürdüğünü belirterek, "Bundan 7 yıl önce kardeşim 'Otomobil aldım ancak benim borcum var. Bu otomobili sen üzerine alır mısın?' dedi. Ben de kardeşim olduğu için kabul ettim. Benim ehliyetim bile yok. Ben otomobil kullanmasını bilmem. Kardeşim otomobili aldıktan 3 yıl sonra oğlu kaza yapıp bir kadına çarpmış. Kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. Ben de bunu ifade için polis merkezine çağrıldığımda öğrendim. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Daha sonra karşı taraf hem sürücüyü hem de otomobilin ruhsat sahibini mahkemeye vermiş. Mahkeme 127 bin lira tazminata hükmetmiş. Bunun yarısını, ben yarısını da sürücü yani yeğenim ödeyecekmiş" dedi.

Doğan, bu cezayı öğrendikten sonra kardeşinin yanına gittiğini ancak parayı ödemediğini belirterek şöyle devam etti:

"Ben kardeşime bir iyilik yaptım ama karşılığında kötülük buldum. Kardeşim tazminatı ödemiyor. Benim bütün hisseli arazilerime, hesaplarıma bloke konuldu. Ayrıca evime de haciz çıkardılar. Benim 63 bin 500 lirayı ödeyecek gücüm yok. Bu nedenle haczi de kaldıramıyorum. Her an eşyalarımız haczedilecek diye bekliyorum. Benim hiçbir alakam olmazken mağdur oldum. Kardeşim bana sırtını çevirdi, ben yetkililerden yardım bekliyorum. Ben sadece kağıt üzerinde otomobilin sahibiyim, kazayla hiçbir alakam yok."

YORUMLAR
500
Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde heyelan meydana geldi: Dev kayaların tırların üzerine düşmesi sonucu ölü ve yaralılar var Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde heyelan meydana geldi: Dev kayaların tırların üzerine düşmesi sonucu ölü ve yaralılar var Mehmet Ali Erbil'in hastane faturasına isyanına kardeşinden tepki geldi: 2 dakikada tanı konuluyorsa 30 senelik birikimdendir Mehmet Ali Erbil'in hastane faturasına isyanına kardeşinden tepki geldi: 2 dakikada tanı konuluyorsa 30 senelik birikimdendir Batuhan Karacakaya'nın kardeşi Survivor şampiyonu Nisa Bölükbaşı'nı hedef geldi: Keşke o da yatsaydı Batuhan Karacakaya'nın kardeşi Survivor şampiyonu Nisa Bölükbaşı'nı hedef geldi: Keşke o da yatsaydı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kardeşinin otomobilini üzerine aldı, evine haciz geldi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement