Karşıyaka Ekrem Bulgun Parkı Açıldı - Son Dakika
Yerel

Karşıyaka Ekrem Bulgun Parkı Açıldı

Karşıyaka Ekrem Bulgun Parkı Açıldı

İlçenin en eski ve en köklü ailelerinin isimlerini ölümsüzleştirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, CHP eski il başkanlarından Ekrem Bulgun'u unutmadı.

28.06.2014 12:39  Güncelleme: 13:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İlçenin en eski ve en köklü ailelerinin isimlerini ölümsüzleştirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, CHP eski il başkanlarından Ekrem Bulgun'u da unutmadı. İsmi Karşıyaka ile özdeşleşen Bulgun için düzenlenen park, törenle hizmete açıldı.

Yalı Mahallesi'nde yeniden düzenlenerek hizmete açılan Ekrem Bulgun Parkı'nın açılış törenine aile bireylerinin yanı sıra Milletvekili Oğuz Oyan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, eski milletvekili Hakkı Akalın, CHP eski il başkanları, parti yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İsmi Karşıyaka ile özdeşleşen kişi ve aileleri ölümsüzleştirmek istediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Doğanın katledildiği bu süreçte park açmaya ve ağaç dikmeye devam edeceğiz. Karşıyaka ve CHP ile ismi bütünleşen, simge kişilerden biri olan Ekrem Bulgun adına bu parkı açmak mutluluk verici. Siyasette örnek insan bulmak zordur. O'nu tanıdığımız için şanslıyız. Vefa önemlidir ve vefa göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Bir asra yaklaşan hayatı boyunca Karşıyaka'dan kopmayan ve ismi ilçe ile bütünleşen Ekrem Bulgun ise "Parklar önemlidir. Halkımızın eli bu parktan hiç ayrılmasın. Çocuklarımız oynasın, gençlerimiz sohbet etsin, yetişkinlerimiz ağaçların gölgesinde dinlensin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karşıyaka Ekrem Bulgun Parkı Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement