Son dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberleri, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti son dakika, son dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Son Dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haberleri

 • BTP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Nurcan Sabur TGC'yi Ziyaret Etti
  27 Şub BTP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Nurcan Sabur TGC'yi Ziyaret Etti

  BTP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Nurcan Sabur, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Çetin ve diğer parti yetkilileriyle birlikte Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyarette, gazetecilik mesleğinin sorunları ve projeler masaya yatırıldı. Sabur, BTP'nin politikalarını aktarırken, TGC Başkanı Vahap Munyar da Sabur'un adaylığından memnuniyetini dile getirdi. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 • Gazeteci Ergun Hiçyılmaz'ın Hayatını Kaybettiği Duyuruldu
  12 Şub Gazeteci Ergun Hiçyılmaz'ın Hayatını Kaybettiği Duyuruldu

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), üyesi olan 2013 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi Ergun Hiçyılmaz'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Gazeteci Ergun Hiçyılmaz'ın vefatının ardından başsağlığı yayınlayan TGC, mesajda 'Uzun yıllar gazetecilik mesleğine başarıyla hizmet veren üyemiz Ergun Hiçyılmaz'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz' ifadelerini kullandı. Ergun Hiçyılmaz, gazetecilik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış, kitaplar yazmış ve öğretim üyeliği yapmıştır.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Deprem Bölgesindeki Gazeteciler, Konteynerler Yerine Depreme Dayanıklı Basın Siteleri Oluşturulmasını İstiyorlar
  06 Şub Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Deprem Bölgesindeki Gazeteciler, Konteynerler Yerine Depreme Dayanıklı Basın Siteleri Oluşturulmasını İstiyorlar

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) depremden etkilenen illerdeki gazetecilerin sorunlarına ilişkin rapor yayımladı. Rapora göre; Adıyaman’da 13 gazeteci yaşamını yitirdi, Kahramanmaraş'ta bir gazetecinin cesedine ulaşılamadı. Depremin birinci yılında bölgedeki gazeteciler, konteynerler yerine kalıcı, depreme dayanıklı basın siteleri oluşturulmasını istiyorlar.

 • Abdi İpekçi'nin katledilişinin 45. yılında anma töreni düzenlendi
  01 Şub Abdi İpekçi'nin katledilişinin 45. yılında anma töreni düzenlendi

  Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, katledilişinin 45. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kabri başında anıldı. İpekçi'nin kızı Nükhet İpekçi İzet, cinayetlerin son bulması ve gerçeklerin ortaya çıkması için konuşmalar yapıldığını belirtti. Anma törenine gazeteciler ve yakınları katıldı.

 • Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda Anıldı
  01 Şub Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda Anıldı

  Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'nin 45 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene İpekçi'nin ailesi, gazeteciler ve sevenleri katıldı. Konuşmalarda, İpekçi'nin gazetecilikteki önemi ve ülkenin bağımsızlık ve bütünlüğünü savunması vurgulandı.

 • Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda Anıldı
  01 Şub Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda Anıldı

  Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi'nin 45 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene İpekçi'nin ailesi, gazeteciler ve sevenleri katıldı. Konuşmalarda, cinayetin aydınlatılmaması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması için çaba gösterildiği vurgulandı.

 • Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Başvuruları Başlıyor
  11 Oca Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Başvuruları Başlıyor

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen "Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri"ne başvurular 15 Ocak-12 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Ödüller, Basın, Televizyon-Radyo ve İnternet Gazeteciliği kategorilerinde yayımlanan eserlere verilecek. Ayrıca, Nezih Demirkent adına konulan Özel Ödül ve Kadın Haberi Ödülü de belirlenecek. Başvuruların detayları TGC'nin iletişim kanallarından öğrenilebilir.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu
  10 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, törende yaptığı konuşmada basın özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, gazetecilerin harami düzenin karşısında durmaya devam edeceğini söyledi. Ödül törenine birçok gazeteci ve jüri üyesi katıldı.

 • TGC Başkanlığı Turgay Olcayto'dan Vahap Munyar'a devredildi
  08 Oca TGC Başkanlığı Turgay Olcayto'dan Vahap Munyar'a devredildi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 10 yıldır başkanlığını yapan Turgay Olcayto, görevini Vahap Munyar'a teslim etti. Olcayto, TGC'nin çıkarlarını ön planda tuttuklarını belirtirken, Munyar ise işlerini daha iyi yapmaya çalışacaklarını ifade etti. Devir teslim törenine birçok isim katıldı ve yeni başkan Munyar, Olcayto'ya çiçek takdim etti.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık Görevi Devredildi
  08 Oca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık Görevi Devredildi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 yıldır başkanlığını yapan Turgay Olcayto, görevini Vahap Munyar'a devretti. Olcayto, görev süresi boyunca cemiyetin çıkarlarını ön planda tuttuklarını belirtirken, Munyar ise işlerini daha iyi yapmaya çalışacaklarını ve çıtayı yükselteceklerini ifade etti.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Vahap Munyar Seçildi
  26 Ara Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Vahap Munyar Seçildi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kurullar ve Komisyonlar Değerlendirme Toplantısı'nda Vahap Munyar başkanlık görevine seçildi. TGC Yönetim Kurulu'nda başkan olarak görev yapan Turgay Olcayto'nun istifasıyla boşalan göreve Munyar getirildi. Toplantıda ayrıca diğer görev dağılımları da yapıldı.

 • Tgc 47. Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu.
  12 Ara Tgc 47. Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu.

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına düzenlenen ödüller sahiplerini buldu. Dokuz dalda 21 ödülün verildiği törende TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engeller kaldırılmalıdır. Temel hak ve özgürlüklere saygı gösterilmelidir. Halkın haber alma, gerçekleri öğrenme, bilgilenme hakkı demek olan basın özgürlüğü evrensel gazetecilik değerlerine kavuşturulmalıdır” diye konuştu.

 • TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu: Şiddet Haberlerinde Cinsiyet Eşitlikçi Dil Kullanılmalı
  24 Kas TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu: Şiddet Haberlerinde Cinsiyet Eşitlikçi Dil Kullanılmalı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kadın Gazeteciler Komisyonu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, medyanın şiddet haberlerinde cinsiyet eşitlikçi bir dil kullanması gerektiğini vurguladı. Açıklamada, kadın cinayeti haberlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar da paylaşıldı.

 • TGC, Anayasa Mahkemesi'ne çağrıda bulunarak TCK'nın 217/A maddesinin iptalini istedi
  07 Kas TGC, Anayasa Mahkemesi'ne çağrıda bulunarak TCK'nın 217/A maddesinin iptalini istedi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) yarın iptal istemini görüşeceği Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 'halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' başlıklı 217/A maddesiyle ilgili 'Sulh ceza hakimlikleri adeta bir tutuklama fabrikasına dönüşmüştür. Mahkemeler; Anayasa Mahkemesi kararlarını yok saymakta ve uygulamamak için hukuk ve kanun dışı davranmaktadırlar. TCK'nın 217/A maddesi; Anayasa'nın belirlilik ilkesine aykırıdır. Demokratik bir toplumu hep birlikte kurmak zorundayız. Aksi halde büyük bir karanlık bizleri beklemektedir. Bu hukuksuzluğa Anayasa Mahkemesi'nin dur demesini bekliyoruz' açıklamasını yaptı. TGC Yönetim Kurulu, AYM'nin 8 Kasım 2023 Çarşamba günü görüşeceği TCK'nın 217/A maddesinin iptal edilmesi için bugün çağrı yaptı.

 • Türkiye'de basının ve sporun gelişmesinde büyük rol oynayan Burhan Felek, ölümünün 41. yılında anılıyor
  04 Kas Türkiye'de basının ve sporun gelişmesinde büyük rol oynayan Burhan Felek, ölümünün 41. yılında anılıyor

  Burhan Felek, Türk basınında ve sporunda önemli bir figür olarak tanınan bir gazeteci, foto muhabiri ve spor yazarıydı. 72 yıl boyunca kesintisiz olarak mesleğini sürdüren Felek, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin başkanlığını 26 yıl boyunca yapmıştır. Ayrıca Türk sporunda da uzun yıllar yöneticilik görevinde bulunmuş ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin başkanlığını 21 yıl boyunca yapmıştır. Burhan Felek, 1982 yılında vefat etmiş ve Üsküdar'da bulunan spor tesislerine ismi verilmiştir.

 • Ekonomi Yazarı Osman Saffet Arolat'ın Cenazesi Son Yolculuğuna Uğurlandı
  02 Kas Ekonomi Yazarı Osman Saffet Arolat'ın Cenazesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  81 yaşında hayatını kaybeden ekonomi yazarı ve gazeteci Osman Saffet Arolat için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen törenle veda edildi. Arolat'ın cenazesi Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Çanakkale'deki Assos Behramkale Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 • Gazeteci Tolga Şardan'ın Gözaltına Alınmasına Tepki
  01 Kas Gazeteci Tolga Şardan'ın Gözaltına Alınmasına Tepki

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Sınır Tanımayan Gazeteciler, gazeteci Tolga Şardan'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. ÇGD ve TGC, gazetecinin görevinin haber yapmak olduğunu vurgulayarak, Şardan'ın derhal serbest bırakılmasını istedi. Sınır Tanımayan Gazeteciler temsilcisi Erol Önderoğlu da Şardan'ın görevini yaptığını ve halkın bilmesi gerekenleri yazdığını belirterek, serbest bırakılmasını talep etti.

 • Ekonomi Yazarı Osman Saffet Arolat'ın Son Yolculuğu
  01 Kas Ekonomi Yazarı Osman Saffet Arolat'ın Son Yolculuğu

  81 yaşında hayatını kaybeden ekonomi yazarı ve gazeteci Osman Saffet Arolat için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde tören düzenlendi. Arolat'ın cenazesi Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Çanakkale'deki Assos Behramkale Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Törene Arolat'ın meslektaşları, yakınları ve iş dünyasından isimler katıldı. Törende yapılan konuşmalarda Arolat'ın gazetecilik kariyeri ve kişiliği övgüyle anıldı.

 • Gazeteci Osman Saffet Arolat (81) hayatını kaybetti
  31 Eki Gazeteci Osman Saffet Arolat (81) hayatını kaybetti

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Nasıl Bir Ekonomi gazetesi başyazarı Osman Saffet Arolat, 81 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören Arolat, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. TGC, Arolat'ın ailesine ve basın topluluğuna başsağlığı diledi. Arolat için yarın anma töreni düzenlenecek ve cenazesi Çanakkale'de defnedilecek. Arolat, uzun yıllar gazetecilik ve yazarlık yapmış, Nasıl Bir Ekonomi gazetesinin başyazarlığını sürdürmüştür.

 • Haftanın tarihine bakış
  22 Eki Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) "Yaşasın" nidalarıyla kabul edildi.

 • Gazeteci Rauf Tamer hayatını kaybetti
  20 Eki Gazeteci Rauf Tamer hayatını kaybetti

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Posta gazetesi yazarı Rauf Tamer, bugün hayatını kaybetti. TGC Yönetim Kurulu, Tamer'in ölümü üzerine baş sağlığı mesajı yayınladı. Tamer'in cenaze töreniyle ilgili bilgiler daha sonra paylaşılacak.

 • Fotoğraflarıyla ekol olan Ara Güler'in vefatının üzerinden 5 yıl geçti
  17 Eki Fotoğraflarıyla ekol olan Ara Güler'in vefatının üzerinden 5 yıl geçti

  Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler, vefatının 5'inci yılında anılıyor.

 • Gazetecilere Yönelik Tehditler Kınandı
  11 Eki Gazetecilere Yönelik Tehditler Kınandı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), İçişleri Bakanlığı yapmış kişiler, parti yöneticileri ve tarikat üyelerinin eleştirildikleri haberleri gerekçe göstererek gazetecileri ölümle tehdit etmelerini kınadı. TGC, son günlerde siyasi cinayetlerin araştırılmasında yer alan Tolga Şardan, Alican Uludağ ve Bilal Güldem gibi gazetecilerin açıkça hedef gösterilip ölümle tehdit edildiğini belirtti. Gazetecilik suç değildir ve gazetecilere yönelik tehditlerin savcılar tarafından ciddiye alınması gerektiği vurgulandı.

 • CHP'nin Yerel Medya Çalıştayı... Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Şener: 'Güçlerimizi Birleştirerek, Bir Noktaya Kanalize Olup Mücadele...
  07 Eki CHP'nin Yerel Medya Çalıştayı... Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Şener: "Güçlerimizi Birleştirerek, Bir Noktaya Kanalize Olup Mücadele...

  Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Kenan Şener, CHP’nin Marmaris’te düzenlediği Yerel Medya Çalıştayı’nda; "Birlikte, dayanışma halinde, güçlerimizi birleştirerek, bir noktaya kanalize olup mücadele ettiğimizde sonuç alabildiğimizi geçen yıl gördük, ‘sansür yasasına’ karşı. Hem Meclis'te, hem Meclis dışında; komisyonlarda, meydanlara çıkarak, Anadolu basınının Ankara'ya gelmesini sağlayarak üç ay erteletebildik. Ve en azından kimi bazı ufak değişikliklerin yapılmasını sağlayabildik” dedi.

 • Gazeteci-Yazar Hıfzı Topuz İstanbul'da Son Yolculuğuna Uğurlandı
  28 Eyl Gazeteci-Yazar Hıfzı Topuz İstanbul'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci-yazar Hıfzı Topuz, Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ndeki törenin ardından Teşvikiye Camii'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı cenaze töreniyle Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Tgc, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Pen Yazarlar Sendikası'ndan Sivas Katliamı Davasındaki Zamanaşımı Kararına Tepki... Başkan Olcayto: 'Madımak...
  26 Eyl Tgc, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Pen Yazarlar Sendikası'ndan Sivas Katliamı Davasındaki Zamanaşımı Kararına Tepki... Başkan Olcayto: "Madımak...

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye Yazarlar Sendikası ve PEN Yazarlar Derneği Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te 33 yazar, aydın ve sanatçının yakılarak katledilmesine ilişkin davada mahkemenin verdiği zamanaşımı kararına karşı açıklama yaptı. TGC Başkanı Turgay Olcayto, "Gerici bir darbeyle gittiler. Failler ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaştılar. Bir kısmı yurt dışına kaçtı. Üç-beş kişi cezaevine konuldu. Sonra da ‘Dava 30 yılı doldurdu artık zamanaşımı zamanıdır’ denildi. Halbuki bilindiği gibi insanlık suçlarına karşı zaman aşımının işlememesi gerekir. 2 Temmuz Madımak katliamı Türkiye’nin siyaset tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.

 • 33'üncü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu
  22 Eyl 33'üncü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu

  33’üncü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda, 18 üniversiteden 62 başarılı öğrencinin projeleri dereceye girdi. Ödül kazanan gençler, tecrübeli gazetecilerin mentorluğunda deprem farkındalığı için projeler geliştirecek.

 • 'Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede' Kitabı Tanıtıldı
  21 Eyl 'Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede' Kitabı Tanıtıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi'nde yapılan bir toplantıyla 'Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede' sempozyumunun kitabı tanıtıldı. Kitap, Yaşar Kemal'in doğa kültürüne ışık tutan en kapsamlı eserlerden biri olarak nitelendirildi. Kitap, sempozyumda sunulan otuz beş bildiriden oluşuyor ve Feridun Andaç tarafından editörlüğü yapıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yaşar Kemal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Semiha Baban, yazar Feridun Andaç, akademisyenler ve gazeteciler katıldı.

 • Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede Sempozyumu Kitabı Yayımlandı
  20 Eyl Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede Sempozyumu Kitabı Yayımlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı tarafından düzenlenen 'Yaşar Kemal ile Binbir Çiçekli Bahçede' sempozyumunun kitabı yayımlandı. Kitap, Yaşar Kemal'in doğa ve çevre konularına odaklanan eserlerini içeren otuz beş bildiriden oluşuyor. Kitabın yayınlanmasıyla birlikte, Yaşar Kemal'in çiçekli bahçesinin korunması vurgusu yapıldı.

 • Operasyonda bacağını kaybeden gazinin hedefi milli sporcu olmak
  18 Eyl Operasyonda bacağını kaybeden gazinin hedefi milli sporcu olmak

  Irak'ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Şimşek operasyonları sırasında 2020'de el yapımı bombaya basarak sol bacağını kaybeden 21 yaşındaki gazi Uzman Çavuş Yusuf Deli, protez takıldıktan sonra başladığı tekerlekli sandalye basketbolunda milli formayı giyme hedefine ilerliyor.

 • Tele1 Dayanışma Gecesi... Merdan Yanardağ'ın Mesajını Oğlu Alp Yanardağ Okudu: 'Bizleri Susturmayı Amaçlayan Kirli Kumpasın Çökmesi Kaçınılmazdır'
  17 Eyl Tele1 Dayanışma Gecesi... Merdan Yanardağ'ın Mesajını Oğlu Alp Yanardağ Okudu: "Bizleri Susturmayı Amaçlayan Kirli Kumpasın Çökmesi Kaçınılmazdır"

  İstanbul Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde 83 gündür tutuklu bulunan Tele1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ için İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Tele1 Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Yanardağ, oğlu Alp Yanardağ aracılığıyla geceye gönderdiği mesajında; “Bağlamından koparılan konuşmalar ve montaj videolarla kurmaya çalıştıkları beni ve bizleri susturmayı amaçlayan hukuk dışı, kirli kumpasın çökmesi kaçınılmazdır. Yalanın saltanatı sürdürülemez. Geçit vermeyeceğiz” dedi.

 • Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri 20 Gazeteciye Verildi
  08 Eyl Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri 20 Gazeteciye Verildi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri, bu yıl 20 gazeteciye verildi. Ödüller, Türk basınının önde gelen isimlerinden Şeyhül Muharririn Burhan Felek adına konulan bir ödüldür.

 • TGC Medyada Sendikasızlaştırma ve İşten Çıkarmaları Kınadı
  01 Eyl TGC Medyada Sendikasızlaştırma ve İşten Çıkarmaları Kınadı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), medyada yaşanan sendikasızlaştırma ve işten çıkarmaları kınayarak, işverenleri kararlarını gözden geçirmeye davet etti.

 • 2023 Sedat Simavi Ödülleri Başvuruları Başladı
  14 Haz 2023 Sedat Simavi Ödülleri Başvuruları Başladı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 2023 Sedat Simavi Ödülleri için başvurular alınmaya başlandı. Ödüller gazetecilik, radyo, televizyon, karikatür, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve spor dallarında verilecek. Başvurular 30 Eylül'de sona erecek ve ödüller aralık ayında düzenlenecek törende takdim edilecek.

 • Haftanın tarihine bakış
  04 Haz Haftanın tarihine bakış

  İslam Peygamberi, Allah'ın son elçisi Hazreti Muhammed, miladi takvime göre 8 Haziran 632'de Medine'de vefat etti.

 • TGC gazeteci Mehmet Barlas için taziye mesajı yayımladı
  02 Haz TGC gazeteci Mehmet Barlas için taziye mesajı yayımladı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında vefat eden Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas için taziye mesajı yayımladı.

 • TRT İç Yapımlar çalışanı Ali Göktaş, yaşamını yitirdi
  01 Haz TRT İç Yapımlar çalışanı Ali Göktaş, yaşamını yitirdi

  TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı İstanbul Ses Servisi çalışanlarından deneyimli gazeteci Ali Göktaş, hayatını kaybetti. Göktaş'ın cenazesi Bolu Yeniçağ Hamza Bey Köyü'nde toprağa verildi.

 • 2023 Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu
  31 May 2023 Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Merhum gazeteci, spor yazarı Arman Talay anısına organize edilen 2023 Spor Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen ödül törenine, gazeteciler, spor yazarları, antrenör ve sporcular katıldı.

 • TGC, RTÜK'ün seçim yayınlarıyla ilgili incelemesine tepki gösterdi
  30 May TGC, RTÜK'ün seçim yayınlarıyla ilgili incelemesine tepki gösterdi

  TGC, RTÜK'ün Fox TV, Halk TV, Tele1, KRT, TV 5, Flash Haber ve Sözcü TV'nin seçim yayınlarıyla ilgili inceleme başlatmasına tepki göstererek RTÜK'ü tarafsız olmaya ve Anayasa'ya saygı göstermeye çağırdı.

 • TGC: Türkiye, Basın Özgürlüğü Puanında Son 10 Yılda En Fazla Düşüş Yaşayan Ülkeler Arasında
  02 May TGC: Türkiye, Basın Özgürlüğü Puanında Son 10 Yılda En Fazla Düşüş Yaşayan Ülkeler Arasında

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yazılı açıklama yaparak Türkiye'nin basın özgürlüğü puanında son 10 yılda en fazla düşüş yaşayan ülkeler arasında olduğunu açıkladı.

 • TGC, Hatay'daki Depremde Etkilenen Gazetecilere Ekipman Desteği Sağladı
  29 Nis TGC, Hatay'daki Depremde Etkilenen Gazetecilere Ekipman Desteği Sağladı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Hatay'daki depremden etkilenen gazetecilere fotoğraf makinesi, cep telefonu ve bilgisayar desteği sağladı. Toplantıda ekipmanlar teslim edildi.

 • TGC'DEN DEPREMZEDE GAZETECİLERE EKİPMAN DESTEĞİ
  08 Nis TGC'DEN DEPREMZEDE GAZETECİLERE EKİPMAN DESTEĞİ

  TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Malatya ve Adıyaman'daki gazetecilere fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar ve cep telefonu desteğinde bulundu.

 • TGC, depremzede gazetecilere ekipman desteği sağlayacak
  07 Nis TGC, depremzede gazetecilere ekipman desteği sağlayacak

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Kahramanmaraş merkezli depremlerde ekipmanı enkaz altında kalan 100 gazetecinin bilgisayar, fotoğraf makinesi ve cep telefonu ihtiyacını karşılayacak.

 • TBMM Genel Kurulu toplandı
  06 Nis TBMM Genel Kurulu toplandı

  MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Türk hava sahasının, Irak Süleymaniye Havalimanı'nı kullanacak hava araçlarının kullanımına kapatılması konusunda, "Süleymaniye özelinde Türk devletinin alacağı tedbirlerin sonuna kadar arkasındayız." dedi.

 • Tgc, Öldürülen Gazeteci Hasan Fehmi Bey'i Andı.
  06 Nis Tgc, Öldürülen Gazeteci Hasan Fehmi Bey'i Andı.

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyeleri, 6 Nisan 1909’da katledilen ve ilk öldürülen gazeteci olarak bilinen Hasan Fehmi Bey’i Çemberlitaş’taki mezarı başında andı. Cemiyet Başkanı Turgay Olcayto, “Türkiye’de yeni bir dönem açılırsa ilk yapılacak şey bana göre faili meçhul dosyaların yeniden araştırılması. Onun için biliyorsunuz Meclis'te pek çok önerge verildi. Ama iktidar partisinin ve iktidarın küçük partisinin iş birliği ile bu önergeler reddedildi. Artık tüm dünyada gizlilik giderek kalkıyor. Çünkü 'Medya, sosyal medya, araştırmacı gazetecilik, gazetecilik öldü' diyenlere rağmen tam tersine hızla ilerliyor. Bu dosyaların indirilmesi hem bizim Türkiye olarak içimizi rahatlatacak hem de ölenlerin ailelerinin içini asıl rahatlatacak” dedi.

 • TGC yönetimi öldürülen gazetecileri andı
  06 Nis TGC yönetimi öldürülen gazetecileri andı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) yönetimi, öldürülen 67 gazeteciyi ilk basın şehidi Hasan Fehmi Efendi'nin mezarı başında düzenlenen törenle andı.

 • Tgc: 'Rtük Kuruluş Yasasına Uygun Olarak Görevini Yapmalı, İktidarın Sansür Aygıtı Olmaktan Vazgeçmelidir'
  05 Nis Tgc: "Rtük Kuruluş Yasasına Uygun Olarak Görevini Yapmalı, İktidarın Sansür Aygıtı Olmaktan Vazgeçmelidir"

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) FOX TV Halk TV, Tele 1 ve Flash Haber TV’ye verdiği idari para cezalarına ilişkin “RTÜK bu tip kararlarıyla sansür ve oto sansüre yol açmakta, kamu aleyhine olan konuların tartışılmasını engellemeye çalışmaktadır. Israrla ifade ettiğimiz gibi RTÜK kuruluş yasasına uygun olarak görevini yapmalı, iktidarın sansür aygıtı olmaktan vazgeçmelidir. Yurttaşın habere erişimini ve gazetecilerin görevlerini yapmalarını engellememelidir” açıklamasını yaptı.

 • Tgc: Rtük, Çok Sesli Bir Toplumdan Tek Sesli Bir Toplum Yaratmaya Çalışmaktadır
  22 Mar Tgc: Rtük, Çok Sesli Bir Toplumdan Tek Sesli Bir Toplum Yaratmaya Çalışmaktadır

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Halk TV, Fox TV ve TELE 1’e verdiği cezalara ilişkin, “RTÜK, iktidarın sansür aygıtı olmaktan vazgeçmeli, haberin serbest dolaşımını, yurttaşın haber alma ve gerçeği öğrenme hakkını engellememelidir. RTÜK, çok sesli bir toplumdan tek sesli bir toplum yaratmaya çalışmaktadır” açıklamasını yaptı.

 • TGC'den DHA'ya ödül
  14 Mar TGC'den DHA'ya ödül

  TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) düzenlediği '2022 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin '2022 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu
  14 Mar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin '2022 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 1959 yılından bu yana verdiği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Siyasal Haber Ödülü’nü bu yıl, “Bakan Varank ile ilgili” başlıklı haberleri ile Birgün Gazetesi’nden İsmail Arı kazandı.

 • Tgc:  'Gazetecilerin Görevi, Haberleriyle İktidarı Memnun Etmek Değildir'
  08 Mar Tgc:  "Gazetecilerin Görevi, Haberleriyle İktidarı Memnun Etmek Değildir"

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), Flash Haber’e yüzde 3 para, 3 kez program durdurma ve Habertürk TV’ye ise yüzde 3 para cezası vermesine tepki gösterdi. TGC, “Yurttaşların seçime giderken bilgilenmesi ve tercihlerini yapabilmesi için habere özgürce erişimi olmalıdır. Gazetecilerin görevi, haberleriyle iktidarı memnun etmek değildir. RTÜK kamusal meselelerin tartışılmasını para ve yayın durdurma cezalarıyla engellemeye çalışmaktadır” açıklamasını yaptı.

 • Tgc: Siyasetçileri Deprem Bölgesinde Yurttaşların Sorunlarını ve Taleplerini Dile Getiren Gazetecileri Hedef Göstermekten Vazgeçmeye Çağırıyoruz
  23 Şub Tgc: Siyasetçileri Deprem Bölgesinde Yurttaşların Sorunlarını ve Taleplerini Dile Getiren Gazetecileri Hedef Göstermekten Vazgeçmeye Çağırıyoruz

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), deprem bölgesinde yayın yapan Halk TV muhabiri Ferit Demir’e yapılan çekiçli saldırıyı kınadı. TGC’den yapılan açıklamada, “Meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Olayın sorumlularının araştırılıp cezalandırılmasını bekliyoruz. Siyasetçileri deprem bölgesinde yurttaşların sorunlarını ve taleplerini dile getiren gazetecileri hedef göstermekten vazgeçmeye çağırıyoruz. Türkiye’nin yaşadığı sorunları haberleştiren gazetecilerin can güvenliğinin sağlanmasının da tüm yurttaşlar gibi devlet güvencesinde olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz” denildi.

 • Tgc: 'Rtük İktidarın Sansür Aygıtı Olarak Yine Ceza Yağdırmıştır. Cezalar Halkın Haber Alma Hakkına İndirilmiş Yeni Bir Darbedir'
  22 Şub Tgc: "Rtük İktidarın Sansür Aygıtı Olarak Yine Ceza Yağdırmıştır. Cezalar Halkın Haber Alma Hakkına İndirilmiş Yeni Bir Darbedir"

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Halk TV, TELE 1 ve Fox TV’ye verdiği cezalara tepki gösterdi. Cezaların ‘halkın haber alma özgürlüğüne indirilmiş yeni bir darbe’ olduğu vurgulanan açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ihmalleri haberleştiren basın kuruluşları için iktidarın sansür aygıtı olarak RTÜK yine ceza yağdırmıştır. Cezalarla iktidara yaranacağını düşünen RTÜK Başkanı ve yöneticileri bu tutumlarıyla yaşanan büyük deprem felaketini ve depremzedelerin ağır sorunlarını yok saymaktadır” denildi.

 • Anka Yazı İşleri Müdürü'ne Açılan Ceza Davası'nın İlk Duruşması Yapıldı: 'Ben Gazetecilik Yaptım'
  21 Şub Anka Yazı İşleri Müdürü'ne Açılan Ceza Davası'nın İlk Duruşması Yapıldı: "Ben Gazetecilik Yaptım"

  Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek’in, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı iken CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararını uygulamaması üzerine 14 Ekim 2020 tarihinde yapılan “Türkiye Gündemine Damga Vuran Hakim” başlıklı haber nedeniyle ANKA Haber Ajansı Yazı İşleri Müdürü Mansur Çelik hakkında açılan ceza davasının ilk duruşması bugün Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Çelik, savunmasında “Ben gazetecilik yaptım; 28 yıldır utanılacak hiçbir şey yapmadım. Meslek ilkelerimi her zaman savundum. Yerel mahkemenin, Anayasa Mahkemesi’nin oybirliğiyle aldığı bir kararı uygulamaması, o boyutuyla bir ilktir Türkiye’de. Genel olarak yaşanan her ilk, bir haber değeri zaten taşır” dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı 6 Haziran’a erteledi.

 • Şairlerden 'Halkın Vicdanı Susturulamaz' Bildirisi: Son Yıkımla Yalnız Sevgili Ülkemiz Değil, İktidar da Enkaz Altında Kalmıştır
  20 Şub Şairlerden "Halkın Vicdanı Susturulamaz" Bildirisi: Son Yıkımla Yalnız Sevgili Ülkemiz Değil, İktidar da Enkaz Altında Kalmıştır

  Şairler Vicdanı grubunun, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle hazırladığı "Halkın Vicdanı Susturulamaz" başlıklı bildiride, "Son yıkımla yalnız sevgili ülkemiz değil, iktidar da enkaz altında kalmıştır. İktidarın OHAL ilan ederek, halkı ve bölgeye can suyu taşıyan toplum gönüllülerini baskılamasını, sivil yardım kurumlarına kayyımlar atamasını, kendi yetersizliğini, 'yapamadığını, yetişemediğini, yatıştıramadığını' onaran toplum vicdanını susturmak istemesini kabul etmiyoruz" denildi.

 • Gazeteci-yazar Güngör Mengi için İzmir'de cenaze töreni
  18 Şub Gazeteci-yazar Güngör Mengi için İzmir'de cenaze töreni

  Vefat eden gazeteci-yazar Güngör Mengi (83) için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi.

 • Gazeteci-yazar Güngör Mengi yaşamını yitirdi
  17 Şub Gazeteci-yazar Güngör Mengi yaşamını yitirdi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi gazeteci-yazar Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti.

 • Gazeteci-yazar Güngör Mengi yaşamını yitirdi
  17 Şub Gazeteci-yazar Güngör Mengi yaşamını yitirdi

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi gazeteci-yazar Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti.

 • Gazeteci-Yazar Hikmet Altınkaynak Hayatını Kaybetti
  17 Şub Gazeteci-Yazar Hikmet Altınkaynak Hayatını Kaybetti

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, 2022 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü, Sürekli Basın Kartı sahibi ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Hikmet Altınkaynak, 78 yaşında hayatını kaybetti.

 • TGC İskenderun temsilcisi gazeteci Akın Bodur tedavi için İstanbul'a getirildi
  17 Şub TGC İskenderun temsilcisi gazeteci Akın Bodur tedavi için İstanbul'a getirildi

  Hatay'da meydana gelen deprem sırasında kaldığı enkazın altından yaralı olarak çıkartılan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İskenderun temsilcisi gazeteci-yazar Akın Bodur'un tedavisine İstanbul'da devam edilecek.

 • Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti
  16 Şub Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem başkanlarından gazeteci Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti. Mengi’nin cenazesi 18 Şubat Cumartesi günü İzmir Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 • Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti
  16 Şub Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem başkanlarından gazeteci Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti. Mengi’nin cenazesi 18 Şubat Cumartesi günü İzmir Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 • Başak Doğru... DUAYEN SPİKER HAYATINI KAYBETTİ!
  16 Şub Başak Doğru... DUAYEN SPİKER HAYATINI KAYBETTİ!

  TRT'nin bir dönemine damgasını vuran efsane spikerlerden Başak Doğru'dan acı haber geldi. Başak Doğru'nun dün hayatını kaybettiği öğrenildi.

 • Sol el bileği çakı ile kesilerek enkazdan kurtarılan gazeteci Akın Bodur, İstanbul'a sevk edilecek
  15 Şub Sol el bileği çakı ile kesilerek enkazdan kurtarılan gazeteci Akın Bodur, İstanbul'a sevk edilecek

  KAHRAMANMARAŞ'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 21 gazeteci yaşamını yitirdi, çok sayıda gazeteci ise felaketten yaralı kurtuldu.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Depremde Hayatını Kaybeden Aa Muhabiri Burak Milli ve Ailesi İçin Başsağlığı Mesajı
  10 Şub Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Depremde Hayatını Kaybeden Aa Muhabiri Burak Milli ve Ailesi İçin Başsağlığı Mesajı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Hatay’da depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Burak Milli, eşi ve kızına ilişkin “Arama kurtarma ekipleri ve gönüllüler, depremin ardından dördüncü günde, Milli ailesinin cansız bedenlerine ulaşabildi. Burak Milli’nin ailesinin, yakınlarının, arkadaşlarının ve Anadolu Ajansı çalışanlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz” mesajını paylaştı.

 • Tgc: Sahadaki Gazetecileri Engellemeyin, Tehdit Etmeyin, Hedef Göstermeyin, Gerçeği Karartmayın
  09 Şub Tgc: Sahadaki Gazetecileri Engellemeyin, Tehdit Etmeyin, Hedef Göstermeyin, Gerçeği Karartmayın

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), deprem bölgesindeki gazetecilerin haber yapmasının engellenmesi üzerine; “Bu karanlık tabloda iktidara ve tüm siyasetçilere bir kez daha çağrı yapıyoruz: Gazetecileri engellemeyin, tehdit etmeyin, hedef göstermeyin, gerçeği karartmayın. İletişimi engellemekten vazgeçin” açıklamasını yaptı.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Açıkladı: Enkaz Altında Gazeteciler Var
  07 Şub Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Açıkladı: Enkaz Altında Gazeteciler Var

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Hatay’da görev yapan Demirören Haber Ajansı çalışanı İzzettin Nazlı ve ailesinin de enkaz altında olduğunu, TGC’nin İskenderun Temsilcisi Akın Bodur’a da ulaşamadıklarını açıkladı. Bu konuda bilgi sahibi olan meslektaşların haber vermelerini bekleyen TGC, geçmiş olsun mesajı yayınladı.

 • Haftanın tarihine bakış
  05 Şub Haftanın tarihine bakış

  Kıbrıs'ta cumhuriyetin ilan edilmesine giden adım, Başbakan Adnan Menderes ile Yunanistan Başbakanı Konstandinos Karamanlis arasında 11 Şubat 1959'da Zürih Konferansı'nda varılan anlaşmayla atıldı.

 • ABDİ İPEKÇİ ÖLÜMÜNÜN 44.YILINDA ANILDI
  01 Şub ABDİ İPEKÇİ ÖLÜMÜNÜN 44.YILINDA ANILDI

  UĞRADIĞI silahlı saldırı sonucu 44 yıl önce hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Nişantaşı'ndaki Abdi İpekçi Anıtı ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenlerle anıldı.

 • Gazeteci-Yazar Arapkirli, '6 Yaşındaki Çocuk Evlenebilir' Sözüne Gösterdiği Tepki Nedeniyle Yeniden Yargı Karşısında: 'Ne O Kızları Teslim Edeceğiz...
  31 Oca Gazeteci-Yazar Arapkirli, "6 Yaşındaki Çocuk Evlenebilir" Sözüne Gösterdiği Tepki Nedeniyle Yeniden Yargı Karşısında: "Ne O Kızları Teslim Edeceğiz...

  Gazeteci-yazar, televizyon programcısı Zafer Arapkirli, 2018 yılında “6 yaşındaki çocuk evlenebilir” diyen Sosyal Doku Vakfı’ndan Nureddin Yıldız’ın sözlerine tepki gösterdiği gerekçesiyle yargılanıp beraat ettiği davada yeniden hâkim karşısına çıktı. Duruşma öncesi konuşan Arapkirli, "Bize verilen rahatsızlık bu ülkenin milyonlarca kadının, kız çocuğunun mağduriyetleri yanında bir hiçtir, bir kum tanesidir. Belki şu anda biz burada konuşurken kim bilir kaç yüz, kaç on bin kız çocuğu tacize, tecavüze uğruyor. Ama ne o kızlarımızı teslim edeceğiz ne de biz eleştiri hakkımızı teslim edeceğiz" dedi.

 • Kılıçdaroğlu: Yeter, Bitmeyen Rezilliklerinize Yeter. Söz Milletindir
  24 Oca Kılıçdaroğlu: Yeter, Bitmeyen Rezilliklerinize Yeter. Söz Milletindir

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün grup toplantısında yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir videoyu, “Yeter, bitmeyen rezilliklerinize yeter. Söz milletindir” mesajıyla sosyal medya hesabında yayınladı.

 • Eski TGC başkanlarından Orhan Erinç son yolculuğuna uğurlandı
  24 Oca Eski TGC başkanlarından Orhan Erinç son yolculuğuna uğurlandı

  Tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybeden eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı gazeteci-yazar Orhan Erinç son yolculuğuna uğurlandı.

 • ORHAN ERİNÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  24 Oca ORHAN ERİNÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Orhan Erinç (87) Şakirin Camisi'nden kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 • Orhan Erinç için TGC binasında tören düzenlendi
  24 Oca Orhan Erinç için TGC binasında tören düzenlendi

  Orhan Erinç için TGC binasında tören düzenlendiİSTANBUL Hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin eski Başkanı, gazeteci Orhan Erinç için cemiyetin Cağaloğlu'ndaki binasında tören düzenlendi.

 • GAZETECİ ORHAN ERİNÇ İÇİN TGC'DE TÖREN
  24 Oca GAZETECİ ORHAN ERİNÇ İÇİN TGC'DE TÖREN

  87 yaşında hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Orhan Erinç için Cağaloğlu'nda bulunan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde tören düzenlendi.

 • Duayen Gazeteci Orhan Erinç... HAYATINI KAYBETTİ!
  23 Oca Duayen Gazeteci Orhan Erinç... HAYATINI KAYBETTİ!

  Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği ve Cumhuriyet Vakfı Başkanlığı yapan duayen gazeteci Orhan Erinç, dün 87 yaşında yaşamını yitirdi.

 • Gazeteci Orhan Erinç hayatını kaybetti
  23 Oca Gazeteci Orhan Erinç hayatını kaybetti

  GAZETECİ Orhan Erinç hayatını kaybetti.

 • (ek bilgi) Gazeteci Orhan Erinç hayatını kaybetti
  23 Oca (ek bilgi) Gazeteci Orhan Erinç hayatını kaybetti

  GAZETECİ Orhan Erinç hayatını kaybetti.

 • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Hrant Dink Cinayetinin Gerçek Azmettiricilerinin Bulunmasını İstiyoruz
  18 Oca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Hrant Dink Cinayetinin Gerçek Azmettiricilerinin Bulunmasını İstiyoruz

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC), genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin önünde 19 Ocak 2007’de katledilen Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Türkiye'de öldürülmüş 63. gazeteci olan Hrant Dink'in cinayetiyle ilgili 16 yıldır süren davaların sonuçlandırılmasını, gerçek azmettiricilerin ortaya çıkarılmasını istiyoruz” denildi.

 • BALIKESİR - Gazeteci Hilmi Şahin Ayvalık'ta toprağa verildi
  16 Oca BALIKESİR - Gazeteci Hilmi Şahin Ayvalık'ta toprağa verildi

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde hayatını kaybeden usta gazeteci Hilmi Şahin toprağa verildi.

Advertisement