Kartepe'de 500 Sülün Doğaya Salındı - Son Dakika

Kartepe'de 500 Sülün Doğaya Salındı

15.08.2013 15:56
Kartepe'de 500 Sülün Doğaya Salındı

Kocaeli Valiliği ile Kocaeli Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nce İstanbul'daki üretim merkezinden getirilen 500 sülün, Kartepe'de doğaya salındı.

Kocaeli Valiliği ile Kocaeli Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nce İstanbul'daki üretim merkezinden getirilen 500 sülün, Kartepe'de doğaya salındı.

Kartepe Derbent Bölgesinde gerçekleştirilen programda Orman ve Su İşleri İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Programı kapsamında, yaban hayatında nesli tükenmekte olan hayvanları destekleme amacıyla 500 sülün daha doğaya salındı. Böylelikle 2003 yılından beri Kocaeli ilinde toplam 5577 adet sülün ile 2837 adet keklik doğaya salınmış oldu.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın ev sahipliğinde Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Nevzat Algan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Arat ve Hüseyin Bülbül ve daire müdürleri, Ak Parti İl Yöneticisi Orhan Arıkan, Şirinsulhiye Köy Muhtarı İrfan Yiğit, Kartepe eteklerinde 1 ay süre ile doğaya adapte ettirilen sülünlerin salımını gerçekleştirdi.

Kartepe'deki yaban hayatı destelemek adına salınan geyik, sülün sayılarında artış olmasının bölge turizmine de kakı verdiğine dikkat çeken Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Eşsiz doğa güzelliğine sahip ilçemizde yaban hayatının da desteklenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara belediye olarak her zaman destek olmaktayız. Bugünde ilçemizdeki canlı popülasyonun artmasına vesile olmak için 500 adet sülünü Kartepe dağına saldık" dedi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Kartepe'de 500 Sülün Doğaya Salındı - Son Dakika


Advertisement