Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sülün haberleri, Sülün son dakika, son dakika Sülün

Son Dakika Sülün Haberleri

Son dakika Sülün haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sülün haberleri anında burada.


 • 09:39 Karadeniz Bölgesi'nde Kuş Parkı açıldı

  Karadeniz Bölgesi'nde Kuş Parkı açıldı Trabzon'da bulunan Kuş Parkı, 20 farklı kuş türüne ev sahipliği yaparak ziyaretçilerini ağırlıyor. Ayrıca parkta keçiler ve tavşanlar da bulunuyor. Park, geçtiğimiz yıl açılan Trabzon Akvaryum Projesi'nin tamamlayıcısı olarak hizmet veriyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:50 Down Sendromlu Gençlerle Doğa Eğitimi ve Sülün Salımı Etkinliği

  Down Sendromlu Gençlerle Doğa Eğitimi ve Sülün Salımı Etkinliği Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü, Türkiye Down Sendromu Derneği üyesi gençlerle birlikte 'Doğa Eğitimi ve Sülün Salımı Etkinliği' düzenledi. Gençler, Polonezköy'deki Yaban Hayatı Tanıtım Merkezi'ni ziyaret ederek yaban hayatı ve biyoçeşitlilik hakkında bilgilendirildi. Ayrıca, üretilen Kafkas sülünleri doğal yaşam ortamlarına bırakıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:40 Türkiye'nin sülünü Samsun'dan: 370 bin sülün tabiata salındı

  Türkiye'nin sülünü Samsun'dan: 370 bin sülün tabiata salındı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonu'nda kurulan üretim istasyonunda 370 bin adet sülün üretilerek doğaya salındı. Sülünler, nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanların popülasyonunu artırmak amacıyla üretiliyor ve habitatlarına yerleştiriliyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:43 Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi

  Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenen sempozyumda, istihdamın ekonomik büyümeye ve refah düzeyinin artmasına katkı sağladığı vurgulandı. Tekirdağ'ın ulaşım şartlarının gelişmiş olması ve Avrupa'ya geçiş güzergahında yer almasının, yerli ve yabancı sermayeli işletmeler tarafından tercih edilmesini sağladığı belirtildi. Tekirdağ'ın sanayi, tarım, turizm, hizmet ve inşaat sektörlerinde gelecek yıllarda etkinliğini artıracağı ifade edildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:06 Meral Danış Beştaş: "En Fazla Hayal Satılan Dönemin AKP İktidarında Olması Tesadüf Değil. Parti Olarak Onlarca Hayal Sattıkça, Köprüyü Satan Sülün...

  Meral Danış Beştaş: 'En Fazla Hayal Satılan Dönemin AKP İktidarında Olması Tesadüf Değil. Parti Olarak Onlarca Hayal Sattıkça, Köprüyü Satan Sülün... HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "En fazla hayal satılan dönemin AKP iktidarında olması tesadüf değil. Parti olarak onlarca hayal sattıkça, köprüyü satan Sülün Osmanlar da kartopu gibi çoğalmış durumda ve yaşamımızı işgal ediyorlar. Tarihin en eski dolandırıcılık yöntemlerinden olan ponzi sistemi ve saadet zinciri Türkiye'de olduğu gibi hayal satmaya devam ediyor. Gerçek; halk yoksulluk içinde, deprem bölgesinde insanlar konteynerlerde yaşıyor, öğrenciler yapılmayan asansörlerde maalesef hayatlarını kaybediyorlar ve kara para, mafyatik ilişkilerle halk sömürülmeye devam ediyor" dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:40 Fatih Terim Fonu'nda bir kurban daha! "2 milyon dolar yatır 400 bin kar al" diyerek kandırmışlar

  Fatih Terim Fonu'nda bir kurban daha! '2 milyon dolar yatır 400 bin kar al' diyerek kandırmışlar Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve 18 kişinin dolandırıldığı davaya, bir fonzede daha eklendi. Banka Müdürü Seçil Erzan'a 2 milyon 720 bin lira kaptıran Mert Zeydanlı da davanın 19. şikayetçisi oldu. Zeydanlı ifadesinde, Erzan'ın kendisine "Fatih Terim'in özel fonuna 2 milyon dolar yatırırsam 45 gün sonra yüzde 20 kar alacağını, ama bu bilginin çok gizli olduğunu" söylediği anlattı.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:05 E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi çalışmalarına hız verdi

  E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi çalışmalarına hız verdi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) stratejik sektörleri ortak akılla geleceğe taşımak amacıyla hayata geçirdiği 'Sektörel Konseyler' yeni dönem çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:49 İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek

  İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek İstanbul'un birçok ilçesi bugün çeşitli saat aralıklarında karanlığa gömülecek. BEDAŞ, megakentte 22 ilçede elektrik kesintisi yapacağını duyurdu. İşte mahalle mahalle, sokak sokak elektriğin kesileceği yerler.

 • 10.11.2023 10 Kas 16:06 Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Tekirdağ ilçelerinde törenlerle anıldı

  Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Tekirdağ ilçelerinde törenlerle anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılında, Tekirdağ'ın ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı. Şarköy, Çorlu ve Hayrabolu ilçelerinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenlerde öğrencilerin hazırladığı şiirler, drama gösterileri ve oratoryo sunuldu. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 10:02 Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Bolu'da anıldı

  Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü Bolu'da anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılında Bolu'da anma töreni düzenlendi. Sirenlerin çalmasıyla birlikte vatandaşlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:54 Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı temasıyla Doğu-Batı Dostluk Rallisi başladı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı temasıyla Doğu-Batı Dostluk Rallisi başladı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı temasıyla düzenlenen 17. Doğu-Batı Dostluk Rallisi, Sultanahmet Meydanı'nda başlangıç töreniyle başladı. Ralli, 15 araç ve 20 yarışmacıyla İstanbul'dan başlayarak Avrupa ülkelerini geçerek 16 Kasım'da Belçika/Brüksel'de sona erecek. Organizasyonun amacı, Doğu ile Batı'yı birleştirerek dostluk ve barış mesajı vermek ve farklı kültürleri deneyimlemektir.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:48 Cumhuriyet'in 100. yılı için Doğu-Batı Dostluk Rallisi İstanbul'da başladı

  Cumhuriyet'in 100. yılı için Doğu-Batı Dostluk Rallisi İstanbul'da başladı Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle düzenlenen 17. Doğu-Batı Dostluk Rallisi, İstanbul'da başladı. Ralli, 15 araç ve 20 yarışmacıyla İstanbul'dan başlayıp Brüksel'de son bulacak. Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ralli, farklı ülkeleri bir araya getirerek dostluk ve barış köprüsü oluşturmayı amaçlıyor.

 • 03.11.2023 03 Kas 09:34 Çorlu'nun kurtuluşu 100. yıl etkinlikleri kapsamında oyun sahnelendi

  Çorlu'nun kurtuluşu 100. yıl etkinlikleri kapsamında oyun sahnelendi TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100'inci yılı etkinlikleri kapsamında '100 Yıllık Emanet Cumhuriyet' adlı oyun izleyiciyle buluştu. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Enis Sülün Konferans ve Gösteri Merkezi'ndeki oyunu Çorlu Belediyesi kursiyerleri ile Halk Eğitim Merkezi dansçılarının da aralarında bulunduğu 100 gönüllü sahneledi. Oyun, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Meclis Başkanı Erdim Noyan ile çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.

 • 31.10.2023 31 Eki 14:06 Samsun'da Av Koruma ve Kontrol Çalışmaları

  Samsun'da Av Koruma ve Kontrol Çalışmaları Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan av koruma ve kontrol çalışmaları kapsamında Samsun'da 65 kişiye 537 bin TL, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında ise 20 kişiye 227 bin TL idari para cezası kesildi. Ayrıca sülün ve kızıl geyik gibi hayvanların doğaya salınması ve vahşi yaşam alanlarının takibi de yapılmaktadır.

 • 25.10.2023 25 Eki 15:01 OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'nde 500 Sülün ve Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

  OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'nde 500 Sülün ve Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'ndeki ormanlık alana 500 sülün ve kınalı keklik salındı. OMÜ Rektörü Prof. Yavuz Ünal, doğal hayatın sürdürülebildiği alanların olduğunu belirterek, Türkiye'deki doğal hayatla alakalı araştırmalar yapmayı ve bunu uluslararası platformlara taşımayı hedeflediklerini söyledi. Akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla 500 sülün ve kınalı keklik doğaya bırakıldı.

 • 25.10.2023 25 Eki 05:19 Kıvanç Talu hakkındaki dolandırıcılık iddiaları bize ne anlatıyor?

  Kıvanç Talu hakkındaki dolandırıcılık iddiaları bize ne anlatıyor? Komedyen ve oyuncu Kıvanç Talu ile reklamcılık sektöründe tanınan eşi Beril Talu, yakın çevresini dolandırmakla ve yurt dışına kaçmakla suçlanıyor.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:41 Kastamonu'da Polis Akademisi Bandosu'ndan Cumhuriyet'in 100. yılına özel konser

  Kastamonu'da Polis Akademisi Bandosu'ndan Cumhuriyet'in 100. yılına özel konser Kastamonu'da, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Bandosu tarafından Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinleri kapsamında konser düzenlendi.

 • 19.10.2023 19 Eki 17:29 Deprem Farkındalığı ve Güçlendirme Çalışmaları

  Deprem Farkındalığı ve Güçlendirme Çalışmaları İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Cem Çelik, Türkiye'nin deprem farkındalığının yeterli olduğunu belirtti. Ancak, deprem tehlikeli bölgelerde bulunan yapıların güçlendirilmesi ve yenilenmesi gerektiğini vurguladı. Çelik, konutlardaki yavaşlığın sorunun en büyük tarafı olduğunu ifade etti. Ayrıca, deprem tehlikeli haritalarının kullanılması ve bu haritalara göre güçlendirilebilen yapıların bir an önce güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Depremin ne zaman olacağının bilinmesinin zor olduğunu belirten Çelik, sorumlu olan binaların acilen güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 19.10.2023 19 Eki 17:04 İTÜ Öğretim Üyesi: Türkiye'de deprem farkındalığı yeterince oldu

  İTÜ Öğretim Üyesi: Türkiye'de deprem farkındalığı yeterince oldu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Cem Çelik, Türkiye'nin deprem farkındalığının yeterli olduğunu belirtti. Çelik, deprem tehlikeli bölgelerdeki yapıların güçlendirilmesi ve yenilenmesi gerektiğini vurguladı.

 • 11.10.2023 11 Eki 16:53 Trabzon'da Kuş Parkı Ziyaretçilere Açılıyor

  Trabzon'da Kuş Parkı Ziyaretçilere Açılıyor Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kuş Parkı, yarın ziyaretçilere kapılarını açacak. Park, 19 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapacak ve turizm sektöründe yeni bir cazibe alanı oluşturacak.

 • 04.10.2023 04 Eki 20:41 Samsun'da yetiştirilen 1000 sülün, Siirt'te doğaya bırakıldı

  Samsun'da yetiştirilen 1000 sülün, Siirt'te doğaya bırakıldı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Doğaya Kanatlı Hayvan Salım Projesi kapsamında Samsun Gelemen Sülün Üretim İstasyonu'nda yetiştirilen 1000 sülün, Siirt Botan Vadisi Milli Parkı'na bırakıldı.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:22 İzmir Ticaret Odası, Sao Paulo Ticaret Odası ile Kardeş Oda Oldu

  İzmir Ticaret Odası, Sao Paulo Ticaret Odası ile Kardeş Oda Oldu İzmir Ticaret Odası (İZTO), Sao Paulo Ticaret Odası ile 111. kardeş odası anlaşması imzaladı. İki ülke arasındaki dış ticaret hacmini güçlendirecek anlaşma, İzmir ve Sao Paulo Ticaret Odalarının iş birliğini geliştirecek ve Türk firmalarına Brezilya'da farklı sektörlerde var olma imkanı sağlayacak.

 • 29.09.2023 29 Eyl 11:53 Türkiye'de Yaban Hayvanlarının Üretimi ve Korunması

  Türkiye'de Yaban Hayvanlarının Üretimi ve Korunması Tarım ve Orman Bakanlığı, DOĞA Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla Türkiye'de nesli tehlike altında olan yaban hayvanlarının üretimi ve korunması sağlanıyor. 2002-2023 yılları arasında 792 kızılgeyik, 87 alageyik, 457 yaban koyunu, 574 ceylan, 11 karaca, 92 yaban keçisi doğaya bırakıldı. Ayrıca kanatlı hayvan türlerinde 2001-2021 yılları arasında 850 bin 788 keklik, 360 bin 752 sülün ve 33 milyon 965 bin 420 alabalık doğal yaşam alanlarına salındı. Türkiye'de 123 memeli, 141 sürüngen ve 386 kuş türü koruma altında olup, nesli tehlike altında olan türler için eylem planları hazırlanmaktadır.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:28 Yakakent ilçesinde yetiştirilen sülünler doğaya salındı

  Yakakent ilçesinde yetiştirilen sülünler doğaya salındı Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ve Yakakent Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliği ile sülünlerin doğaya salınması için program düzenlendi. Asmapınar ile Gündüzlü mahalleleri arasında bulunan Gözveren ve Cevizdibi Kanyonları bölgesinde doğal hayatı desteklemek amacıyla 120 sülün doğaya bırakıldı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 15:58 Kayseri'de 2022 Yılında Yaban Hayvanı Salımı Yapılmadı

  Kayseri'de 2022 Yılında Yaban Hayvanı Salımı Yapılmadı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya Kayseri'de 2022 yılında doğal ortamına bırakılan hayvan türü ve sayısını sordu. Bakanlık, Kayseri'de bu yıl yaban hayvanı salımı yapılmadığını belirtti ve koruma altına alınan hayvanların listesinin Resmi Gazete'de yayımlandığını bildirdi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 20:43 Çorlu İl Olsun Çalıştayı Düzenlendi

  Çorlu İl Olsun Çalıştayı Düzenlendi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde sivil toplum örgütleri ve odaların ortak katılımıyla düzenlenen çalıştayda, Çorlu'nun il olması gerektiği ve il olduğunda bölgede nelerin değişeceği masaya yatırıldı. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, il olmanın olumlu gelişmelere yol açacağını belirtirken, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise il olmanın şehir için önemli bir referans olacağını ifade etti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 19:30 Çin'de kuşa benzeyen bir dinozora ait fosil bulundu

  Çin'de kuşa benzeyen bir dinozora ait fosil bulundu Çin'in Fucien eyaletinde uzun bacaklı ve kuşa benzeyen küçük bir dinozora ait fosil bulundu. Fujianvenator prodigiosus adı verilen dinozorun Geç Jura Dönemi'nde yaşadığı belirtildi. Fosil, kuşların kökenine dair boşluğu doldurduğu düşünülüyor.

 • 01.09.2023 01 Eyl 21:46 Lale ve Cengiz Akıncı çiftinin bağışladığı koleksiyon İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde sergileniyor

  Lale ve Cengiz Akıncı çiftinin bağışladığı koleksiyon İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde sergileniyor Lale Akıncı ve Cengiz Akıncı çiftinin Cumhuriyet'in 100. yılına ithafen İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'ne (İRHM) bağışladıkları koleksiyondan seçme eserlerin yer aldığı sergi sanatseverlerle buluştu.

 • 01.09.2023 01 Eyl 13:54 Afyonkarahisar'da trafik kazası: 4 kişi yaralandı

  Afyonkarahisar'da trafik kazası: 4 kişi yaralandı Afyonkarahisar'ın Sülün beldesinde meydana gelen trafik kazasında 2 otomobil çarpıştı ve 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 16:36 Salıpazarı'nda 500 sülün doğaya bırakıldı

  Salıpazarı'nda 500 sülün doğaya bırakıldı Salıpazarı'nda popülasyonun artırılması ve ekolojik dengeye katkı sunulması amacıyla doğaya 500 sülün bırakıldı. Samsun Valililiği koordinesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun Şubesi personelinin katılımıyla sülünler doğaya bırakıldı. Salıpazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, projenin ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olacağını belirtti. Etkinliğe Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy'da katıldı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 12:05 Kaymakamlar Kararnamesi ile 5 kaymakam farklı görevlere atandı

  Kaymakamlar Kararnamesi ile 5 kaymakam farklı görevlere atandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Kaymakamlar Kararnamesi yayımlandı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 16:00 Düzce'de Ekolojik Dengeye Katkı: Sülünler Doğaya Bırakıldı

  Düzce'de Ekolojik Dengeye Katkı: Sülünler Doğaya Bırakıldı Düzce'de popülasyonun artırılması ve ekolojik dengeye katkı sunulması amacıyla Valilik koordinesinde sülünler doğaya salındı. Yaban hayvanlarının korunmasına yönelik projede, Korugöl Tabiat Parkı'nda gerçekleştirilen etkinlikte Vali Selçuk Aslan, sülünlerin doğaya salınmasının bölgedeki popülasyonun hızlı şekilde artmasına katkı sağlayacağını belirtti.

 • 22.08.2023 22 Ağu 15:07 Popülasyonu azalıyordu, 500 sülün doğa ile buluştu

  Popülasyonu azalıyordu, 500 sülün doğa ile buluştu Türkiye genelinde popülasyonu azalmaya başlayan sülün türünün gelişmesi ve canlılık popülasyonunun artması için doğaya 500 adet sülün bırakıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın canlı hayvan yetiştirme çiftliklerinden çıkarılan sülünler, Düzce Valisi Selçuk Aslan'ın katılımıyla Düzce'de doğaya salındı. Bu salınımın, doğal hayat canlılarının çeşitliliğinin yeniden artmasına yardımcı olması beklenmektedir.

 • 22.08.2023 22 Ağu 12:42 Siirt'te 600 kınalı keklik doğaya salındı

  Siirt'te 600 kınalı keklik doğaya salındı Siirt Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından 600 kınalı keklik doğaya bırakıldı. Keklikler, Malatya'daki çiftlikten getirilerek Botan Vadisi Milli Parkı'na salındı. Yapılan açıklamada, kekliklerin doğaya uyum sağladığı ve popülasyon artışının görüldüğü belirtildi. Bu durumun Siirt'in turizm potansiyelini artıracağı vurgulandı.

 • 20.08.2023 20 Ağu 19:45 Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş, Çakmak Mahallesi'nde Engelli Vatandaşın Konforu İçin Başlatılan Yol Çalışmasını İnceledi

  Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş, Çakmak Mahallesi'nde Engelli Vatandaşın Konforu İçin Başlatılan Yol Çalışmasını İnceledi Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Çakmak Mahallesi’ne bağlı Kınık mezrasında evinin önünde yol bulunmayan engelli vatandaşın ulaşımı için taşlı ve engebeli alanda başlatılan yol çalışmasını yerinde inceledi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 12:39 BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi Bursa'nın E-Ticaret Merkezi Olmayı Hedefliyor

  BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi Bursa'nın E-Ticaret Merkezi Olmayı Hedefliyor Bursa iş dünyasının e-ticaret ve dijitalleşme alanında gelişimini hızlandıracak strateji ve projelere öncülük edecek BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Konsey, Bursa'yı e-ticaret ve dijitalleşme alanında Türkiye'nin merkezi haline getirmeyi hedefliyor. Toplantıda e-ticaretin iş yapma biçimlerini değiştiren yeni bir ekonomi modeli olduğu vurgulandı ve Bursa'nın bu iş modellerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi için çalışmalar yapılacağı belirtildi.

 • 13.08.2023 13 Ağu 11:09 Türkiye'nin Doğal Hayata Yönelik Projeleriyle 639 Tür Koruma Altına Alındı

  Türkiye'nin Doğal Hayata Yönelik Projeleriyle 639 Tür Koruma Altına Alındı Türkiye, Anadolu yaban koyunundan alageyiğe, ceylandan kelaynaklara kadar 639 türü koruma altına alarak nesillerinin devamlılığını sağladı. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan üretme istasyonlarında nesli tehlike altındaki türlerin bakımı ve üretimi yapılıyor. Bu sayede Türkiye'nin aldığı önlemler, uyguladığı projeler ve kurduğu tesislerle yok olma noktasına gelen türler hayata tutundu. Ayrıca deniz kaplumbağalarının korunması için 20 yuvalama alanı belirlendi ve binlerce yavru denizle buluşturuldu. Bakanlık tarafından inşa edilen yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezlerinde ise yaralı veya bakıma muhtaç hayvanlar tedavi edilerek doğal yaşam ortamlarına bırakıldı.

 • 11.08.2023 11 Ağu 13:06 Gercüş ilçesinde doğaya sülünler bırakıldı

  Gercüş ilçesinde doğaya sülünler bırakıldı Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü, Gercüş ilçesinde binlerce sülünü doğaya bıraktı. Sülünlerin ekolojik sistemde önemli bir yere sahip olduğunu belirten müdür Erdoğanoğlu, sülünleri avlayanlara ciddi cezaların uygulanacağını söyledi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:50 Afyonkarahisar'da Kamyonet ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 9 Yaralı

  Afyonkarahisar'da Kamyonet ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 9 Yaralı Afyonkarahisar'da M.K. yönetimindeki hafif ticari araç ile R.G. idaresindeki kamyonetin çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı. Yaralılar, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi ve Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:39 Sandıklı'da Termal Turizm Festivali Başladı

  Sandıklı'da Termal Turizm Festivali Başladı Sandıklı Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Termal Turizm Festivali, aşure ikramı ile başladı. Festivalde, kılıç kalkan ekibi gösterisi ve sanatçı Ali Kınık'ın konseri de yer aldı. Festivalin sonunda plaketler takdim edildi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:20 Afyonkarahisar'da Kamyonet ile Hafif Ticari Aracın Çarpıştığı Kazada 9 Kişi Yaralandı

  Afyonkarahisar'da Kamyonet ile Hafif Ticari Aracın Çarpıştığı Kazada 9 Kişi Yaralandı Afyonkarahisar'ın Sülün beldesi yakınlarında meydana gelen kazada, M.K. yönetimindeki hafif ticari araç ile R.G. idaresindeki kamyonet çarpıştı. Kazada sürücü M.K. ile İ.A, F.A, N.A, H.A, N.C, S.Y, R.G. ve D.G. yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 13:37 Batman'da Biyo Çeşitlilik İçin 600 Sülün Doğaya Bırakıldı

  Batman'da Biyo Çeşitlilik İçin 600 Sülün Doğaya Bırakıldı Batman'ın Kozluk ilçesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından biyo çeşitliliğin artırılması amacıyla 600 sülün doğaya salındı. Kozluk Avcılar Derneği Başkanı Gürgin Kalkan, sülün ve keklik popülasyonunun artırılmasının zararlılarla mücadelede önemli olduğunu belirtti ve sülünlerin avlanmaması gerektiğini vurguladı.

 • 05.08.2023 05 Ağu 22:08 Mercedes-Benz Türk'ün Her Kızımız Bir Yıldız programı hız kesmeden devam ediyor

  Mercedes-Benz Türk'ün Her Kızımız Bir Yıldız programı hız kesmeden devam ediyor Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 19 yıldır sürdürdüğü Her Kızımız Bir Yıldız programı bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından 25 Yıldız Kızı İstanbul’da ağırladı.

 • 04.08.2023 04 Ağu 19:03 Çin'in Bijie kentinde ekonomik büyüme ve yeşilleşme dengeli şekilde ilerliyor

  Çin'in Bijie kentinde ekonomik büyüme ve yeşilleşme dengeli şekilde ilerliyor Bijie kenti, Çin'in güneybatısındaki Guizhou eyaletinde kayalık çölleşmeden en fazla etkilenen bölgelerden biriydi. Kent, son yıllarda ekolojinin korunması ile ekonomik büyüme arasında denge kurmaya çalışıyor. Bijie kenti yeşil dönüşüm sayesinde 2017'den 2022'ye kadar 7,17 milyon mu (478.493 hektar) büyüklüğündeki alanı ağaçlandırdı ve 862,69 kilometrekare alanı kayalık çölleşmeden kurtardı. Aynı dönemde kentteki orman örtüsü yüzde 52'den yüzde 60'a yükseldi. Doğal çevrede sağlanan iyileşme sayesinde, Bijie'nin köylerindeki insanlar daha iyi bir yaşam sürmenin yeni yollarını buldu. Yenilebilir mantar ve geleneksel Çin tıbbı bitkileri ekimi gibi yerel sektörleri canlandırmaya yönelik şirketler ve kooperatifler kuran Bijie kentinin Nayong ilçesi, 'yeşili' aşamalı şekilde 'altına' dönüştürüyor. Bugün Guizhou'daki orman örtüsü oranı yüzde 62'nin üzerine çıkmış durumda. Resmi verilere göre yoksulluktan kurtarılan insanların kişi başına düşen net gelirleri ise 13.200 yuana ulaştı.

 • 02.08.2023 02 Ağu 10:41 31 kuş ve 4 memeli türü av listesinde

  31 kuş ve 4 memeli türü av listesinde MERKEZ Av Komisyonu'nun (MAK) 2023-2024 av sezonu için Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren listesinde, avlanmasına izin verilen 31 kuş ve 4 memeli türü de yer alıyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 14:31 Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projelerine Öncelik Vereceğiz

  Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projelerine Öncelik Vereceğiz Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara'nın eski mahallelerinin kentsel dönüşüme ve yenilemeye ihtiyacı olduğunu belirterek, bu projelere öncelik vereceklerini açıkladı. Köse, belediye olarak 174 projeyi hayata geçirdiklerini ve insan odaklı çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Ayrıca, Mamak Arama Kurtarma Ekibi'nin kurulduğunu ve kentsel dönüşüm projelerine daha büyük önem vereceklerini vurguladı.

 • 29.07.2023 29 Tem 11:13 Yapay Zeka Kullanarak Dolandırıcılık Yöntemleri Artıyor

  Yapay Zeka Kullanarak Dolandırıcılık Yöntemleri Artıyor Yapay zeka teknolojisi kullanılarak gönderilen otomatik mesajlarla iş vaadi veya mağduriyet izlenimi yaratan dolandırıcılar, vatandaşları kandırarak haksız kazanç elde ediyor. Yapay zeka sistemleri sayesinde dolandırıcılar, haberleşme uygulamaları üzerinden kısa sürede yüzlerce kişiye ulaşabiliyor ve farklı saldırı senaryolarını gerçekleştirebiliyor. Dolandırıcılar, yapay zeka kullanarak insanları para kazandırma vaadiyle kandırıyor ve mağduriyet yaşatıyor. Ayrıca, yapay zeka dolandırıcılığı ile videoların izlenme sayıları artırılarak kazanç sağlanmaya çalışılıyor. Uzmanlar, yapay zeka dolandırıcılığının ilerleyen süreçte daha da yaygınlaşacağını ve vatandaşların bilinmeyen kaynaklardan gelen çağrılara ve mesajlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyor.

 • 27.07.2023 27 Tem 17:43 Ordu Ünye'de Bin Sülün Doğaya Bırakıldı

  Ordu Ünye'de Bin Sülün Doğaya Bırakıldı Ordu'nun Ünye ilçesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından üretilen bin sülün, doğaya salındı. Sülünlerin doğaya bırakılması, doğadaki hayvan çeşitliliğini korumak ve keneyle mücadelede etkili olmak amacıyla gerçekleştirildi.

 • 27.07.2023 27 Tem 16:49 Afyonkarahisar'da Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Yakalandı

  Afyonkarahisar'da Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Yakalandı Afyonkarahisar'da Hint keneviri yetiştirildiği ihbarı üzerine yapılan operasyonda, 79 kök ekili kenevir bitkisi, esrar, ruhsatsız silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 2 kişi hakkında adli işlem yapıldı. Hocalar ilçesinde ise kablo hırsızları suç üstü yakalandı. 3 şüpheliye adli işlem uygulandı ve olay yerinde çeşitli malzemeler ele geçirildi.

 • 27.07.2023 27 Tem 15:42 Afyonkarahisar'da Kenevir Ekimi Yapan Şüpheliler Yakalandı

  Afyonkarahisar'da Kenevir Ekimi Yapan Şüpheliler Yakalandı Afyonkarahisar'ın Sülün beldesinde evlerinin bahçesine kenevir eken iki şüpheli şahıs, jandarma tarafından yakalandı. Jandarma ekipleri yapılan baskında 79 kök ekili kenevir bitkisi, esrar, 4 adet ruhsatsız tüfek ve fişeği ele geçirdi. Gözaltına alınan şahısların işlemleri devam ediyor.

Advertisement