Keramettin Yılmaz, Aday Adaylığını Açıkladı - Son Dakika
Yerel

Keramettin Yılmaz, Aday Adaylığını Açıkladı

Keramettin Yılmaz, Aday Adaylığını Açıkladı

CHP'den Fethiye Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

30.04.2013 16:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fetiye'ye bağlı Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz,

CHP'den Fethiye Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısına CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu'nun yanı sıra Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır ve Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız da katıldı.

Yılmaz, açıklamasında 9 yıldır Ölüdeniz'de yaptıkları hizmetlerle beldede yaşayanları Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı ile tanıştırdıklarını söyledi. Yılmaz, görev yaptıkları süre içinde vatandaşlara hiçbir ayrım yapmaksızın hizmet götürdüklerine işaret ederek, "Çevre konusunda ciddi çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalar sayesinde bugün 3 mavi bayrağımız var. Ölüdeniz, turizmde artık bir dünya markası haline geldi. Yaptığımız Uluslararası etkinliklerle Ölüdeniz'i bir dünya markası yaptık. 2014'te Fethiye Belediye Başkanlığını da alarak Fethiye'de yaşayan vatandaşlarımızı da Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız" dedi.

Yılmaz, 2014 yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanlığını kazanacaklarını anlatarak, "Sadece Fethiye'yi değil, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını da, Seydikemer Belediye Başkanlığını da alacağız. Seçimleri aldıktan sonra Fethiye'yi Uluslararası bir arenaya çevireceğiz. Fethiye'yi Uluslararası bir kültür kenti yapacağız. Kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel hayatına ciddi katkı sağlayacağız" diye ifade etti. CHP'ye yerel seçimlerde verilecek oyların önemine de işaret eden Yılmaz, şöyle konuştu. "Sizlerin CHP'ye vereceğiz her oy zor günler geçiren Türkiye Cumhuriyeti için hayati öneme sahip. Sizlerin oyları ile başta Muğla'da, Fethiye'de, Seydikemer'de yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere Muğla'nın farklı yerlerinde yaşayan halkımızı Sosyal Demokrat Belediyecilik ile buluşturacağız. Bugün bana destek için gelen herkese teşekkür ediyorum. Başta CHP Genel Merkezimiz, CHP İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız, Göcek ve Seki Belediye Başkanlarımıza, Eski Belediye Başkan Adaylarımızdan Ahmet Çaçaron, Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Veli Papuçcu, Ölüdeniz Belediye Meclis Üyesi Ünsal Erişken, iş adamlarımızdan Atabey Akgün ve yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu ise, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ın başarılı bir belediye başkanı olduğuna işaret ederek, "CHP 20 yıldır Fethiye'de belediye başkanlığını kazanamadı. 2014'te Fethiye'de, Muğla'da ve Seydikemer'de belediye başkanlıklarını kazanacağız" diye konuştu. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Keramettin Yılmaz, Aday Adaylığını Açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement