Kocaoğlu'dan İlçe Ziyaretleri - Son Dakika
Yerel

Kocaoğlu'dan İlçe Ziyaretleri

Kocaoğlu\'dan İlçe Ziyaretleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş, Beydağ ve Kiraz’da vatandaşlarla bir araya geldi.

07.10.2015 13:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'da vatandaşlarla bir araya geldi. Bürokratlarıyla birlikte köyleri adım adım dolaşan Kocaoğlu, Büyükşehir'in bölgede gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşın isteklerini dinledi.

Küçükmenderes turuna Ödemiş'ten başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ilk durağı Ödemiş Benzinlik mevki ve Seyrekli Mahallesi oldu. Ödemiş'in girişindeki Benzinlik mevkiinde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Aziz Kocaoğlu'na CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez çiçek takdim etti. Benzinlikli vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kocaoğlu sorunları dinledi. Buradan Seyrekli Mahallesine geçen Aziz Kocaoğlu'na CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez, Büyükşehir Koordinatörü Cumhur Şener, Kiraz eski Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, belediye meclis üyeleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları eşlik etti.

KOORDİNASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Ziyaretlerin ardından Ödemiş'e gelen Aziz Kocaoğlu ve beraberindekiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan koordinasyon merkezini ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu burada da detaylı inceleme yaptı. Koordinasyon merkezi önünde Ödemişliler ile hatıra fotoğrafı çektiren Aziz Kocaoğlu Ödemiş Beşgöz mevkii ve Adnan Menderes bulvarındaki Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını inceledi. Kocaoğlu'nun sonraki durağı ise Kurucuova Mahallesi oldu. Burada yapılan Atatürk anıtını inceleyen Başkan Kocaoğlu daha sonra da mahalleliler ile bir araya gelerek onların isteklerini diledi. Kurucuova Mahallesinden Kaymakçı Mahallesine geçen Başkan Aziz Kocaoğlu, Kaymakçılılara yaşadıkları sel felaketinden dolayı tekrar geçmiş olsun dileklerini sundu. Kaymakçı'nın ardından Beydağ ilçesine geçen Aziz Kocaoğlu, Beydağlıların da isteklerini not aldı.

"550 BİN HEKTAR ALANDA ÇALIŞIRKEN, 650 BİN HEKTAR DAHA EKLENDİ"

Beydağ'da konuşma yapan Kocaoğlu şunları ifade etti: "Bütünşehir Yasası ile birlikte dokuz ilçe, 23 belde, 430 köyümüz daha sınırlarımız içerisinde girdi. Bugüne kadar 550 bin hektar araziye çalışırken üstüne 650 bin hektar alan daha eklendi. Bunların hepsine yetmeye çalışıyoruz. En acili suyu, en acili yolu bunları peyder pey yapmaya çalışıyoruz. Bunların hepsine bir anda yapamayız. Daha iyi hizmet verebilmek için Ödemiş'e bir bölge koordinasyon merkezi kuruyoruz. Bu ay açılışını yapacağız."

"BÖLGEDE ŞANTİYE KURACAĞIZ"

Bölgede bir şantiye kuracaklarını belirten Kocaoğlu, "İzmir merkezden buraya asfalt getirmeyi düşünelim o asfalt ne kadar işe yarar? Onun için önemli bir şantiye kuracağız. Kilit taş ihtiyacını belirttiniz, bizim taş üretimi sorunumuz, taş sorunumuz hiç yok. Arkadaşlar ile karar verdik, kilit taş döşeme işi için ilçe ilçe ihaleye çıkacağız. Taşı biz vereceğiz yerel müteahhitlere ihale ederek işçilik alacağız. İlçelerimizdeki kilit taş döşeme işini hızlandıracağız. Sorun çıktıkça sorunları çözmek için yeni çözümler üretiyoruz" dedi.

KURSİYER BAYANLARDAN BAŞKANA İLGİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanlığı, Beydağ Belediyesi ve Kent Koleji ortaklığında yürütülen ipek üretimi el sanatları kursunu ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu Beydağlı kursiyer bayanlardan büyük ilgi gördü. Kursiyerler, Başkan Aziz Kocaoğlu'na ipek böceğinden ipek çekmeyi ve dokuma tezgahlarında ipeği nasıl işlediklerini gösterdi. Kursiyerlerin isteği üzerine hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Kocaoğlu, bayanlardan daha çok üretim yapmalarını diledi.

BEYDAĞ BARAJI ZİYARETİ

Buradan Beydağ Barajına geçen Aziz Kocaoğlu burada da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan soğuk hava deposunda incelemede bulundu. Beydağ Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Saydam ile de görüşen Başkan Aziz Kocaoğlu kalkınmanın yerelden başladığını belirterek İzmir Büyükşehir Belediyesinin her zaman üreticinin yanında olduğunu belirtti.

"İSTEKLER BİR BİR YAPILACAK"

Beydağ ziyaretlerini tamamlayan Aziz Kocaoğlu buradan Kiraz'ın Yeniköy Mahallesine geçti. CHP Kiraz İlçe Başkanı Sezai Kepçen ve beraberindekiler tarafından karşılanan Aziz Kocaoğlu, burada Yeniköylüler ile bir araya geldi. Yeniköylüler Aziz Kocaoğlu'ndan Atatürk büstü, kütüphane, bilgisayar kursu istedi. Yeniköylülerin isteklerini not aldıran Başkan Kocaoğlu, istekleri bir bir yapacaklarını ifade etti. Yeniköy'den, Haliller Mahallesine geçen Aziz Kocaoğlu burada da kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Herkese tek tek hal hatır soran Başkan Kocaoğlu çevre mahalle muhtarları ile Haliller Mahallesi sakinlerini dinledi. İçme suyundaki ve kilit taş problemlerini en hızlı şekilde çözdüklerini ifade eden başkan Aziz Kocaoğlu burada bir konuşma yaptı.

İĞDELİLİLER PAZAR YERİ TALEP ETTİ

Haliller'den Kaleköy Mahallesine geçen Aziz Kocaoğlu daha sonra İğdeli Zirve Mahallesine gitti. İğdeli Zirve'de yapılan kilit taş çalışmalarını inceleyen Başkan Aziz Kocaoğlu burada da fasulye ve barbunya üreticileri ile bir araya geldi. Üreticilerin kapalı pazar alanı istediğini not eden Başkan Kocaoğlu örneklerini farklı mahallelerde yaptıklarını buraya da en kısa zamanda yapacaklarını söyledi.

"KOORDİNASYON MERKEZİNİ 17 EKİM'DE AÇMAYI PLANLIYORUZ"

Kocaoğlu, "Bugün Ödemiş, Beydağ, Kiraz ilçelerimizde ve köylerimizde yaptığımız çalışmaları yerinde incelemeyi yeni ihtiyaçların tespiti ve vatandaşlarımız ile buluşmak için geniş çaplı bir ziyaret gerçekleştirdik. Bölgede hizmetlerimizi daha da hızlandırmak için Ödemiş'te bir koordinasyon merkezi hazırlıyoruz. 17 Ekim'de açılışını yapabiliriz. Yine bölgede şantiye kuracağız. Bu birimlerimizin de devreye girmesi ile birlikte bölgedeki çalışmalarımız daha da hızlanacaktır. Köylerimize bugüne kadar yapılamayan işleri yapıyoruz, yeni ihtiyaçları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizde yeni teşkilatlanıyoruz. Onun için bir anda tüm sorunları bir günde bitirmemiz mümkün değildir. Yaptığımız tespitlerde en önce neye ihtiyaç var ona göre yatırımlar çalışmalar sürüyor. Yeni bağlanan ilçelerimiz ile birlikte geri kalmış ilçelerimizi de ayrı bir çalışma yapıyoruz. İzmir Kalkınma Ajansı'nın da onadığı İzmir'in Beydağ, Kınık, Kiraz, Kemalpaşa ve Karaburun ilçelerimizde yatırımlarımızı artırarak gidiyoruz. Her tür ihtiyacı en acil şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonra daha da hızlı ve güzel olacak. Gücümüz var, projelerimiz var, elemanımız var her şeyi yapacağız kimse meraklanmasın" diye konuştu. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kocaoğlu'dan İlçe Ziyaretleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.

 • Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu
  12:17 Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu

  TFF, Süper Lig'de 2024-2025 sezonunun başlangıç tarihini açıkladı. Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig 9, 10, 11 ve 12 Ağustos 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.

 • Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu
  12:04 Küfürlü şeriat paylaşımı yapan Feyza Altun hakkında istenen ceza belli oldu

  Küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 • Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı
  12:03 Türkiye'de casusluk yapan 10 şüpheli kıskıvrak yakalandı

  İçişleri Bakanlığı, Türkiye'de casusluk faaliyetleri kapsamında elde ettikleri bilgi ve belgeleri Fransa ve Çin istihbarat servislerine aktardıkları belirlenen 10 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Şüpheliler arasında kendini sözde aktivist ve gazeteci olarak tanıtan Ahmed Katie de bulunuyor. Katie'nin, Türkiye'deki siyasi partilerle irtibat kurmaya çalıştığı ve Türk devlet yetkililerinden sözde tehditler aldığını ileri sürdüğü belirlendi. Ayrıca, Katie'nin Fransız istihbaratının direktifleriyle Türkiye'deki faaliyetlerini Halep Dostları Topluluğu yöneticileri üzerinden ilettiği tespit edildi. Çin istihbarat birimine bilgi aktaran 7 şüpheliye de operasyon düzenlendi ve çok sayıda dijital materyal ile para ve silah ele geçirildi.


Advertisement