3. Uluslararası Kuşadası Heykel Sempozyumu Başlıyor - Son Dakika

3. Uluslararası Kuşadası Heykel Sempozyumu Başlıyor

27.09.2022 12:13
3. Uluslararası Kuşadası Heykel Sempozyumu Başlıyor

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu, 28 Eylül’de başlıyor. 4 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek sempozyuma Türkiye, İran, Estonya, İtalya, Moldova ve Belarus’tan 10 heykeltıraş katılacak.

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu, 28 Eylül'de başlıyor. 4 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek sempozyuma Türkiye, İran, Estonya, İtalya, Moldova ve Belarus'tan 10 heykeltıraş katılacak.

Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı iş birliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu, Kuştur Mevkii'nde bulunan Eski Deve Güreşi Arenası'nda başlıyor. Düzenlendiği ilk yıl "Kuşadası", geçen yıl "yaşam hakkı" teması ile düzenlenen sempozyum, bu yıl "müzik" teması ile gerçekleşiyor.

6 ÜLKEDEN 10 HEYKELTIRAŞ

Heykeltıraş Hakan Şengönül ve Özlem Şengönül'ün'ün küratörlüğünde 4 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek olan sempozyuma İran'dan Amin Mehrafarin, İsmail Sahandyan, Morteza Dastjerdi ile Esfandyan Moradpour, İtalya'dan Bettino Francini, Estonya'dan Grekov Kirill, Belarus'tan Kiryl Krokhaliou, Moldova'dan Svetlana Melnichenko, Türkiye'den ise Hakan Şengönül ve Ozan Dursun katılacak. Sempozyumun asistanlığını ise Tunç Şendağ yapacak.

Bir ay boyunca mermer blokları yontarak "müzik" teması ile şekillendirecek 10 heykeltıraşın eserleri, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kuşadası'nın farklı noktalarında kalıcı olarak sergilenecek. Sempozyum kapsamında heykeltıraşların çalışmalarını izlemek isteyen sanatseverler için Kuşadası Belediyesi önünden servis kalkacak.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Kuşadası'nda zabıta ekipleri yaz sezonunda 1268 sahte parfüm ele geçirdi Kuşadası'nda zabıta ekipleri yaz sezonunda 1268 sahte parfüm ele geçirdi Kuşadası'nda 2 bin aileye 400 ton kömür yardımı yapılacak Kuşadası'nda 2 bin aileye 400 ton kömür yardımı yapılacak Çalıkuşu Feride, yuvaya döndü Çalıkuşu Feride, yuvaya döndü

Son Dakika Yerel 3. Uluslararası Kuşadası Heykel Sempozyumu Başlıyor - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement