Kütahyalı Sanatçıların Eserleri Ankara'da Sergilenecek - Son Dakika

Kütahyalı Sanatçıların Eserleri Ankara'da Sergilenecek

13.02.2012 09:40
Kütahyalı Sanatçıların Eserleri Ankara'da Sergilenecek

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) sanatçılarının eserlerinden oluşan sergi, Ankara'da 16 Şubat'ta açılacak.

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) sanatçılarının eserlerinden oluşan sergi, Ankara'da 16 Şubat'ta açılacak.

KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, "Kütahya Kültür ve Sanat Eserleri" karma sergisinin, 16 Şubat'ta Sıhhiye Zafer Çarşısı'ndaki bulunan Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Galerisinde açılacağını bildirdi.

Serginin 22 Şubat'ta sona ereceğini duyuran Yıldız, etkinlikte derneğe üye 55 sanatçının resim, heykel, tezhip, ebru, takı tasarım ve el sanatları eserlerinin yer alacağını belirtti.

Yıldız, ziyaretçilere Kütahya'ya özgü yiyeceklerden ikram edileceği bilgisini vererek, şunları kaydetti:

"KÜSAD, her ay ortalama 3 etkinlikle gerek Kütahya'mızın tanıtılması, gerekse sanatsal faaliyetlerle hızla adını duyurmaktadır. Eğitim faaliyetleri kapsamında birçok gencimizi hem Güzel Sanatlar Fakültelerine hem de Güzel Sanatlar Liselerine hazırlamakta, diğer yandan ev kadını, emekliler ve yeteneği olduğunu düşünenler için hobi, resim, tezhip, ebru ve çini deseni başta olmak üzere birçok alanda kurslara devam etmektedir. Tüm bunların yanında sıklıkla, genç ve yetenekli sanatçıların çalışmalarını sanatseverle buluşturmaktadır. Derneğimiz, 100'den fazla kayıtlı üyesiyle şu anda bölgemizin en aktif derneklerinden biridir."

- KÜTAHYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kar yağışı sürücülere zor anlar yaşatıyor Kar yağışı sürücülere zor anlar yaşatıyor İnegöl-Domaniç kara yolunda kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi İnegöl-Domaniç kara yolunda kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi Kütahya'da kar yağışı etkili oldu, trafikte aksamalar yaşandı Kütahya'da kar yağışı etkili oldu, trafikte aksamalar yaşandı

Son Dakika Yerel Kütahyalı Sanatçıların Eserleri Ankara'da Sergilenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement