Manavgat'ta Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Manavgat'ta Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Manavgat\'ta Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kurulan Manavgat Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurul toplantısı, Süt Üreticileri Birliği hizmet binasında gerçekleştirildi.
Manavgat Kırmızı Et Birliği Kurucu Üyesi ve Manavgat Süt Birliği Başkanı Bilal...

29.11.2013 12:55

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kurulan Manavgat Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurul toplantısı, Süt Üreticileri Birliği hizmet binasında gerçekleştirildi.

Manavgat Kırmızı Et Birliği Kurucu Üyesi ve Manavgat Süt Birliği Başkanı Bilal Ay yaptığı konuşmada, "2005 yılında Manavgat'a Süt Birliği, Bal Birliği, Narenciye Birliği, Örtü Altı Birliği ve Defne Birliği olmak üzere 5 tane birlik kurulmuştu.Buna ilave olarak Kırmızı Et Birliğini kurmak için 5 ay önce bir çalışmaya girdik. Bakanlar Kurulu kararıyla 1 ay önce tüzüğümüz onaylandı. Faaliyete başlamamız için Genel Kurulu 6 ay içerisinde yapmamız gerekiyordu" dedi.

Genel Kurul'da divanın oluşturulmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Divan başkanlığına sunulan Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki ve İbradı bölgesindeki üreticilerin de birliğe üye olmaları konusu oy birliğiyle kabul edilirken, geçici yönetim kurulu faaliyet raporu Manavgat Kırmızı Et Birliği Kurucu Başkanı Abdurrahman Erdoğan tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi. Birliğe üye olacaklardan giriş aidatı alınmaması, yıllık aidatın 120 TL olması, hayvanlarla ilgili danışmanlık hizmeti karşılığı olarak büyükbaş hayvan başına 10 TL alınması, Şubat ayında yapılacak mali kurula kadar yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı ücreti almaması karara bağlandı.

Tek liste ile gidilen seçimler sonunda, yönetim kurulu asil üyeler Abdurrahman Erdoğan, Bilal Ay, Necip Uysal, Şadi Çetin ve Abdullah Gülmez; yedek üyelikler Cemil Uçar, Vedat Günal, Hasan Kır, Hüseyin Aydın ve Alim Tuncer; denetim kurulu asil üyelikler Tahsin Gezer, Ramazan Uyanık, Fethi Can, denetim kurulu yedek üyelikler Ramazan Gülmez, Ahmet Özdemir ve Mehmet Uysal olarak belirlendi.

Merkez Birliği Temsilciliğine ise Abdurrahman Erdoğan ve Bilal Ay seçildi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Manavgat'ta Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Kurulu Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement