Mersin haberi... Mersin Büyükşehir'in 'Yayla Şenlikleri' Kapsamında Konserler Sürüyor - Son Dakika

Mersin haberi... Mersin Büyükşehir'in 'Yayla Şenlikleri' Kapsamında Konserler Sürüyor

Mersin haberi... Mersin Büyükşehir\'in \'Yayla Şenlikleri\' Kapsamında Konserler Sürüyor
Son Güncelleme: 20.08.2022 15:01

Mersin haber: Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin Mersin’in her noktasına yayılması için başlattığı ‘Yayla Şenlikleri’ni sürdürüyor. İlçe ilçe gezen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası ile Mersin’in her noktasından müzik sesleri yükseliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin Mersin'in her noktasına yayılması için başlattığı 'Yayla Şenlikleri'ni sürdürüyor. İlçe ilçe gezen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası ile Mersin'in her noktasından müzik sesleri yükseliyor.

'Yayla Şenlikleri' kapsamında düzenlenen konserlerle merkeze en uzak noktadaki vatandaşlar da konser keyfi yaşıyor. Kendilerine her hafta farklı bir rota belirleyen ve kırsalda vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası, haftanın kapanışını Aydıncık ve Gülnar ilçelerinde unutulmaz bir konserle yaptı.

Aydıncık İlçesi Duruhan Mahallesi'nde sahne alan Türk Halk Müziği Topluluğu, sevilen türküleri Aydıncıklılar için seslendirirken, Gülnar'da pazar yerinde sahne alan Kent Orkestrası ise bölge sakinlerine eğlenceli bir akşam yaşattı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Mersin haberi... Mersin Büyükşehir'in 'Yayla Şenlikleri' Kapsamında Konserler Sürüyor - Son Dakika


Advertisement