MHP'nin Esenyurt Seçim Koordinasyon ve İletişim Merkezine Yapılan Saldırı - Son Dakika
Yerel

MHP'nin Esenyurt Seçim Koordinasyon ve İletişim Merkezine Yapılan Saldırı

MHP\'nin Esenyurt Seçim Koordinasyon ve İletişim Merkezine Yapılan Saldırı

Kayseri Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Başkanı Mehmet Gülsoy, 26 Ocak 2014 Pazar günü, İstanbul Esenyurt’ta, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) seçim koordinasyon ve iletişim merkezi açılışında yapılan saldırıyı kınadı.

28.01.2014 10:35

Kayseri Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Başkanı Mehmet Gülsoy, 26 Ocak 2014 Pazar günü, İstanbul Esenyurt'ta, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) seçim koordinasyon ve iletişim merkezi açılışında yapılan saldırıyı kınadı. Gülsoy, "MHP'ye yapılan bu saldırı, aynı zamanda demokrasiye ve büyük Türk Milletine yapılan bir saldırıdır" dedi.

KGGD Başkanı Gülsoy, yaptığı açıklamada, MHP'nin Esenyurt Seçim Koordinasyon ve İletişim Merkezi'nin açılışında partililere yönelik olarak gerçekleşen ve şu ana kadar failleri bulunmayan veya açıklanmayan bir saldırı gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Bir vatandaşımız şehit edilmiş, 5 vatandaşımız da yaralanmıştır. Ülkemizin yerel seçimlere yaklaştığı günlerde Milliyetçi Hareket Partisine yapılan bu saldırı aynı zamanda demokrasiye ve büyük Türk Milletine yapılan bir saldırıdır. Türk Milletine yapılan bu saldırı ile ilgili faillerin açıklanmamış olmasına rağmen, bu hainliği yapanların terör örgütü mensubu olduğu yönündeki şüpheler giderek kuvvetlenmektedir. Türk Milleti bu gerçeğin farkında olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, "Türk Milletinin maneviyatına el uzatan, dil uzatan hainlere göz yumanlar; bu vebalin altından kalkamayacaktır" diyen Gülsoy, şöyle devam etti:

"Terör bitti, analar ağlamasın, barış geldi, propagandasını fırsat bilerek dağdan şehirlere inen, caddeleri ve sokakları mesken tutan teröristler, toplumsal dokuya ve toplumsal huzura daha fazla zarar vermeden etkisizleştirilmelidir. Terör cesaretlendirilmiş, önüne geçilemez bir hal almıştır. Buna fırsat verilmemeli, devletin her kurumu kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.

Bu hain saldırıda şehit olan Cengiz Akyıldız isimli vatandaşın aynı zamanda foto muhabiri olarak görev yaptığını belirterek, basının kendi meslektaşının görevi başında şehit edilmesine yeterince yer vermemesinden dolayı yaşadığımız üzüntüyü de bildirmek isterim. Dünden beri yayın yapan ulusal kanallar sanki iki grup arasında çıkan tartışma neticesinde böyle bir olayla karşılaşılmış gibi yayın yapmaktadır. Bu hain saldırıyı karşıt görüş gibi basit bir kavrama sıkıştırmaya çalışan basın kuruluşlarını kınıyor ve Türk Milletine yapılan bu hain saldırının gerçekçi bir şekilde Türk milletine duyurulması gerekliliği olduğunu hatırlatıyor ve görevlerini layıkıyla yapmaları konusunda göreve çağırıyoruz. Türk Milletinden almış olduğu muhalefet vazifesini yerine getirmeye çalışan Milliyetçi Hareket Partisi ve onun mensuplarına yapılan haince saldırıyı kınıyoruz.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere Türk Milletinin huzur ve güven içerisinde girmesi konusunda devletin görevlerini yerine getirmesini beklemekteyiz. Yaşanılan bu süreçte 1968 yılından buyana yapılan her türlü saldırıda ahirete göçmüş Milliyetçi-Ülkücü şehitleri minnet ve rahmetle anıyoruz. Gerçekleşen haince saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız'a Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabırlar, saldırıda yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi nezdinde tüm Türk Milletinin başı sağ olsun. Bu olayı gerçekleştiren hainlerin biran önce yakalanarak hak ettikleri cezaları Yüce Türk adaletinden ve Türk Milleti önünde almasını diliyoruz." - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel MHP'nin Esenyurt Seçim Koordinasyon ve İletişim Merkezine Yapılan Saldırı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement