Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

15.08.2013 11:11
Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

AK Parti Elazığ İl Başkanı Açıkkapı: "Türkiye, Mısır'da yaşanan olaylara karşı ahlaklı politikasını ortaya koydu ve bu politikasını sürdürmeye devam edecektir"

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ejder Açıkkapı, Türkiye'nin Mısır'da yaşanan olaylara karşı ahlaklı politikasını sürdüreceğini söyledi.

Açıkkapı, AK Parti'nin kuruluşunun 12. yıl dönümü dolayısıyla bir tesiste düzenlenen programda, Mısır'da ordu tarafından yapılan katliamı nefretle kınadıklarını, yapılanların ve yapılanlara susmanın insanlık dışı olduğunu savundu.

Halkından yana, halkın iktidarı olanları ve milli iradeyi temsil edenleri bazı dış güçlerin kabullenemediğini ifade eden Açıkkapı, şöyle konuştu:

"Onlar istiyor ki kendi çıkarları için hareket eden iktidarlar olsun. Ama dünyada artık uyanış başlamıştır. Türkiye, Mısır'da yaşanan olaylara karşı ahlaklı politikasını ortaya koydu ve bu politikasını sürdürmeye devam edecektir. Batı ise maalesef, menfaate dayalı politikasıyla iki yüzlülüğünü bir kez daha açığa vurmuştur. Mısır'daki katliamlara rağmen darbe sözcüğünü ağzına almamıştır. Bu yönüyle Batı çifte standartçı tavrını yine ortaya koymuştur."

Mısır, Suriye, Arakan gibi birçok İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının hakim olduğunu dile getiren Açıkkapı, "Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan mazlumlara ve Müslümanlara üzülüyoruz. İçimiz kan ağlıyor. Dualarımız Mısırlı kardeşlerimize, rabbimizden yardım diliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından kuruluş yıldönümü anısına pasta kesildi.

Programa, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ve partililer katıldı. - Elazığ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: 'Malatya ve Elazığ'da 2020'deki deprem sonrası, inşasını 20'nci günde başlattığımız konutlar büyük... Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: 'Malatya ve Elazığ'da 2020'deki deprem sonrası, inşasını 20'nci günde başlattığımız konutlar büyük... Tüm Emekliler Derneği Elazığ Şube Başkanı Kayabaş: 'talebimiz, 2 Bin Liranın Tüm Emeklilere Seyyanen Zam Olarak Verilmesidir' Tüm Emekliler Derneği Elazığ Şube Başkanı Kayabaş: 'talebimiz, 2 Bin Liranın Tüm Emeklilere Seyyanen Zam Olarak Verilmesidir' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: 'Malatya ve Elazığ'da 2020'deki deprem sonrası, inşasını 20'nci günde başlattığımız konutlar büyük... Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı: 'Malatya ve Elazığ'da 2020'deki deprem sonrası, inşasını 20'nci günde başlattığımız konutlar büyük...

Son Dakika Yerel Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika


Advertisement