Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi - Son Dakika

Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi

22.02.2014 16:53
Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) Malatya Şubesi, AK Parti Büyükşehir ve AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Adayı’nın projelerini dinledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) Malatya Şubesi, AK Parti Büyükşehir ve AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Adayı'nın projelerini dinledi.

MÜSİAD Malatya Şubesi, geleneksel hale getirdiği ve belediye başkan adaylarının projelerinin dinlendiği toplantılara bir yenisini ekledi.

MÜSİAD, başkan adaylarının projelerinin dinlendiği toplantıda; ilk olarak Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti'nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır ile AK Parti'nin Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat'ın projelerini dinledi.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, "Günü değil, geleceği düşünen, geleceğimize yatırım yapan bir yönetim istiyoruz. Belediyeler, doğrudan sorumluluk alanına girmeyen, belirli kesimler ve sınırlı sayıdaki bireylerin yararlanabileceği hizmetleri yapmak yerine toplumun bütününün yararlanacağı temizlik, ulaşım hizmetleri, sportif faaliyetler, çevre düzenlemeleri, vatandaşın kalitesini artırıcı hizmetlere önem veren bir yönetim istiyoruz. En önemlisi de hakkı ve hukuku bilen, inançlarına uygun hareket eden, doğmamış yetimin hakkını koruyan, kadrolarına hakim olan bir yönetim istiyoruz" dedi.

"ORTAYA KOYDUĞUMUZ BÜTÜN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ortaya koydukları projelerin hepsini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çakır, vaatlerinin yanı sıra ortaya koydukları projeleri yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Belediye'yi güçlü bir yapıya kavuşturduk. Kurumsal yapısıyla, kent bilgi sistemleriyle, coğrafi bilgi sistemleriyle belediyemiz güçlü bir hale geldi. Bunun yanında belediyeye 150 araç aldık. 61 tane otobüs aldık. 75 kilometre yeni yol açarak, yol genişletme çalışması yaptık. Bunların hepsini kendi kadromuz, araç ve gerecimizle yaptık. İçme suyunda 150 kilometre aspesli boruları değiştirdik. Bunların tamamını da kendi personelimiz ve araçlarımızla yaptık. 120 kilometre drenaj sistemi yaptık. 120 kilometrenin üzerinde kanalizasyon yaptık. Malatya Belediyesi her anlamda daha aktif ve dinamik bir hale geldi. Caddelerimizde yamayı bıraktık. Yollarımızı kazıyıp, sıfır asfalt döküyoruz. Böylelikle yol kalitesini de ortaya çıkarıyoruz. Bu dönemde 5 milyon metrekare asfalt çalışması yaptık. Bu gerçekten bir rekordur."

"ÇÖP SAHASINDA ENERJİ ÜRETİYORUZ"

Başkan Çakır, görevde bulundukları süreçte bütüncül kalkınmayı başlattıklarını ifade ederek, "Arıtma Tesisi'nde, Katı Atık Tesisi'nde önemli projeleri hayata geçirdik. 528 dönümlük yeni bir alan kurduk. 13 milyon TL'lik bir yatırım yapıldı. Şuanda Katı Atık Tesisimizi hizmete açtık. Eski çöp sahamızda da şuanda enerji üretiyoruz. Yazın sürekli o bölgede yangın çıkıyor ve koku üretiyordu. Şehri olumsuz etkileyen vahşi bir depolama sistemi vardı. Şimdi bir o çöp sahasından enerji üretiyoruz" diye konuştu.

Eski çöp sahasının çevreye zarar vermeyecek bir şekilde ıslah edildiğini kaydeden Çakır, vahşi depolama yapılan alanın yeşillendirilerek, olumsuzlukların önüne geçildiğini belirtti.

Çakır, büyükşehir gibi altyapı ve üstyapıda önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Çakır, ulaşım noktasında da trambüsün çevreye yönelik bir proje olduğunu dile getirdi.

"ŞEKER ARAZİSİ'NDE KENT MÜZESİ OLUŞTURACAĞIZ"

Orduzu Pınarbaşı'nın daha güzel bir hale dönüştürüleceğini ifade eden Başkan Ahmet Çakır, "Fuar alanı ile Pınarbaşı nadide bir yer. Burası yeteri kadar kullanamadığımız bir yerdi. Geçtiğimiz dönem içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanlığımız buraya 6 milyon TL'lik bir yatırım yaptı. Buradaki projesi revize ederek 8-9 milyon TL bir harcamayla orayı Malatya'nın en güzel yerlerinden biri haline dönüştüreceğiz" açıklamasını yaptı.

Malatya'nın her noktasında olduğu gibi Çöşnük'ün de en güzel hizmetleri alacağını belirten Çakır, İnderesi'nde bulunan bin dönümlük alanın Malatya Belediyesi'ne devriyle birlikte, o alanda güzel projeler uygulayacaklarını söyledi.

Şeker arazisi ile ilgili Başbakan'a talepte bulunduklarını ifade eden Çakır, "Şeker arazisinde mevcut yapıların hiçbirini kaldırmayacağız. Şeker Fabrikası için yapılmış yapıları koruyarak, kent müzesi oluşturulacak. Oranın herhangi bir şirkete verilmesindense, biz alıp güzel çalışmalar yapacağız" şeklinde konuştu.

"ÖRNEK BİR ŞEHİR KONUMUNA GELDİK"

AK Parti'nin Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat, Malatya'da geçmiş 5 yıllık dönemde önemli hizmetlerin yapıldığını kaydederek, "Malatya'nın yüzü ve rengi değişti. Malatya, eskiden Kayseri ve Konya'ya gıpta ile bakarken, örnek şehir konumuna geldi" ifadelerini kullandı.

Malatya'da 5 yılda yoğun bir çalışma temposu geçirdiklerini dile getiren Polat, Malatya'da bir fark ortaya koyduklarını belirtti.

Polat, büyükşehir olan Malatya'nın bütünüyle planlanacağını ifade ederek, Malatya'yı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi. - MALATYA

Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi

YORUMLAR
500
Kolombiya cumhurbaşkanı adayı Gutierrez, destekçileriyle bir araya geldi Kolombiya cumhurbaşkanı adayı Gutierrez, destekçileriyle bir araya geldi TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile bir araya geldi TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile bir araya geldi Başkan Soyer ve Okan Bayülgen Gençlerle Bir Araya Geldi:   'Hayalleriniz İçin Elimden Geleni Yapmaya Devam Edeceğim' Başkan Soyer ve Okan Bayülgen Gençlerle Bir Araya Geldi:   'Hayalleriniz İçin Elimden Geleni Yapmaya Devam Edeceğim'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Müsiad, Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi - Son Dakika


Advertisement