Nazilli CHP'de Cavit Yenipazarlı Dönemi - Son Dakika
Yerel

Nazilli CHP'de Cavit Yenipazarlı Dönemi

Nazilli CHP\'de Cavit Yenipazarlı Dönemi

CHP Nazilli İlçe Teşkilatı'ndan gerçekleşen olağan genel kurulda Cavit Yenipazarlı ilçe başkanlığına seçildi.

09.04.2012 17:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Nazilli İlçe Teşkilatı'ndan gerçekleşen olağan genel kurulda Cavit Yenipazarlı ilçe başkanlığına seçildi.

Ahmet Şensan Kültür Merkezinde büyük katılımın sağlandığı olağan kongrede, divan başkanlığını CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan yaparken divan üyeliklerini İrfan Çalışkan, Ali Deveci ve Nilgün Çizmeci üstlendi. Mevcut ilçe başkanı Zehra Kaymak'ın aday olmadığı kongrede tüzük gereği 411 delegenin yüzde 10'unun yani 42 delegenin aday çıksın önerisi gereken adaylık seçiminde aday adaylarından Cavit Yenipazarlı 324 delegeden imza alırken, diğer aday adayı Erhan Algan ise 38 delegeden imza alabildi. Tüzük gereğini yapamayan Algan aday olmazken, tek adayla gidilen seçimde 252 delege oy kullanırken, 5 delegenin oyu geçersiz sayıldığı seçimde 247 delegenin oyunu alan Cavit Yenipazarlı, CHP İlçe Başkanı seçildi. Adaylık sırasında ortak listelerdeki imzalardan dolayı zaman zaman gergin anların yaşandığı kongreye CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Osman Aydın ve M.Lütfi Baydar, CHP'li Belediye ve Belde Belediye Başkanları, Yüksek Disiplin Üyesi Mehmet Boztaş, İl Başkanı Hulusi Şahinci, CHP'li eski senatör Sadettin Demirayak, CHP'li çevre ilçe ve belde teşkilatları ile Aydın başta olmak üzere birçok ilçeden büyük katılım oldu.

Nazilli siyasetinde de düşüncelerini gerçekleştirmek için nasıl bir parti olacaklarını anlatan Yenipazarlı; "Öncelikle CHP toplumun öncüsü kurmayı olacaktır. Olayların arkasından giden değil, önünde yürüyen, ayaklarını sürüyen değil koşan bir parti olacaktır. Çevresinde il ve ilçe örgütleri ve genel merkez ile kenetlenmiş önceden ne yapacağını bilen planlı, programlı, üretken disiplinli bir parti olacaktır. Toplumun bütün kesimlerini kucaklayan onların yalnızlığına son veren aradığında değil her an yanlarında olan örgütlü ve dinamik bir parti olacaktır" dedi.

"BELEDİYEYE CHP BAYRAĞINI ASACAĞIZ"

Nazilli Belediyesi'nde CHP bayrağını dalgalandıracaklarını iddia eden Yenipazarlı, "Parti içindeki yarışların demokrasinin bir gereği olduğunun bilincinde olarak bu yarışlar sonrası oluşacak dargınlık ve kırgınlıkları ortadan kaldıran bir parti olacaktır. Üyelerimizi kucaklayan, onlara değer veren onlarla sürekli iletişim halinde bulunan her partilinin parti çalışmalarına katıldığı karınca gibi çalışan bir parti olacaktır. Toplumsal muhalefetin dinamikleri olan demokratik kitle örgütleri ile Emek örgütleri sendikalarla yalnızca seçimden seçime değil sürekli ilişki içinde olan, onları da mücadeleye katan bir parti olacağız. Olayları ve siyasal gelişmeleri yalnızca basın toplantılarıyla, basın açıklamalarıyla değil daha kitlesel ses getiren sokak eylemleri düzenleyen bir parti olacağız. Kadınları ve gençleri gerçek bir örgütlenme çalışmasıyla partiyi ayağa kaldıracağız. Partimizi 2014'te yapılacak yerel seçimlerde iktidar yapmak birinci en acil hedefimizdir. CHP bayrağını belediyenin burçlarına asacağımız gün yakındır" dedi.

Cavit Yenipazarlı başkanlığında oluşan CHP Nazilli İlçe Teşkilatı'nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Nilgün Çizmeci, Esat Ülkü, Zerrin Acar, Mustafa Özdemir, Mert Öreroğlu, Yücel Oruç, Ali Çetinkaya, S.Mukadder Feyizoğlu, Sıdıka Ünal, Mustafa Yılmaz, Naim Atmaca, Dilek Özkan, Ali Çankır, Faruk Durna, Ali Deveci ve M.Fatih Önen. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nazilli CHP'de Cavit Yenipazarlı Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement