Nevmekan Sahil'de "Ebrunun Nev Hali" Sergisi Açıldı - Son Dakika
Yerel

Nevmekan Sahil'de "Ebrunun Nev Hali" Sergisi Açıldı

Nevmekan Sahil'de "Ebrunun Nev Hali" sergisi açıldıİSTANBUL - Üsküdar'da Nevmekan Sahil projesinin sanat galerisi, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in "Ebrunun Nev Hali" sergisi ile açıldı.

04.10.2018 11:41

Nevmekan Sahil'de "Ebrunun Nev Hali" sergisi açıldı

İSTANBUL - Üsküdar'da Nevmekan Sahil projesinin sanat galerisi, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in "Ebrunun Nev Hali" sergisi ile açıldı.

Üsküdar Belediyesi'nin bir medeniyet projesi olarak hayata geçirdiği Nevmekan Sahil projesinin sanat galerisi ebru sanatçısı Üstad Hikmet Barutçugil'in "Ebrunun Nev Hali" sergisi ile açıldı.

Nevmekan Sahil 'de gerçekleştirilen sergiye Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Hikmet Barutçugil, Hattat Üstat Hasan Çelebi ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

Açılışta konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Böyle bir ilim irfan merkezini, böyle güzel bir eseri kazandırmanın ve milletimizin hizmetine sunmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Böyle bir mekanı anlatmaya kelimeler yetmez. Bu güzel mekanda açılış öncesi sizlerle buluşmak ve bu mekanı tanıtmak istedik. Ama bu mekanı çok daha güzel ve özel bir etkinlikle açmayı arzu ettik ve medeniyetimizin önemli ismi, büyük usta Hikmet Barutçulgil hocam ile açmak istedik" dedi.

Başkan Türkmen, "Ekim ayı içerisinde resmi açılışını Cumhurbaşkanımız ile gerçekleştirmek en büyük arzumuzdur" dedi.

Kaymakam Demiryürek ve Hikmet Barutçugil de günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra kurdele kesme töreni yapıldı. Törenin ardından Nevmekan Sahil'de bulunan sergi gezildi.

Nevmekan Sahil\'de "Ebrunun Nev Hali" Sergisi Açıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nevmekan Sahil'de 'Ebrunun Nev Hali' Sergisi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement