Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, 8 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika
Yerel

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, 8 Yılını Değerlendirdi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, 8 Yılını Değerlendirdi

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılından beri Nevşehir'e 24 saat hizmet verme düşüncesi ile belediyecilik sisteminin yerleştirildiğini ifade ederek, hizmet verme noktasında Nevşehir halkını sevmenin bedelini ödemeyi her zaman için sürdüreceklerini belirtti.

03.01.2012 13:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılından beri Nevşehir'e 24 saat hizmet verme düşüncesi ile belediyecilik sisteminin yerleştirildiğini ifade ederek, hizmet verme noktasında Nevşehir halkını sevmenin bedelini ödemeyi her zaman için sürdüreceklerini belirtti.

Ünver, bugüne kadar gerçekleştirilen belediye hizmetleri ve bundan sonra ki süreçte izlenecek çalışmalara ilişkin olarak Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Halkın belediyeden beklentilerine uygun şekilde sadece bugünü değil, gelecekteki Nevşehir'i de düşünerek yatırım hedef belirlemesine yönelik çalışmalar yaptıklarını söyleyen Ünver, 2004 yılından günümüze kadar yaşayan bir canlı olarak gördükleri belediyeyi, halkın hizmetine sunduklarını belirtti.

Belediyenin sadece yol, su ve kanalizasyon hizmetleri yürüten sistemden sosyal bir belediyecilik olgusu üzerine oturtmaya azami bir gayret gösterdiklerini anlatan Ünver, bu sistemin de halkın genel teveccühünü kazandığı için son yapılan seçimde bir önceki seçimin yüzde 6 oranındaki bir artış ile yüzde 53 oranındaki bir oy çokluğu ile yeniden başkanlığa seçildiğini hatırlattı.

Ünver, Nevşehir'i olduğundan daha farklı bir kent haline getirebilmek için parti yöneticileri, milletvekilleri,sivil toplum örgütleri ile birlikte el ele kol kola çalışmalar içerisinde olduklarını dile getirerek, halkın tümünü içine alan bir hizmet anlayışını ana hedef olarak belirlediklerini ifade etti.

Ünver, halen yapımı büyük ölçüde tamamlanan pazar yeri inşaatında ek bazı hizmet alanlarının projelendirilmesi ile bir zaman kaybı yaşandığını belirterek, bu zaman kaybının kendisinden kaynaklandığını ancak bahar ayları itibariyle Türkiye'nin örnek bir pazar yerini Nevşehir'e kazandıracaklarını söyledi.

Kent kültürünün geçmişten günümüze uzanan bir çizgide ortaya konulabilmesi için ciddi bir arşiv çalışmasına da başladıklarını aktaran Başkan Ünver, bu çalışma ile Nevşehir'in hafızasını oluşturacaklarını kaydetti.

Ünver, kültüre büyük bir önem verdiklerini, Nevşehir Belediyesi'nin diğer tüm belediyeler içerisinde en uzun süreli yayın organı olma özelliğini elinde bulunduran Tarih ve Kültür Araştırmaları dergisine sahip tek belediye olduğunu ifade etti.

Nevşehir Belediyesi'nin çeşitli hizmetlerini de anlatan Ünver, bunlar içerisinde özel bir yazılımla sistematik hale getirilen alo 153 Çağrı Merkezi ile e-belediyecilik sistemlerine ilişkin bilgiler aktardı.

-Hal binası yapılacak

Nevşehir Belediyesi'nin daha modern şartlarda halka hizmet sunması için bir de Belediye Sarayı'nı hizmete kazandırmayı amaçladığını vurgulayan Ünver, bu hizmeti de görev süreci içerisinde tamamlamak için yoğun bir çaba harcayacağını söyledi.

Hal binasının yapılacağını da söyleyen Ünver, tarımsal üretimde bulunan üreticilerin temelde ciddi bir sorunu olan hal binasının da Hayvan Pazarı yakınlarında inşaatına önümüzdeki aylar içerisinde başlanacağını bildirdi.

Başkan Ünver, sayıları bir elin parmakları kadarını da bulmayan bazı insanların Nevşehir'e hizmete gelmemesi, yatırım yapılmaması için var güçleri ile çalışma yaptıklarını da ifade ederek, "Biz Nevşehir'i seviyoruz, sevdiğimiz için de mutlaka bir bedel ödüyoruz. Nevşehir sevgisi bedel ödemek ister, öyle lafla içi boş sözle bu şehir sevilmez. Üzülerek görüyorum ki halen bir elin parmakları kadar bile olmayan bir sayıya sahip bazı kişiler sadece ülkemizin değil dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan şirin kentimize yatırım yapılmaması için var güçleri ile çalışıyorlar, ama onların sevgileri içi boş ve tamamen göstermelikten ibarettir. Bizler Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, sivil toplum örgütleri ile sıkı bir dayanışma içerisinde yaşadığımız bu kenti daha ileri düzeye ulaştırabilmenin mücadelesini veriyoruz. Nevşehir, farklı hizmetlerimizle her geçen gün daha farklı bir şehir haline geliyor" diye konuştu.

Ünver, ayrıca Karasoku Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için de çalışmaların sürdüğünü ve önümüzdeki günlerde burada yaşayan vatandaşlarla görüşmelerin başlayacağını sözlerine ekledi.

Ünver, Adalet Sarayı'nın yapımına ilişkin olarak da çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Nevşehir'in daha modern bir stada kavuşması için de etkin çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek, bununla ilgili yazışmanın Başbakanlıkta olduğunu, oradan da imzalanması halinde TOKİ tarafından ihale edilme sürecinin başlayacağını vurguladı.

Belediyenin sivil toplum örgütleri ile dayanışmasını çeşitli örneklerle aktaran Başkan Ünver, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde konut sahibi olmayan vatandaşlara konut kazandırılması amacıyla 386 konutluk TOKİ projesi için Ziraat Bankası'na başvuruların devam ettiğini kaydetti.

- NEVŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, 8 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement