Depremzede kadınlar örgü örerek stres atıyor - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Depremzede kadınlar örgü örerek stres atıyor

24.03.2023 13:11

Depremzede kadınlar örgü örerek stres atıyor Hem stres atıyorlar, hem kazanç sağlıyorlar Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Nevşehir'e gelen depremzede kadınlar, hem kendi ihtiyaçları, hem de diğer depremzedeler için örgü örüyor.

Depremzede kadınlar örgü örerek stres atıyor

Hem stres atıyorlar, hem kazanç sağlıyorlar

NEVŞEHİR - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Nevşehir'e gelen depremzede kadınlar, hem kendi ihtiyaçları, hem de diğer depremzedeler için örgü örüyor.

Depremin ardından Nevşehir'deki yurtlara yerleştirilen yaklaşık 20 kadın için Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından örgü kurusu düzenlendi. Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi'nde düzenlenen kursa katılan depremzede Nesva Ergür; "Kızım için kazak örüyorum. Allah kimseye bir daha böyle bir afet yaşatmasın. Buradaki herkese teşekkür ederim" dedi. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'tan gelen Büşra Kuş da; "Deprem sonrası Nevşehir'de bu pansiyona yerleştik. Boş vakitlerimizi değerlendirmek için örgü getirdiler. Bütün imkanı sağlıyorlar, bu sayede sıkıntımız stresimiz biraz azalıyor" şeklinde konuştu.

Usta öğretici Serap Gönenbaba da; "Deprem bölgesinden gelen misafirlerimiz için Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu kurslarda hanımla etkinlik yapıyoruz. Streslerini azaltabilmek için düzenlenen bir program. Şu an 20 kursiyerimiz var. Kendilerine yardımcı oluyoruz. Hayırseverlerden temin ettiğimiz ipleri dağıtıyoruz. Kendileri istediği modeli yapabiliyorlar. Yaptıkları örgüler ile kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar, hediye amaçlı veya satarak bütçelerine katkı sağlıyorlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Depremzede kadınlar örgü örerek stres atıyor - Son Dakika


Advertisement