Noel Baba Müzesi'nin Ziyaretçi Sayısı Arttı - Son Dakika

Noel Baba Müzesi'nin Ziyaretçi Sayısı Arttı

03.01.2012 13:28
Noel Baba Müzesi'nin Ziyaretçi Sayısı Arttı

Antalya'nın Demre ilçesindeki Noel Baba Müzesi'nin ziyaretçi sayısı arttı.

Antalya'nın Demre ilçesindeki Noel Baba Müzesi'nin ziyaretçi sayısı arttı.

AA muhabirinin müze yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ören yerini geçen yıl çoğu Rus ve Alman olmak üzere 586 bin 590 kişi ziyaret etti. Müzeden elde edilen gelir ise 2 milyon 759 bin 340 lira oldu.

2010'da 442 bin 514 kişi tarafından ziyaret edilen ve 2 milyon 227 bin 935 lira gelir elde edilen Noel Baba Müzesi'ni gezen turistlerden Bulgar Juliana Balçova, müzenin son yıllarda gördüğü en iyi korunmuş ve gerçekçi yapı olduğunu söyledi. Balçova, müzede Noel Baba'nın yaşamının çok güzel anlatıldığını belirterek, "Çok etkilendim" dedi.

Rus turist Ekatarina Kuzlova ise Noel Baba Müzesi'nin kendisine pozitif enerji verdiğini ifade ederek, müzenin korunmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kuzlova, "Bizim için kutsal bir yapı. Duvar resimleri çok etkileyici" diye konuştu.

- ANTALYA

YORUMLAR
500
Pazara çıkanlar dikkat! Tezgahlarda 'yarım kilo' ifadesini kaldırıyorlar Pazara çıkanlar dikkat! Tezgahlarda 'yarım kilo' ifadesini kaldırıyorlar Prof. Dr. Yaşar: İzmir'de barajlardaki doluluk oranı düştü Prof. Dr. Yaşar: İzmir'de barajlardaki doluluk oranı düştü Antalya'da hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan 5 zanlı tutuklandı Antalya'da hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan 5 zanlı tutuklandı

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Noel Baba Müzesi'nin Ziyaretçi Sayısı Arttı - Son Dakika


Advertisement