Oltu'da doğal laleler Sitare dağını süslüyor - Son Dakika

Oltu'da doğal laleler Sitare dağını süslüyor

23.05.2022 12:14

Oltu'da doğal laleler Sitare dağını süslüyor Erzurum'un Oltu ilçesinde Sitare Dağı'nda açan sarı laleler, lale dağı olarak da bilinen Sitare Dağı'nı süslemeye başladı.

Oltu'da doğal laleler Sitare dağını süslüyor

ERZURUM - Erzurum'un Oltu ilçesinde Sitare Dağı'nda açan sarı laleler, lale dağı olarak da bilinen Sitare Dağı'nı süslemeye başladı.

Havaların yağışlı ve soğuk olmasından dolayı geç açan doğal laleler görenleri büyülüyor. Oltu Halit Paşa mahalle sakinlerinden çobanlık yapan Cemal Aslan, "Her yıl olduğu gibi bu senede baharın müjdecisi olan lalelerimiz açtılar Oltu'muzun Sitare dağında doğal olarak açan lalelerimizi gelip gördüğümüzde mutlu oluyoruz çok da güzeller" dedi.

YORUMLAR
500
26 Haziran 2022 Trt1 Yayın Akışı 26 Haziran 2022 Trt1 Yayın Akışı Yıldırım düştü çoban yaralandı, 63 koyun telef oldu Yıldırım düştü çoban yaralandı, 63 koyun telef oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Oltu'da doğal laleler Sitare dağını süslüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement