Ordu Valisi Düzgün Açıklaması - Son Dakika

Ordu Valisi Düzgün Açıklaması

03.01.2012 17:20
Ordu Valisi Düzgün Açıklaması

Ordu Valisi Orhan Düzgün, "Ordu'nun havasını fakirlere dağıtılan kömürler kirletmiyor" dedi.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, "Ordu'nun havasını fakirlere dağıtılan kömürler kirletmiyor" dedi.

Vali Düzgün, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hava kirliliği ölçümlerinin Çevre Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapıldığını söyledi.

Yapılan ölçümlere göre Ordu'daki hava kirliliği oranının insan sağlığına etki edecek değerde bulunmadığını ifade eden Vali Düzgün şunları kaydetti:

"Öncelikle Ordu'nun havasını fakirlere dağıtılan kömürler kirletmiyor. Çevre Orman ve Su İşleri Bakanlığı ölçümlerine göre de Türkiye'deki hava ölçümleri kriterleri beş ana başlık altında toplanmıştır. Bu ana başlıklarda çok iyi, iyi, yeterli, kötü ve çok kötü olarak sıralanmıştır. Yapılan ölçümler sonrasında Ordu'daki oran "iyi" olarak belirlenmiştir. Buda gösteriyor ki Ordu'daki hava kirliliği oranı insan sağlığına etki edecek değerde değildir."

- ORDU

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Yeniden görülen Balyoz Davası'nda karar açıklandı! İşte Çetin Doğan dahil olmak üzere 7 sanık için verilen ceza Yeniden görülen Balyoz Davası'nda karar açıklandı! İşte Çetin Doğan dahil olmak üzere 7 sanık için verilen ceza Altınordu Belediyesi'nden iftar yemeği ikramı Altınordu Belediyesi'nden iftar yemeği ikramı Ordu'da ağaca çarpan minibüsteki 2 öğrenci yaralandı Ordu'da ağaca çarpan minibüsteki 2 öğrenci yaralandı

Son Dakika Yerel Ordu Valisi Düzgün Açıklaması - Son Dakika


Advertisement