Bir yoksulluk dramı! 68 yaşındaki Osmaniyeli Dinç: Komşular verirse yiyorum, vermezse aç yatıyorum! - Son Dakika

Bir yoksulluk dramı! 68 yaşındaki Osmaniyeli Dinç: Komşular verirse yiyorum, vermezse aç yatıyorum!

20.05.2022 11:04

Osmaniye'de tek başına yaşayan Osman Dinç'in hayatı, Türkiye'de yaşlı ve yoksul vatandaşların dramını çarpıcı bir şekilde resmediyor. Kimsesiz olan 68 yaşındaki Kamil Dinç, komşularının verdikleriyle karnını doyuruyor, vermedikleri zamanlarda ise yatağa aç giriyor.

Osmaniye'de tek başına yaşayan 68 yaşındaki Kamil Dinç, "Komşular verirse yiyorum, vermezse evde kuru ekmek yiyorum ya da öyle aç yatıyorum" dedi.

ESKİDEN ÇAPAYA GİDERMİŞ, YAŞLANINCA ÇALIŞAMIYOR

Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde, 68 yaşındaki Kamil Dinç tek başına, tek odalı bir evde yaşıyor. Dinç, şunları söyledi:

"Gençliğimde kazmaya, çapaya gidip çalışırdım. Onun bunun işini yapardım, öyle geçinirdim. Şimdi kocadım, çalışamıyorum. Aç susuz, kuru ekmekle günüm geçiyor. Komşular verirse yiyorum vermezse evde kuru ekmek yiyorum ya da öyle aç yatıyorum. Komşular yemek veriyor, ekmek veriyor. Kimsem yok onlarla geçiniyorum, maaşım yok."

YORUMLAR (1)
  • Haluk Kol: Türkiyede açlık diye bişey yok devlet zaten ayda yaşlılık maaşı veriyor 1400 lira bu da tek kişiye bır ay yeter 4 bin TL ile 5 kişilik bır aile gecinebiliyor sa olayı ne kadar carpitiyorlar yeter artık bu kadar da devletin üstüne oynamayin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Bölge odalarının 22. toplantısı Osmaniye TSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi Bölge odalarının 22. toplantısı Osmaniye TSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye'nin içme suyu ve kanalizasyon şebekesi ihalesi 30 Haziran'da Osmaniye'nin içme suyu ve kanalizasyon şebekesi ihalesi 30 Haziran'da
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Bir yoksulluk dramı! 68 yaşındaki Osmaniyeli Dinç: Komşular verirse yiyorum, vermezse aç yatıyorum! - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement