Paü'de, 12. Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu - Son Dakika

Paü'de, 12. Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu

24.05.2011 18:04
Paü'de, 12. Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu

"Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu", 26-28 Mayıs'ta yapılacak.

Pamukkale Üniversitesi'nce (PAÜ) düzenlenen

"Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu", 26-28 Mayıs'ta yapılacak.

PAÜ Rektörlüğü'den yapılan yazılı açıklamada, ilk defa 1993 yılında düzenlenen ve başlangıçta iki yılda bir yapılan "Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu"nun daha sonra her yıl düzenlendiği, bu yıl da 12'ncisinin gerçekleştirileceği bildirildi.

Sempozyumun en önemli amacının ekonometri, yöneylem araştırması ve istatistik alanlarında teorik ve ampirik çalışmaları teşvik etmek olduğu vurgulanan açıklamada, "Ayrıca ekonometrik modellerin alternatif iktisat politikalarına duyarlılığı ile uluslararası iktisat, makroiktisat, mikroiktisat, endüstriyel iktisat ve bölgesel iktisat alanlarındaki ekonometrik çalışmalar ele alacak" denildi.

Sempozyumda ele alınacak konular şöyle:

"Aktüerya ve Sigortacılık, Bayesgil Ekonometri, Benzetim Teknikleri, Bioistatistik, Bulanık Teori, Çok Değişkenli İstatistik, Deney Tasarımı ve Varyans Analizi, Finansal Ekonometri, Genetik Algoritmalar, Girdi-Çıktı Analizi, Kalite Kontrol, Makroekonometrik Modelleme, Matematiksel İstatistik, Mekansal Ekonometri, Mikroekonometri, Optimizasyon, Örnekleme Yöntemleri, Oyun Teorisi, Panel Veri Ekonometrisi, Parametrik Olmayan Tahmin Teknikleri, Risk Yönetimi, Stokastik Süreçler, Veri Analizi, Veri Zarflama Analizi, Yapay Sinir Ağları, Yaşam Analizi ve Zaman Serisi Ekonometrisi. "

- DENİZLİ

YORUMLAR
500
1. Yayladağı Tarih ve Kültür Sempozyumu gerçekleşti 1. Yayladağı Tarih ve Kültür Sempozyumu gerçekleşti Eğitim Sen, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği'ne İptal Davası Açtı Eğitim Sen, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği'ne İptal Davası Açtı Göç sempozyumu tamamlandı Göç sempozyumu tamamlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Paü'de, 12. Uluslararası Ekonometri Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement