Polisler, İstiklal Marşı'nı İşaret Diliyle Okudu - Son Dakika

Polisler, İstiklal Marşı'nı İşaret Diliyle Okudu

09.04.2012 18:06
Polisler, İstiklal Marşı'nı İşaret Diliyle Okudu

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü işitme ve konuşma engelli vatandaşların emniyette karşılaştığı sorunlarının giderilmesi amacıyla Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli bürolardaki polis memurlarına "İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Projesi" kapsamında işaret dili eğitimi verildi.

4 ay boyunca 120 saat eğitim alan 34 polis memuruna, Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda, Polis Haftası etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen törende sertifikaları verildi. Sertifika alan polis memurları, programın açılışında okunan İstiklal Marşı'na işaret diliyle eşlik etti.

İşitme ve konuşma engelli vatandaşların duygularını ve iletişim şekillerini anlatan slayt gösterisinin ardından işitme engelli Bahattin Göçer ve Murat Özsoy ile polis memurlarının hazırladığı, engellilerin toplumda yaşadığı sıkıntıları konu alan tiyatro gösterisi sunuldu.

İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Emniyet Teşkilatı'nın 167. yıl dönümünü kutladıklarını, Polis Haftası'nı 4 Nisan'dan itibaren coşkuyla kutlamaya başladıklarını, düzenledikleri etkinliklerle vatandaşlar ile emniyet personelini kaynaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Sanatsal, kültürel, sportif birçok faaliyetle vatandaşlarla beraber olduklarını ifade eden Kartal, şunları kaydetti:

"Bugün de bizim için son derece önemli bir etkinlikti. İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesindeki 34 personelimizi İl Halk Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla iki devre halinde işaret dili kursuna aldık. Çok ihtiyaç duyduğumuz meseleydi. Engelli vatandaşlarımızın her konuda emniyet müdürlüğümüze müracaatları halinde onların istek ve taleplerini kısa zamanda anlamak ve sıkıntılarını gidermek için arkadaşlarımızın bu işaret dilini öğrenmeleri gerekiyordu. Bugün 34 arkadaşımız sertifikalarını aldı. Bu arkadaşlar vatandaşlarla birebir temas halinde olan çeşitli bürolarda olan arkadaşlarımız. Faydalı olacağına inanıyorum."

- KIRIKKALE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Polisler, İstiklal Marşı'nı İşaret Diliyle Okudu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement