Refleks, Kitap Yayıncılığına "Merhaba" Dedi - Son Dakika
Yerel

Refleks, Kitap Yayıncılığına "Merhaba" Dedi

Refleks, Kitap Yayıncılığına "Merhaba" Dedi

Refleks Yayınları'nın ilk kitabı 'Atatürk'e Zehir Olan Balayı' Çukurova Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluşuyor.

05.01.2012 15:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Refleks Yayınları'nın ilk kitabı 'Atatürk'e Zehir Olan Balayı' Çukurova Kitap Fuarı'nda okuyucularıyla buluşuyor.

Yazar Aytekin Gezici'nin Refleks Gazetesi'nde yayınlanan 'Resimli Adana Tarihi' yazılarının bir bölümünü içeren kitap, adını Atatürk'ün Latife Hanımla evlendikten sonra geldiği balayı gezisinin ilk durağı olan Adana'da yaşadıklarından alıyor.

Kurtuluş Savaşı'nda cephede Mustafa Kemal'in dublörlüğünü yapan Ayıcı Arif Bey'in hazin sonundan, İsmet İnönü ile görüşmeye gelen İngiltere Başbakanı Churchil'in şehrin yerel içeceği şalgamın formülünü istediği anılara kadar birçok renkli anekdotu içeren kitap satışa sunuldu.

Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi Esra Özden, Adana tarihiyle ilgili geniş bir arşive sahip olan Aytekin Gezici'nin 'Resimli Adana Tarihi' yazılarının büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Her hafta yayınlanan bu güzel yazıların sadece gazete sayfalarında kalmasına gönlümüz razı değildi. Refleks Yayınları'nın ilk kitabı 'Atatürk'e Zehir Olan Balayı' okuyucusuyla Çukurova Kitap Fuarı'nda buluşacak. Kendine has üslubuyla kaleme aldığı Resimli Adana Tarihi yazıları kelimenin tam anlamıyla okurlarımız arasında bağımlılık yaptı. Yazıların gördüğü ilgi nedeniyle bu kitabı yayınlamaya karar verdik" dedi.

Kitabın önsözünü yazan Refleks Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Uluğtürkan da Gezici'nin kitabıyla ilgili olarak, "Tam anlamıyla bir Adana sevdalısı olan Aytekin Gezici'nin yıllarca adeta bir bohçada saklanan resim, fotoğraf ve belgelerin tadına varanların sayısını arttırmalıydık. İlk sayımızdan itibaren her hafta Refleks okuyucularının ilgiyle takip ettiği nostalji sayfalarını bu kitapta topladık" diye konuştu.

Yazar Aytekin Gezici, uzun yıllardır merkezi İstanbul'da bulunan yayınevlerinden pek çok araştırma ve gündeme dair kitapları yayınlandığını belirterek, "Ancak en büyük hayalim yaşadığım şehre dair kaleme aldığı nostalji yazılarının bir araya toplanmasıydı. Bu kitap sanki yayınlanan ilk eserimmiş gibi heyecan içindeyim. Okurların kitaba gösterecekleri ilgi bundan sonra aynı serinin devam edip etmeyeceğini gösterecek" dedi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Refleks, Kitap Yayıncılığına 'Merhaba' Dedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı
  03 Nis Şanlıurfa'da yerel basın mensuplarına tehditler yağdırıldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin ardından bazı sahte sosyal medya hesapları üzerinden basın mensupları hedef alındı. İlçede görev yapan basın mensuplarına yönelik tehditler içeren hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şükrü Dolaş, bu durumu kınayarak, avukatları aracılığıyla suç duyurusu ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı
  03 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Göreve Başladı

  Türkiye'de 7 kez üst üste seçim kazanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kutlama töreniyle görevine başladı. Binlerce Büyükçekmeceli, Başkan Akgün'ün zaferini marşlar ve şarkılar eşliğinde kutladı.

 • MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi
  03 Nis MÜSİAD Denizli Şube Başkanı: Seçimsiz Dönemde Odak Noktamız Ekonomi

  MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin Denizli'ye, ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, seçimsiz geçecek 4 yılda ana odağın ekonomi, düşük enflasyon ve sürdürülebilir büyüme olduğunu belirtti. Boyacı, Orta Vadeli planda yer alan yapısal reformların hızla hayata geçirilmesini beklediklerini vurguladı.

 • Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti
  03 Nis Taiwan'ın Hualien kentinde meydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Taiwan bölgesinin Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem sonucunda apartmanlar çöktü, evler tahliye edildi ve kayalar düştü. Depremin merkez üssü Hualien kentinin güney-güneydoğusunda tespit edildi. Tsunami alarmları verildi ancak kaldırıldı. İş ve okullar tatil edildi, metro seferleri askıya alındı. Artçı sarsıntılar bekleniyor.

 • Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu
  03 Nis Manisa'nın Alaşehir ilçesinin ilk kadın muhtarı Emine Dönertaş oldu

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş, 3 erkek rakibini geride bırakarak ilçenin ilk kadın muhtarı oldu. Dönertaş, bin 63 oy alarak mahallesinin ve Alaşehir'in tarihinde bir ilke imza attı.

 • Amasra'da itiraz gerginliği
  03 Nis Amasra'da itiraz gerginliği

  Bartın'ın Amasra ilçesinde gayri resmi sonuçlara göre CHP'nin Belediye Başkan Adayı Recai Çakır'ın 122 oy ile seçimi kazanmasının ardından Ak Parti ve MHP'i yöneticiler, sonuçlara itiraz ederek, oyların sayılmasını istedi.

 • Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi
  03 Nis Çankırı'da Tek Kadın Muhtar Üçüncü Kez Seçildi

  Çankırı'nın Merkez ilçesinde 2 dönemdir tek kadın olarak muhtarlık yapan Cemile Eskisucu, girdiği 3'üncü seçimi de kazandı. Eskisucu, muhtarlık mesleğini kadınların daha iyi yürüttüğünü ifade etti.

 • Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi
  03 Nis Pazaryeri'nde rakiplerine büyük fark atan kadın muhtar güven tazeledi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yapılan ara seçimlerde muhtar seçilen Sabriye Demir, 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerde güven tazeleyip tekrardan köy muhtarı oldu. Burçalık köyünde 3 kişi muhtarlık için yarıştı ve Sabriye Demir rakiplerine büyük fark atarak 39 oy alarak tekrar muhtar seçildi.

 • Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu
  03 Nis Hatay'da Muhtarın Balkon Konuşması ve Çiftetelli Kutlaması İlgi Odağı Oldu

  Hatay'ın Antakya ilçesinde ikinci kez seçimi kazanan 66 yaşındaki muhtar Nuriye Türkmen, balkon konuşması yaparak kadınlarla çiftetelli oynayarak zaferini kutladı. Türkmen'in konuşması ve kutlama anları ilgi çekti.

 • Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı
  03 Nis Taiwan'da 7.3 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü, 97 Yaralı

  Çin'in Taiwan bölgesinde Hualien kenti açıklarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi yaralandı. Deprem, yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve adanın genelinde hissedildi. Taipei metrosunda seferler askıya alındı.

 • CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti
  03 Nis CHP'nin 60 yıldır kaybetmediği ilçe AK Parti'ye geçti

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazanan CHP, bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. AK Parti adayı Fırat Yayla, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

 • Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  03 Nis Ahlat Belediyesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Ahlat Belediyesi'nde yeni seçilen başkan Yavuz Gülmez, görevi eski başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı. Devir teslim törenine belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaları katıldı.


Advertisement